Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körülbelül menyibe kerül egy...

Körülbelül menyibe kerül egy opel vectra B ilyen igényekhez?

Figyelt kérdés
Körülbelül mennyit szánjak az autóra ? Nem kell hogy tipp-topp legyen csak menjen őszintén nyúzni akarom . körülbelül 3-4 évig lesz meg addig kell egyben lennie . Kb ha 400-at szánok rá abból már kapok egy olyat ami 3-4 évig még autó. Ezen felül egy 70-es az átírás meg egy 100-ast szántam kötelező szervizre . (a nyúzást nem úgy értem hogy direkt meg akarom ölni de hétvégén kiruccanunk haverokkal akkor biztosan kicsit jobban meghúzatom és csak 5000-nél váltok el néha (nem folyamatosan csak amikor hu most odalépek neki egyet mert szabad az út) amikor úgy megyünk stb szóval ilyen fiatalság bolondság dolgokra is használva lesz az autó meg melóba fogok vele járni de pl ha szervizelni kell azonnal fogom vinni meg a kötelező cserék is meglesznek folyamatosan csak néha kicsit lesz vele őrülködve is . ) Azért ez az autó mert nagy erős és kell a hely . Félre ne értsetek nem direkt baleset veszélyesen vezetek nem szoktam sebesség határokat szegve menni akkor sem ha arra kérnek csak élvezem amikor kérünk a városból és vissza 3-masba és akkor kicsit had pörögjön az autó ameddig meggyorsul 90-ig :D

2016. szept. 14. 20:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
"széthajtja", ez nálad mit jelent?
2016. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Pedig eléggé egyértelmű hogy mit jelent nem?Ha rendszeresen valaki megterheli a motort (ráadásul feleslegesen)


Enyhén szólva van egy "kis" különbség egy 20 éves széthajtott kocsi és egy 20 éves megkímélt állapotú kocsi között

2016. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Miért szerinted kisebb terhelést okozol a motornak ha 1800-on elváltod,mintha 4-5 ezren váltanád?

Szép tévhit.Még fogyasztani is többet fogyaszt legtöbb esetben emiatt.


Vagy szerinted jobban szereti a kisköbcentis szívó,ha 1600-on másznak vele emelkedőt,mintha tisztességesen 3-4 ezer felett?


De tök felesleges veled vitatkozni,aki szerint a motorfordulattartomány kihasználása az széthajtás,az maradjon is a fotelfizikánál,a gépészetet inkább kerülje.

2016. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Normál útviszonyok mellett 2300-2800 között érdemes hajtani a benzinest. Néha pályán odalépni neki és ennyi. Folyamatosan 4-5000 rpm körül használni egyrészt gazdaságtalan, mert nő a fogyasztás másrészt gyorsabban kopik a motor.

Az alacsony fordulatszám ugyanilyen káros.

2016. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13


Az a baj hogy annyira okosnak képzeled magad de közben meg rettenetesen tudatlan vagy.Mint ahogyan a 14-es válaszoló írta kb 2300-2800 között érdemes váltani.Az én kocsimnak a fordulatszáma max 3000-ig megy fel még akkor is amikor külterületen gyorsítok normális gyorsulással 100-ig. Szó se volt itt 1800-as fordulatszámról,nem tudom honnan szedted ezt.Tudod van egy olyan kategória hogy aranyközépút.Nem kell úgy gyorsítani mint egy vadállat de úgyse kell gyorsulni mint egy csiga.Nem értem miért pont ilyen két szélsőséges dologgal példálózol amikor egyik sem jó

2016. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!