Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is volt ilyen problémáj...

Másnak is volt ilyen problémája autóvásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok dönteni, de nem csak márkában, hanem stílusban sem. Szeretnék sportosabb, feszesebb autót, de akkor fájna a szívem egy szép, kényelmes autóért. Ha kényelmeset vennék, akkor fájna azért, hogy miért nem sportosat vettem. Legyen nagy? De akkor nehezebb lesz normálisan leparkolni, nem mindenhol fér el normálisan egy böhöm nagy autó. Legyen kisebb? Mindenhol el fog férni, de akkor meg hiányozni fog a terpeszkedős böhöm nagy érzés. Nem tudom mit válasszak. Ha volt valakinek ilyen, végül hogy sikerült döntésre jutnia?
2016. szept. 20. 09:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Alfa 159 SW. Sportos, a futóműve feszes, szép és kényelmes. Relatíve nagy autó, de a csomagtere azért nem kombi méretű és a hátsó üléseknél is kicsi a lábtér, elől viszont el lehet férni. A belső tér dizájnos, olaszos. Élmény vezetni, mert a legnagyobb kanyarban is tapad az úthoz, és az ember ki sem akar szállni belőle, amikor hazaér vele. Persze néha kicsit nyűgös, elromlanak benne apróságok, de az 1.9 megbízható típus.

Persze kinek mi az ízlése. Én is sokáig kerestem a megfelelő típust, de végül jól döntöttem, hogy ezt vettem. :)

2016. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Szóval van egy autó ami kívül nagy, de belül szűk, emelett állandóan apró problémái vannak, de azért jó vétel volt:) LOL


Tényleg az Alfás egy külön faj;)

2016. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hátsó üléseknél tényleg szűk, a csomagtér viszont nem, csak nem akkora, mint más kombiknál. Elől viszont bőven van hely.

Az apró hiba pedig annyi, hogy kicsit zörög az ajtóhatároló, vagy épp kifakul az autó elején a logó. Kis hibák, amik nem létfontosságú alkatrészeket érintenek, hanem inkább néha csak idegesítőek. A javításuk így is kijön 1-2 ezer Ft-ból.

Cserébe élmény vele a vezetés. De aki egyből a hibát látja csak meg a leírásban, annak nyilván nem is való. :)

2016. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezt mondom, akinek megbízható, idegesítő nyűgöktől mentes autó kell az nem vesz Alfát, ennyi. Ezt a békát minden Alfásnak le kellene tudni nyelni:)


Ugyanazt az élményt megkapod más márkában is, ezen is kár vitázni. Alfát az vesz aki végtelenül márkafanatikus, még jobban mint a VW-sek.

2016. szept. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nálam például simán szemben áll egymással egy toyota celica és egy volvo s60 :D Ennyire kétfelé húz a szívem :(

Sportosak közül ami jó lenne ugye celica, egészen a bukó lámpásokig tetszenek, aztán mitsubishi eclipse, mazda mx-6 és talán még e36 bmw-k. Kényelmesek közül volvo s60, mazda 6 (első), vectra c, audi a3 és a4 (főként első generáció, esetleg még a második). Szóval érzitek a különbséget. Már eleve a kinézett autók között akár 10 év korkülönbség is van. Mondjuk egy 92' évjárat és egy 02' évjárat között kényelemben óriási eltérés van.

Egy nagyobb sedán simán kilóghat egyes parkolóhelyekről, sokszor látni ilyet, mikor a segge kint van már az úton és ez nem függ a vezetőtől, egyszerűen kicsi a hely. De a lényeg, hogy ilyen esetben nem hagynám ott nyugodt szívvel, ezért írtam, hogy nehezebb velük parkolni.

Nagyon nem tudom, hogy mit adjak fel, a kényelmet vagy a sportosságot.

2016. szept. 21. 10:07
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki, akinek csak egy autóra futja ebben a cipőben jár.

A felhasználási mód alapján kell választani!

Ha csak élményautózni akarsz, akkor sportos verdát végy, olyat, amitől fülig ér a szád, de ne akarj vele terpeszkedni, bevásárolni, takarékosan közlekedni.

Ha közlekedésre kell az autó, akkor pedig az évi futás megadja, hogy benzin vagy dízel, a célterület megadja, hogy kis városi vagy nagy autópályacirkáló kell neked. Mindenképp kompromisszumot kell köss!

2016. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mekkora a keret ? A Celicát megértem, a bukólámpás nagyon tetszik. De abból az egyhatos csak a kinézetét tekintve sportos, menetre nem annyira. 2.0-est meg alig találsz. Ezekből a szebbek 500, de inkább 600 ezertől indulnak. Volvot szintén megértem, de az valóban kissé nagypapás autó. Kényelmes, biztonságos és kicsit unalmas. Mondom, vegyél ilyet és olyat is, ha teheted. Hidd el, nincs más megoldás:)
2016. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mindenképpen benzines lesz és közlekedésre kell,de a közlekedés legyen élmény! :D

Már van egy autó, szóval nem tudok még kettőt venni, mert három az már kicsit luxus lenne :D

Az új lenne főképp használva és ismerem magam, ha tegyük fel celica lesz, akkor alig várom, hogy vezessem, tehát ha a boltba gurulok le pár dolgot venni akkor is azzal fogok menni, de még a wc-re is.

Ezért is kérdezem, hogy szerintetek egy sportos autót ezeken az utakon szidni fogok hamar? Ti mit vennétek a helyemben? A fogyasztás utolsó helyen van, nem fogok spórolni rajta. Itt most a felhasználhatóság, kényelem, élmény a lényeg.

Egyébként egy b vectra kombi van most, szóval se nem sportos, se nem kényelmes, leginkább egy semleges, pakolható autó.

2016. szept. 22. 23:00
 19/23 anonim ***** válasza:
A Celica nekem szívügyem, én azt maximálisan javaslom. nekem ugyan a régebbiek tetszenek (ST185 bukólámpás és ST205 dupla körlámpás), ezekből ha kifogsz jó példányt, sokáig nem lesz vele bajod. Tökéletesen alkalmas a napi közlekedésre, a csomagtartója meglepően tágas és két embernek is kényelmes. Igazi kupé, az üléspozíció nagyon jó. De nagyon figyelni kell a vásárlásnál, mert sok a széthajtott példány.
2016. szept. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 BiTOPro97 ***** válasza:
Mazda RX-8?
2016. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!