Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel vagy benzines autót...

Diesel vagy benzines autót vegyek?

Figyelt kérdés
Ki mire szavaz? Ne csak a fogyasztást vegyétek figyelembe, hanem engem a tapasztalatok és a szervízigény, esetleges meghibásodások érdekelnek.
2010. ápr. 23. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Hát én inkább benzineset! Hogy miért? Nem tudom! Dieseleset még nem is próbáltam! :s De ha itt azt mondják hogy jobb akkor egyszer ki kellene próbálni!
2010. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát én vezettem mindkettőt. Amit írok általánosságba vedd, nem mindig így van, de ez a jellemző.

Dízelnek jobb a fogyasztása, viszont nem harap rögtön ahogy odalépsz neki (turbó is van tudom), szervizelése drágább, mint a benzinesé, a gázolaj viszont olcsóbb így ezekben az ínséges időkben jobban járhatsz vele. (Bár, amit megspórolsz üzemanyagon, azt fizetheted a szervizelésbe).

Télen viszont általában a benzinesek indulnak jobban.


Hát én nem akarok dönteni helyetted. Mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai. Én személy szerint benzinest vennék, de a dízelekkel sincs semmi bajom. Télen az utcában 7 dízelből 3 indult be, talán ez a legnagyobb hátránya, de ma már van mindenféle nem megdermedő gázolaj stb., ami segít ezeken.

2010. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt dízel és benzines autóm is, egyértelműen a benzinest preferálnám. A dízel csak akkor éri meg ha hosszú távokat mész vele, rövid távon, városban benzines mindenképp.
2010. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Az alapján dönts, hogy mennyi km-t mész egy évben.


Ha sokat, 30-40-50 ezer km, vagy még több, akkor diesel, ha kevesebbet benzinest.


használtat vagy újat akarsz? Használtban nagyon lutri a diesel, mivel ezek az autók jellemzően többet futottak. Jóval drágább a javítása.


Minden attól függ, mennyi km-t mész egy évben. Vegyél elő egy excelt vagy egy kockásfüzetet és számold ki, neked melyik éri meg jobban.

2010. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Benzinest vegyél.

Védd a környezeted!

2010. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező,szíved szerint milyent vennél ?

Akkor azt vedd meg.

2010. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

A dízelek sokkal megbízhatóbbak, lehet hogy a benzinesekhez olcsóbb az alkatrész viszont sokkal több minden romolhat el benne mint egydízelbe!

Nekem volt benzines, valóban jobban ment de 7-8 liter körül fogyasztott, a dízellel pedig 5-6 liter között eljárok vele. Nagyobb a nyomatéka így sokkal jobb pl. előzésnél. A dízelt nem kell pörgetni viszont a benzinest igen!

2010. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Benzin
2010. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy tényleg több alkatrész romolhat-e el a benzinesben, de egy agyonhasznált, kopott motorú benzines, ha kap szikrát, levegőt meg üzemanyagot, nagynehezen elmegy.


Benzinessel még indítási bajom nem volt, legrosszabb esetben toltunk rajta egyet.


A dízel: izzítógyertyák elég drágák, és anélkül rosszul indul. Eddig dízeles autónál többször kellett aksit cserélni, mint benzinesnél. (persze lehet, hogy csak velem van így, másnak lehet pont fordítva)

Ha a kompresszió nem elég jó (kopott), akkor az is elég nagy hátrány.


(a benzinesnek lóghat a bele is de elgurul)


Viszont: a dízelnél sokat spórólhatsz az üzemanyagon, ha jó vételt fogsz ki és motorikusan jó állapotú, akkor akár évekig sem kell hozzányúlni.


Ha fiatal vagy, inkább benzinest mondanék, mert gondolom néha azért kihuzatnád (többször mint egy idős papi...) és ez a dízelnek nagyon nem tesz jót... :D

2010. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Dieselt-vennék aztán ha adagoló vagy turbó probléma van rászánnám a pénzt felújítanám,aztán még 2-300000 kilómétert elmegy biztosan:-)

Isuzu-dieselek jók!

2010. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!