Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel vagy benzines autót...

Diesel vagy benzines autót vegyek?

Figyelt kérdés
Ki mire szavaz? Ne csak a fogyasztást vegyétek figyelembe, hanem engem a tapasztalatok és a szervízigény, esetleges meghibásodások érdekelnek.
2010. ápr. 23. 09:15
1 2
 11/15 omadjoe ***** válasza:
100%
nekem most van egy benzines, és egy dizel. hosszu távra a dizelt viszem, városba futkozáshoz, pedig a benzinest. télen tutira indul a benzines, dizel pedig csak akkor, ha karban van tartva. és jo. nálam dizelben 3-4 évente akksi csere, benzinesben 8-9 év után is a gyári akksi volt... fogyasztásban 500ccm különbség ellenére, a dizel javára nem sok. kb. 0,5 liter. de elöttem már elmondták a tutit. sok város, kevés km, akkor benzin. kevés város, sok km, akkor dizel.
2010. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ezek után azt mondanám, hogy benzinest veszek kivéve akkor ha találok egy kevesett futott jó állapotú diesel-t, mert én is azoktól a dolgoktól félek, hogy nem tartották karban és széthúzatták az agyát stb. Amúgy VW Golf V 1.6, vagy 2.0 PDTDI vagy Mazda 3 1.6 van tervbevéve. Esetleg Astra H GTC.1.6 vagy nagyobb akár diesel is.

2010. ápr. 24. 09:09
 13/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha dizel akkor zöldséges merci vagy isuzu ! ha benzin akkor japppán!(honda suzuki toyota...)
2010. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

11:50 vok

jah és még annyit a dizel vásárlásakor hogy dizelt igazábol csak télen szabad vásárolni mert ha télen minusz fokokban beindul a motor pöcre akkor azt érdemes megvenni!

2010. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt mindkét üzemanyaggal működő autóm. Egyértelmüen a dízelre szavazok. Figyelembe kell venni azt is, hogy rövid vagy hosszabb távra használnád az autót. Tény hogy, rövid távra a benzinest, hosszabbra pedig a dízelt javasolnám. A dízel elég lassan melegszik és elég hangos is hidegen.
2010. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!