Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért isteníted a Simsont?...

Miért isteníted a Simsont? Vagyis inkább miért írod oda minden robogós kérdésbe?

Figyelt kérdés
De rohadt unalmasak ezek a simson mániások. Szeresd, imádd, de ne mondogasd h az az űber király. Attól , hogy ha ráülsz a tank a lábad között van, és van váltó, kuplung, attól még rohadtúl semmi köze egy IGAZI MOTORHOZ! A SIMSON iszonyat elavult nevetséges technikáju, legalább 30éves konstrukció ami új korában se volt nagyszám. Arról nem beszélve, hogy gyári alkatrész hiányában (ami ugyanúgy nem túl komoly), csak ócska utángyártott cuccok vannak hozzá, amivel max ideiglenes oldassz meg egy gondot, de SIMSON olyan hogy mindig van vele valami gond. Volt 2 simsonom is, mindkettő jó állapotú, szépen egybe voltak, mégis mindig volt valami bosszantó ami tönkrement. Nem is értem minek robogóval hasonlítani. Robogó az sokkal modernebb, különolajzás, vízhűtés, önindítő, automata szivató, tárcsafék, stb. És ha robogóm van szerinted nem tudok váltani? Mire adták akkor nekem az "A"kategóriát hmmhmm. Tehát ha 50es kis szaladgálos moci kell, tökéletes hozzá egy robogó. Simson marha jó ha szerelni akarsz megtanulni, vagy esetleg váltani megtanulni. De ne istenitsd máááááár.
2010. ápr. 21. 10:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

Én ugyanígy vagyok.

Megvettem, faszán megcsináltam és azóta hozzá se nyúltam (két év alatt 4 ezer Ft ment alkatrészre)


És a Simson volt a legeslegjobb 50 köbcentis európában.


Ha nem értesz a motortörténelemhez akkor ne állíts ilyet.

És igen énis unom már hogy lenéznek azért mert régi, de én legalább tudok karburátort állítani, és tudok MOTOROZNI nem csak a gázt húzni és feszengeni a kávédarálóhangú szarral.


És miért nincs köze az igazi motorokhoz?

Értelmetlen amit írsz..


15/F

2010. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Úgy látom hogy akik ide írtok legtöbben tényleg 14-15 évesek vagytok (bocsi ha tévednék).Tehát lényegében én csak annyi fűznék a témához hogy érveléseket kértek.na most persze az biztos túlzás hogy simsonozás megy egyfolytában de azért nem kell lehordani ugyanis nem alaptalan.Személy szerint én az enyémnek elég sokat köszönhetek . Akadály nélkül egy huzamban 200-250 kilómétereket mentem vele hosszú távon a nyáron úgy hogy semmi baja nem lett na meg persze tankolni sem álltam meg egyszer sem. És kérdezném azt hogy te ugyanezt mikor csinálod meg egy hűde nagyon tökéletes 50ccm-es robogóval ?????? Meg ha valami baja lesz akár út közben mit csinálsz ??eltolod a szerelőhöz ott hagysz 10000-t aztán megint darálhatod a kávét egy darabig. Meg tankolhatsz bele 100km-enként 6-7 liter amit egy kocsiba is bele tudsz tankolni.Úgyhogy egy kicsit megérné belenézni a dolgokba,meg ha ráülsz akár egy zsír új robogóra már akkor úgy csörögnek rajta a műanyagidomok mint egy 10évesen .Ugyhogy nem értem hogy abban mi a nagyon jó.De én nem akarok bántani senkit ha valakinek az jön be hogy 40km/h -sebbességnél 10decibeles hanghatásnak van kitéve akkor jó szórakozást hozzá .
2010. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
egyetertek az elozo valasszal. szerintem nem rossz a simson. ha 50cc-s kéne, nem konkretan ezt valasztanam, inkabb valami 6sebesseges supermoto-t vagy superbiket... de robogot semmikepp. a keewaynak van peldaul a tx50, ez 6sebesseges supermoto. ha kiblokkolod, 80-90nel gond nelkul elmegy es annyiba kerul mint egy robogo, ennek ellenere legalabb van valami koze a motorhoz. megindokolhatna valaki mi a jo a robogoban. ha valakinek tettszik, nem vagyok ellene, de sose csiptem a robogokat. nemtom mit lehet benne elvezni. meg a kinezetenek (foleg az a nagy hely a kormany es az ules kozott) sincs koze a motorhoz. mintha szeken ulnel.
2010. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

