Autón üveg napfénytető stabilitás?
Helo!
Arra lennék kíváncsi, ha egy kocsin van napfénytető, baleset esetén mennyire befolyásolja a kocsi megbízhatóságát? Gyengíti a tetőt ha pl fejre áll a kocsi és jobban behorpad/beszakad a tető, vagy betörik és belemehet az ember szemébe, szájába, stb?
Mennyire szoktak beázni, mennyire strapabíróak (elektromos napfénytetőkről beszélve, gumikopás, tömítő kopás, gyengülés stb)?
BMW i3-as kocsinál érdekelne főleg, láttam egy jót használtan de nem tudom érdemes-e megvenni, vagy csak a vesződés lesz vele.
Baj az utólagos napfénytetőkkel van. Az enyémen gyári van és a 19 éves kora ellenére is hibátlan.
A gyáriak mellett ugyanúgy bejut a víz, a különbség hogy szépen körbe van tálcázva és el van vezetve a víz.
Nem borultam még fel egy kocsival sem, azt főleg nem tudom hogy mennyivel gyengébb a teteje, az üvegen viszont lehet ugrálni, nem fog betörni, ha reped/törik, akkor pedig olyan mint az első szélvédő, tehát nem fog a nyakadba hullani egy csomó nagy szilánk ami elvágja az ütőered.
Ahogy az előző írta, az utólag beletákolt napfénytetők sza/rok, a gyáriak nem szoktak bajosak lenni.
Nekem egy '98-as évjáratú, elég ritka japán autóm van, amin - sok egyéb mellet- a napfénytető is hibátlanul működik, patentül zár, és még sosem ázott be.
A kérdésed első, baleset-biztonsági feléhez: ha a kocsi a fejére áll egy balesetben, elhiheted nekem, hogy nem a napfénytetőn fog múlni az életed. Egyébként a szélvédőkhöz hasonlóan az is ún. securit-üvegből készül, és ha ütközés van, nagyon apró darabokra törik össze, épp azért, hogy kevésbé vágja össze az utasokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!