Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti megvennétek ezt az autót?

Ti megvennétek ezt az autót?

Figyelt kérdés

Citroen Xsara 1.4, 2000-es évjárat, 200000 km, friss műszaki, 220 ezer ft. Szedán.

Normálisan néz ki, működik, kisebb karcolások vannak rajta.

Kuplung rendszer tavasszal lett cserélve.

Megéri?

Szerelő nem látta, amennyire én meg tudom ítélni rendben van ( semennyire sem értek hozzá, de nem húz, nem zörög, nem lötyög, nem folyik semmi belőle)


Mennyit kell ráköltenem azonnal szerintetek? Kb? Vezérlés, olaj, ilyenekre gondolok, a külső része marad.

Hogy jövök rá, ha esetleg vissza van tekerve az órája?

Mit nézzek meg vagy mire kérdezzek rá mindenképp?


Tudom, hogy olcsó kocsi, sokat nem várok, de nekem sokáig tartott összes pótolni az árát,nem akarom magam megszivatni.

Nagyon köszönöm ha segítesz!



2016. szept. 8. 12:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ez egy jó széria de az ára tényleg elég alacsony valamiért és a 200000 kmben az a gyanús hogy ennyire tekerik vissza. Az ilyen autók általában családoké és kevesebb km is előfordul ennyi idősen. De ha már ennyit mentek vele akkor mégis lehet hogy még ennél is több km volt eredetileg.

A kisebb karcolások nem problémák inkább az lenne a gyanús ha nincsenek mert akkor agyonpolírozták.

Szerelő lássa mielőtt megveszed!

2016. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Néztem a nép ítéletet van aki szidja, mint a bokrot, van aki szerint meg megbízható. Nem lettem okosabb.

Néztem é már vw-t is, opelt is (Suzuki nem egyedül), de azok mind sokkal leharcoltabbak voltak.

A km nekem is fura. De magánszemély árulja, azok csak nem tekerik vissza? Hogy lehet erre rájönni vajon?

Nem tudom. Kicsit örültem, hogy ennyiért kifoghatok egy tűrhető kocsit, de rendesen elbizonytalanodtam.

2016. szept. 8. 14:00
 13/26 anonim ***** válasza:

200-300 ezer között kapsz használható 1994-1998 között gyártott Mazda 323F BA-t (1.5 90Le).


Ezeknél legfeljebb a hátsó sárvédőíveket kell rendberakni,egyébként nagyon megbízható,és a közelébe se ér az a Xszar.


De 6. generációs Honda Civic is akad ennyiért,vállalható állapotban.

2016. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Néztem azokat is. 96-os Hondák 100 km-en belül 400ért vannak, hasonlóan a 323-as Mazdához, ami olcsóbb abban meg 300ezer fölött van a km. Egy ilyen öreg autóért ennyit adni?
2016. szept. 8. 14:25
 15/26 anonim ***** válasza:
300 ezer km nem sok
2016. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

jó kocsik.

Néha 1-1 elektromos kontakhiba és annyi.

kényelmes, mert torzios rugos.

Keveset eszik.

Ha van havonta pénz kiadásokra vedd meg, hogyha szerelő is igent mond a kiszemeltre.

Ha nemet mond nézegess másik xsarát.

Látatlanban senki nemtudja mennyit kell költeni 0Ft -tól 500eFt -ig bármi lehet!

2016. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

+5 év és +159 ezer km kétszer annyiért szerintem sok.


Ha csak az alap vezérlés, vízpumpa, olaj, szűrő dolgokat nézzük az mennyi lehet kb? A többi tudom, hogy autóról függ. Olvastam, hogy a vezérlés cseréje 100 ezer? Ez rohadt soknak tűnik...

Szerelő mindenképp látni fogja.

2016. szept. 8. 14:32
 18/26 anonim ***** válasza:

vezérlés csere 40 ezer körüli.

Én nem vagyok francia autó bérenc, nagyon nem, de ezek a régi Xsarák nem voltak olyan rosszak. Ami zsebbe nyúlós lehet, az a hátsó futómű. Torziós rúd van alatta, ha terpeszt, akkor a felújítása százezres tétel.

2016. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Fizess meg egy szerelőt, aki megnézni, lehet, hogy 10 vagy 20 ezer forintot elkér, de legalább nem esel pofára. Ha korrekt az eladó és nem árul szemetet akkor úgyis megengedi, ha nemet mondd akkor meg eldőlt.
2016. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Azért azt sem ártana megnézni, hogy mennyire rozsdás a cucc. Nem ránézésre, alákukkantással, hanem alaposan.

Régebbi francia autók volt, hogy 3-4 év után rozsdásodtak

már, úgyhogy lottózz, ha ez makulátlan :)

2016. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!