Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári hifi borzalmas volt,...

Gyári hifi borzalmas volt, belekezdtem egy hallgathatóbb kiépítésébe, de elakadtam? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Peugeot 307be szeretnék valami normális hangrendszert kiépíteni, mert a gyári az

borzalmas volt.Eddig ott tartok, hogy fejegységet, rezgéscsillapítottam az ajtókat, valamint 4 hangszórót kicseréltem.

Fejegység: JVC KD-X220

Hangszórók: Elől: Macaudio Pro Flat 2.16 koax

Hátul: Macaudio Pro Flat 2.13 koax

Valamennyire javult a minőség, de nem annyival mint amennyire szerettem volna.Ha már kellemesek a mélyhangok(bass +4) akkor nincsen hangerőm mert hamar elkezd torzítani, ha pedig nem emelek a mélyen akkor gagyi a hangzása.Azon gondolkozok, hogy megérné-e egy 4csatornás erősítőre kötni a hangszórókat, mivel a fejegységre az van írva, hogy 4x45w amit kétlek, hogy tudna annyit az a kis sz@r a hangszórók tudják a 75/60w RMS-t.Még azon is gondolkoztam, hogy a hangszórókat átteszem a kárpitról(307-be oda vannak felfogatva nem a ajtóra) az ajtóra így---> [link]

(a linken tudtok lapozni jobbra balra)

Mélyládát semmiképpen nem szeretnék, de viszont jó lenne ha szólna úgy, mint pl. VW konszern autói.

Válaszokat előre is köszi!


2016. júl. 1. 12:04
 1/8 Osynho ***** válasza:

A rezgéscsillapítás alatt az ajtó teljes burkolását, légmentes lezárását érted?


A hangszórókat kicsit melléfogásnak érzem, ha már a minőséget keresed. Egyrészt belépő szint, másrészt koax, ami miatt a bokádra szól a magas. Komponens szettel jobban jártál volna, hátra felesleges venni, annak az árát egy jobb első szettre fordítottam volna a helyedben.


Fejről hajtva sose lesz jó hangod, mélyed sem, a mélykiemeléssel persze, hogy egyből torzít, nem bírja a fejegység 15W-ja.


Én nem állnék neki akkora munkánanak, mint ami a képen látható, mert bár az a jó megoldás, ami minőségi hangot eredményez, de nem ilyen hangszóró készlettel. Mind a 4 ajtó kialakítása egy vagyon lesz, ha szépen akarod megoldani.


Egy erősítő biztosan sokat jelentene, később torzítana, jobban szólna, de csodát nem kell várni ezektől a hangszóróktól. :/

2016. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:

a hangszórók szerintem is hulladékok,el kell adni inkább és venni normálisakat.

erősítő mindenképpen kéne ha már szeretnél minőségbe ni különbséget és hangerőt is.

én hátra nem tennék hangszórót,felesleges.

az elsők képesek bőven bezenélni az autó kicsike légterét és legalább élőről hallod majd nem minden felől.

mert ugye ha zene akkor előröl sztereoban hallgatjuk őket.

2016. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

rezgéscsillapításnak, csak annyit csináltam, hogy a kárpitra valamint az ajtóra vittem fel rezgécsillapító anyagot(Hanno protecto pf830), légmentes lezárást alatt mit kell érteni?

Utólag már én is kicsit bánom, hogy 4 hangszórót vetten nem pedig csak 2 nagyon jót, sajnos később tájékozódtam mint cselekedtem.:\Lehet, hogy megpróbálom eladni őket és nem újonnan, hanem használtan vennék valami jobbfajtát.

2016. júl. 1. 13:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha mégsem adnám el a hangszórókat, csak vennék hozzájuk egy erősítőt akkor szólna úgy mint pl. egy gyári b6 passat? Azok már szólnak úgy, hogy elegendő legyen a számomra.
2016. júl. 1. 13:21
 5/8 dirtboy ***** válasza:
légmentesen az hogy ajtó belső lemezeit le ragasztod vele és az összes szerelő nyílást,tehát az ajtó belsejébe csak akkor látsz be ha kiveszed a hangszórót és ott benézel,minden más nyílást leragasztasz a hannoval.
2016. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:
én nem tudom hogy szól a b6 passat szóval nehéz megmondani
2016. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
úgy mint ez, csak ő fabetétekkel oldotta meg? -- [link]
2016. júl. 1. 13:30
 8/8 A kérdező kommentje:
b6 passatot csak egy példának hoztam fel, vw konszern autók jól szólnak gyárilag, legalább is elfogadhatóan.Elsődleges célom egy olyan minőségű hangzás lenne, és a későbbiekben ha megunom és lesz rá több pénzem tovább fejleszteném.
2016. júl. 1. 13:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!