Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem kérnek sokan napfény...

Miért nem kérnek sokan napfénytetőt az autójukra új autó vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Különösen a drágább, komolyabb, prémium autókon nagyon feltűnő a sima, üres tető.


Szerintem napfénytetővel sokkal jobban néz ki egy autó, mint nélküle üres tetővel. Én speciel előbb kérnék egy autóra napfénytetőt, mint kereket.


Praktikus is, mert legalább nem csak az ablakokat lehet húzogatni.


Ha meg nem kell a fentről jövő fény, el lehet húzni, mint egy redőnyt és semmi fény nem jön át rajta. Viszont rácsos, így felnyitva úgy is érkezik be a levegő.


Én télen szinte mindig így megyek. Ne legyen bent száraz a levegő, de huzat se legyen az ablakok lenyitása miatt. Picit feltolom gombbal a napfénytetőt és máris jobb.


Jó időben pedig el lehet húzni és jó nagy felület, jó kis cabrio érzés.


Amerikában az a ritka, ha egy autón nincs.



2015. jún. 7. 06:41
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
volt napfénytetős autóm,néha kinyitottam,főleg esőben.de sose tartottam nélkülözhetetlennek.azért a cabrio-érzéstől nagyon távol van,próbálj ki egy cabriót egyszer.új autónál akár 300ezret is ki kell pengetni érte,szerintem nem éri meg.a mostani autómon sincs.a vezetőülésből le tudom húzni mind a 4 ablakot így hamar cserélődik a levegő ha arra van szükség+ott az automata klíma.
2015. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Eltérőek az ízlések, én se kedvelem. Ráadásul ráhulló levelek (tülevél) stb. esetén gyakori a meghibásodás.
2015. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az előnyeiről még annyit, hogy legalább látni, ha lámpa alatt vagy, hogyha zöld lesz, meg látványosságok pl. valamilyen repülő, hőlégballon, ilyesmi, én nagyon szeretem, hogy fel is lehet látni.


Tudom milyenek a cabriok, de én nem szeretem, mert nem tartom bizonságosnak. Boruláskor biztos halál, én pedig szeretem, ha mindenhonnan védve vagyok. Meg úgy függönylégzsák sincs. Egy nagyfelületű elektromos napfénytető nekem tökéletes.

2015. jún. 7. 08:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Na azért a napfénytető a kabrióélménytől messzebb van, mint Charlize Theron a fszomtól, pedig az sincs közel sajnos.


Attól meg fsni, hogy a kabrióban boruláskor nincs ami védjen, jó nagy állatság. Esetleg utána kéne nézni ilyen marhaságok osztása helyett. Az én kabriómban például elöl ugye a szélvédőkeret, hátul pedig a hátsó fejtámlákból pirotechnikai töltettel boruláskor kiugró bukókeret véd.

2015. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ekkora ostobaságot...


A kabriókat felborítani egy részről kb. 10x nehezebb, mint egy hagyományos személyautót, mivel a nehéz és alacsony alvázszerkezet miatt annyira lent van a súlyközépppontjuk, hogy kb. csak rámpán lehet megborítani őket.


De ha meg is történne a szélvédőkeret (és a legtöbb modellben a bukócső) tökéletesen megvédi az utasteret.


https://www.youtube.com/watch?v=zdOd0fa3w0k


Napfénytetőt meg sokan azért nem kérnek az autóba, mert irreálisan drága és kb. semmire nem jó. Ha meleg van akkor már az alsó kategóriás autókban is van légkondi, véd a párásodástól és a melegtől is.


Az, hogy te vezetés közben a tetőablakon légballonokat nézegetsz meg inkább egy 50-100 éves jogosítványbevonást érdemelne...

2015. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem én, hanem az utasaim, barátnőm és a nővére, mikor tavaly nyáron mentünk a szüleikhez és vidéken láttak egy csomó hőlégballonost fent az égen. Napfénytetőn keresztül nézték őket.


Amúgy meg méregdrága, prémium meg luxuskocsikon is rengetegen nem látni napfénytetőt, azokra 100%, hogy nem a pénz miatt nem kérnek.


Kabriok is jók, nem szidtam őket, kevés tapasztalatom van velük, de az abszolút pozitív. De kedvencem a coupe, szedán és terepjáró autók.

2015. jún. 7. 09:35
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

"Boruláskor biztos halál..."

Egyáltalán nem. Már vagy tíz-tizenöt éve nagyszilárdságú acélból készülnek a szélvédőkeretek, borulásnál nem rogynak össze, hanem ezen támaszkodik fel az autó. Hátul is szokott lenni kipattanó bukókeret, ez sem gázcsőből van. Végeredményként hiába áll fejre a kabrió, nem fejeled meg az aszfaltot, ha be vagy kötve. Persze függönylégzsák akkor sincs, de talán lehet nélküle élni.

Egyébként meg a napfénytető jó dolog, de azért macera is van vele bőven. Ahol tömítés van, az egy idő után elfárad be fog ázni. A napfénytető pedig talán a legalattomosabb mindegyik közül: biztosan kap vizet, mert felül van, de a tetőkárpit nagyon sokáig eltakarja az ázásnyomokat. Mikor már látszik, hogy foltos a kárpit, elég nagy a baj.

Sokakban él még az a beidegződés is, hogy "háádehát a síbedát kitörik, osztán fel lehet törni az ótót!". A húsz-harminc éve beszerelt plexi napfénytetők még tényleg ilyenek voltak: ha nem estek ki maguktól, akkor is pillanatok alatt kitörhetőek voltak, utána be lehetett mászni az autóba. Ma ez már nem egészen így van, de nehéz megszokni az újat.

No meg azt sem szabad elfelejteni, hogy a nép errefelé klímamániás. Klíma nélkül nem létezik új autó, használtat sem tudsz eladni, munkahelyen is alapkövetelmény a légkondi és a házakon, lakásokon is státuszszimbólum a mindenfelé otrombán kiálló kültéri egység. Kell a klíma a parasztnak, mer' anélkül megpusztul. 20 °C fölött azonnal be kell lőni és onnantól négy hónapon át folyamatosan a létező legalacsonyabb fokozatra kell tekerni, "mer' csak akkor hűt jól". Ilyen hozzáállás mellett pedig hiába célszerű a napfénytető, nem opció, mer' csak a klíma az igazi.

2015. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de most 32 fok van odakinn. Kérlek gyere el velem öltönybe tárgyalni a belvárosba (a dugóba) minden nap (akár többször). Szerinted mennyire venne komolyan a tárgyalópartner, ha egy átázott ingben, büdösen és izzadtan ülnék le vele?


A napfénytető kb. olyan, mint a kabrió - ki lehet nyitni 16-22 fok között.


A méregdrága autókban pedig ott van a többzónás automata klíma csilliárdokért extrával, pollenszűrővel, légminőség javítóval (!), stb... Naná, hogy azt használja mindenki, minthogy engedje be a 30 fokot vagy szívja az előtte haladó IFA kipufogófüstjét.

2015. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valakinek nagyon be van csípődve ez a napfénytető téma, nem először kerül elő:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__570..

AKkor is kiosztották rendesen, de úgy tűnik nem adja fel.

2015. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tomcatters ***** válasza:
En kocsimba sincs napfénytető.. Én konkrétan azért nem kértem, mert féltem neh beázzon mindig mint nagybatyámnak
2015. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!