Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyet lehet autóknál?

Ilyet lehet autóknál?

Figyelt kérdés

Puhább lengéscsillapítót és/vagy puhább rugót a gyárinál lehet-e szerelni az autó alá (papírozva természetesen)? Vagy akkor nem lenne stabil?

És ha igen akkor kényelmesebb lenne az utazás benne (nem rázna annyira)?



2015. júl. 6. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Elméletileg nem szükséges a puhább rugóhoz/gátlóhoz semmiféle papírozás.

Csakhogy:

A gyáritól lágyabb rugó esetében, hamarabb felüt a futómű(törik-szakad egy és más), romlik az utazási komfortérzet, és jelentősen csökken az autó stabilitása. Ergo: nem ajánlott.

Lengéscsillapító esetében nincs olyan, hogy az eredetitől "puhább". Adottak a gyári paraméterek, amelyik nem éri el ezen értékeket, annak rossz a neve.

Ha ilyennel viszed vizsgára elhajtanak.....

(nem magyarázat a kényelmesebb utazás)


Nem marad más hátra, válassz jobb minőségű útvonalat, vagy használj vastagabb ülőpárnákat. :)

2015. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy kemény-rugós sportkocsim...már únom, vágyom egy lágy kocsira. a rugócsere szóba sem jöhet, mert a következményei beláthatalanok..stabilitás, felütés, bólintás, dőlés, borulás...


valami lágyabb francia autót kell venni..

2015. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat! Még nincs autóm, csak elméletben kérdeztem, mert egy 2010-es Ford Fiestát szoktam vezetni, és szerintem rázós, nem simítja ki úgy a hibákat.

Renault Megane-on tanultam vezetni, az kényelmesebb volt (viszont eléggé le volt lakva...) ezért akarnék majd olyat venni sajátot ami azért komfortosabb, nekem nem szükséges az a sportos felfüggesztés. Csak a franciák olyanok?

2015. júl. 6. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom mért, de tényleg franciáknál valahogy oltári puhára veszik, pár évig néha hajtottam egy 607-est, hát abban alig lehetett észrevenni bármi úthibát.
2015. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell oda semmi papir.

Amúgy nem lehet csak úgy puhább futóművet alátenni, már csak azért sem, mert nagy valószinűséggel nem is gyártanak az adott tipushoz ilyesmit.

Egyes tipusoknál vannak kivételek, például S-line futóműves Audi alá a keményebb rugókat ki lehet cserélni a gyárira, ami puhább. De a te esetedben ez nem áll fent. Meg örülj is neki, hogy keményebb a futóműved, sokkal jobb úgy vezetni az autót.

2015. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Fiesta városi rohangátor. Ezeknek mindig keményebb a rugózása, mint a nagyobb testvéreknek. Ülj Fócusba, vagy Mondeoba, érezni fogod a különbséget.
2015. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!