Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezető vagyok mennyi...

Kezdő vezető vagyok mennyi idő mire normális tempóba tudok menni?

Figyelt kérdés
2 hete jött meg a jogsim, azóta própálok minden nap vezetni ahogy az időjárás megengedi. Az előny, hogy reggel korán indulok a munkába este meg későn jövök szóval nincs nagy forgalom. Viszont ahol mások 90-nel meg 110-zel mennek én ott 70-nel este nappal 80-nál többel nem nagyon merek. Még ismerkedek a kocsival (teljesen más mint amin tanultam ez benzines meg szervó sincs benne szóval nehezebb vezetni...még örülök ha nem fulladok le). Eddig még nem dudáltak és úgy vettem észre, hogy türelmesek, de akkor is rossz érzés, hogy állandóan kerülgetnek és "akadályozom" a forgalmat.

2014. jan. 27. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kezdet nehéz....(mondta a tolvaj is, mikor egy kovácsműhelyből cipelte az üllőt).

Egy két hónap. De a legjobb határi utakon gyakorolni, ahol a kocsit jól meg lehet szokni. Majd jönnek a jó idők.

2014. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan menjél úgy,ahogy neked a legjobb,legfeljebb kikerül az,aki siet,

-azért ne törd össze az autódat,mert másoknak nem akarsz útban lenni,

2014. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz, ez csak egy átmeneti állapot.

Utána hosszú-hosszú évekig majd te fogod kerülgetni a kezdő vezetőket :)

2014. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Amíg ilyen nyálkás, csúszósak az utak, rossz látási viszonyok között bőven jó a 70. A fékút így is elég sok, főleg ha nincs ABS.


Ha látod hogy valakiben mögötted felment a pumpa, akkor nyugodtan lassíts, könnyebb kikerülni. Más hülyesége miatt ne hajszold magad balesetbe.

2014. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
egy újabb 60-70 száguldozó forgalomfeltartó
2014. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
egy újabb kereszt a kanyarban
2014. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis amig nem a belso savban csinalod. Mindenki volt kezdo, es az hogy ki kell elozzon meg nem feltartas.
2014. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem időben, távolságban mondanám. Habitustól, vezetési érzéktől függően 1000-5000 km.


Azokkal meg ne foglalkozz, akik azt mondják, hogy akadályozod a forgalmat, ilyen időben amikor jeges, csúszós lehet az út, nem kell ezerrel menni, aki siet, majd megelőz. Nyáron, száraz úton azért inkább próbálj meg 90-el menni a 90-es szakaszon :) De addigra úgyis menni fog :)

2014. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ki a T-betűt és nincs semmi baj :) látják, hogy tanuló vagy. Nekem is kint van a T-betű, már lassan 2,5 hónapja, és még kinn is lesz egy jó darabig. Én is minden nap vezetek, munka hely haza, aztán mindig egyre távolabb merészkedtem a kerületemből. :)

Az elején lefulladtam, sőőőt még van, hogy most is lefulladok de csak parkolásnál mikor látom h nézik hogy szerencsétlenkedek :) frusztráló érzés és persze ilyenkor az ember még bénább, mint máskor :)

Én most tartok az 1000 km körül, és talán most kezdem el érezni az autót, pl hogy ha váltok 2esbe még mindig lassan kell csúsztatva felengedni a kuplungot és közben több gázt kell nyomnom h ne rángasson a kocsim.

Vagy pl most már nem figyelem a km órát ( az én kocsimban nincs fordulatsz mérő) hogy mikor kell váltsak hanem már hang alapján nagyjából tudom h mikor kell felkapcsolni.

Már jobban tudom figyelni a táblákat, 4 sávos úton a mellettem lévőt ,hogy mikor akar épp indexelés nélkül elém vágni, stb.... de pl nekem a parkolás még mindig szőrnyű bénán megy, és inkább megállok 5 km- arrébb ha ott van óriás parkoló hely, mintsem hogy berakjam az autót valami kicsi helyre. De szerintem ez normális :)

jah és pl ha esik az eső és este van én nem megyek 40nél többel, és engem is kerülgetnek folyamatosan, de nem akarom kockáztatni az életemet és másért ,amíg nem vagyok biztos magamban. szóval ne foglalkozz mással :)

2014. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!