én egy rometet többre tartok mint akármelyik robogót, kíváncsi vagyok hogyha egy robogós elősször ül egy váltós motorra mit csinál. Feszeng a benzines kávédarálón, csak rángatja a kezét mint állat és semmit se csinál, nekem is volt robogóm, és annak ellenére hogy soha nem volt semmi baja útáltam, egyedül városban A-ból B-e eljutni jó a nagy forgalomban mert nem kellet váltogatni.


amit útálok bennük:

semmi élvezhetőség, semmi sebességváltás, csak húzd a csumát


5 perc után annyira idegesített a hangja hogy azt hittem belevágom az árokba


kényelmetlen


mivel a lábad közt nincs semmi nem lehet érezni a motort


iszonyatosan zabál


átlag 8000-es fordulaton mennek ami nem igazán tesz jót semminek sem

2010. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
és egy dolog 30 éves elavult technika, de az lehúzta a 30 évet és még mindig egyben van és működik
2010. ápr. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

aki irta azt, hogy azmiatt, mert nagy hely van a kormány és az ülés között a robogónál, azért olyan ,mintha széken ülnél


naigen, nekem sem tetszik az benne, viszont már van olyan, ami abszolút nem olyan :D itt egy kép->

[link]


tehát én ilyet választanék :) pont azért, mert jobban hasonlitana egy rendes motorhoz

2010. ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
[link] ez is robogó
2010. ápr. 24. 07:58
 18/21 anonim ***** válasza:
hát ezaz (én vagyok, aki a széket írta xD) hogy jobban hasonlítanak egy motorhoz, de annyira azért nem, mint a sebességes. tehát ha valakinek olyanra van szüksége, ami inkább motorhoz hasonlít, akkor inkább vesz váltóst. tényleg nem olyan csúnya pl. amit mutattál, de se az a klasszikus robi, se motor. de azt dontse el mindenki, hogy neki milyen kategória jön be, és nála hol kezdődnek a bizonyos kategóriák (mert a kategóriák közt is vannak viták, hogy pl ez még nem tartozik az X-be, de már nemY... lehethogy kicsit érthetetlenül írtam le, de ennyire telik a szókincsemből :D )
2010. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utolso amit be linkeltél azt már nevezhetjűk motornak, de szerintem ha simsont emlitűnk akkor a sima megszokot robogohoz hasonlitjuk. Azt a motort inkáb vitasuk egy GSX600-al vagy egy Hayabusával.
2010. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Az elavult technológiáról annyit, hogy ma egy(japán) robogó 10 percen kersztül köszörült az abc előtt. A simom pöccre start. Nem tudom melyik bolygón élsz, de én csak gyári német alkatrészt kaptam hozzá. És csak a technikailag analfabéta emberek ítélnek meg egy igenis működőképes motort. ÉS SOHA NEM A GÉP ROSSZ HANEM A KEZELŐJE!!!! Különolajzás, vízhűtés, önindító, automata szívató, tárcsafék? Ez pontosan hány plusz hibalehetőség is? Könnyen hencegsz azzal, hogy nem kell szerelned. A márkaszervízben nem te kínlódsz vele. Nekem volt Honda dio, mb, Yamaha dt. Suzuki sephia is. Elég is volt belőlük. Váltósak és robogók egyaránt. És tévhit hogy a fiatalok utálják a simsont mivel 25 éves simson barát. vagyok.
2010. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!