Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kezdő vezető számára...

Egy kezdő vezető számára mennyiben nagy jelentőségű, hogy az első autója kombi vagy mondjuk szedán?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hihetetlenül buta dolgot kérdezek, de egy (még) erősen laikus kérdezi ezt. Érdekelne a tapasztalt rókák véleménye.

2016. júl. 3. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem igazából csak annyit dob a tudásodon a kombi, ha tudsz bánni vele, hogy nagyobb autóval sem fogsz zavarba jönni később, megtanulod, hogy hol fordul el, hova fér be,ilyesmi...
2016. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezdőnek nagy jelentőségű, legalábbis a legtöbb embernek, azért vesznek általában kisebb autókat, mert egy nagy kombival vagy egy 7 személyes autóval nem tudnak parkolni, kis ívben kanyarodni.

Egyik ismerősömnek 2 éve van jogsija, és nem tudná vezetni a Seat Alhambránkat. Mondjuk ő a kicsi autójával is képes lemenni az útról előzés közben...

2016. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a kocsitól is. Én sharan-nal tanultam vezetni. Most s-max-om van.
2016. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hirtelen ezekre gondoltam: Passat, Octavia, Peugeot 406
2016. júl. 3. 18:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is jó, mert általában a kezdők beveszik azt a hülyeséget hogy elsőnek kisautót kell venni. Megszokják azt, így mikor majd át kell ülni egy kombiba, el vannak veszve. Ha úgyis kezdő vagy, akkor a nagy kombit is ugyanúgy megszokod, mint a kisautót, és később sem lesz gondod a nagy autókkal.
2016. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Én elhiszem, hogy te ezzel így vagy, én is így vagyok vele, de a legtöbb kezdő vezető nagyon bizonytalan, és tényleg nem tudják jól kezelni a nagyobb autókat.

Egy kisebb autóval hozzászoknak a vezetéshez, aztán váltanak nagyobbra. Így meg lehet spórolni egy rakat parkolási sérülést. (Ráadásul ha történne egy ilyen eset, akkor szépen beülne a kocsijába, és elhajtana, mert megijedne. A másik autó tulajdonosa meg leshet.)

2016. júl. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oktatóautók között is akadnak kombik elég jelentős számban. Később, első autónak meg esetleg Pesten való közlekedés során előnyösebb lehet egy kompakt méretű kisautó. Emlékszem, volt egy-két olyan kereszteződéses kanyarodásom az elején még, hogy később szedtem alá. Ott egy kombival elvittem volna a sort. Meg lehet szokni, de első kocsinak nem látom nagy értelmét. Újnak számít még minden kb., felesleges tetézni. :D
2016. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez ember függő. Én egy Peugeot 206-on tanultam és vizsgáztam. Amikor megjött a jogsim, Debrecenbe ráülltem a céges Ducato-ra (leg-leg modell) és mentem vele, nem törtem össze, tudtam kanyarodni vel, parkolni stb. Az öcsém már nem ilyen, ő Skoda Fabia-n tanult, vett egy Ford Mondeo-t, aztán a második kanyarodásnál ráfordult a szembejövőre, parkolásnál seggbelökte az előtte parkoló kocsit, szóval voltak gondok a mérettel.
2016. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!