Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szabályos, ez a szituác...

Hogyan szabályos, ez a szituáció (előzés, majd vissza kapásból lent)?

Figyelt kérdés

Üdv


Szitu :

Látok egy kamiont az út szélén ami mondjuk picit belóg ,legyen csak pár centi,de én biztosra akarok menni,és átlépem a felezővonalat,kitéve az indexet,h átmegyek.Nincs a kocsi teljesen a másik sávban,mondjuk a balos kerék már átért villog a balos index,és én visszaakarok menni az én sávomba kapásból a szembe sávból,ilyenkor visszaindex vagy mivel még nem teljes a sávváltás nem kell index csak kiveszem a balos indexet?


2016. márc. 20. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Forgalmi vizsgán nem félig meddig csalingázol, hanem teljesen átléped a felező vonalat, majd index vissza. Mindennapos szituációban meg tökmindegy. Annyi türhő van az utakon akik az indexet sem ismerik, hogy a te manővered senkinek sem fog szemet szúrni.
2016. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem forgalmi,csak elvi síkon érdekel
2016. márc. 20. 12:00
 3/15 A kérdező kommentje:
Mert amikor ilyenbe kerülök akkor inkább kiteszem a vissza indexet,mert miután 40e ft-ra büntettek azért ,mert a szélvédő az anyósoldali jobb felén (jobb szélül) 3 centis hajszálrepedés volt,ami nem hogy periféria,sehogysem látszódott,nekem mint sofőrnek.
2016. márc. 20. 12:02
 4/15 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha már érinted a másik sávot, akkor oda át is mentél, tehát irányváltás történt, jelezni kellett- mert az előzés, kikerülés előtt az indexel az irányváltoztatást jelezzük, nem azt, hogy elhaladunk valami mellett.
2016. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Ha műszakin átmegy így a szélvédőd, akkor jogtalan a büntetés, fellebezz!!!

A felezővonalat minimum 50% - ban átlépve kötelező emlékeim szerint a balra index, így a visdzsindexelés is feltételezem. De biztos ami biztos, pl. Biciklis kikerülésénél ha csak picit húzom át és jönnek mögöttem, v szrmben, odafele mindig indexelek. Vissza minek?

2016. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

" Vissza minek?" - mert kötelező (lenne).

Hozzáteszem, és sem szoktam mindig vissza indexelni, ettől még a szabály az szabály.

Sőt annyira leszoktak a járművezetők az irányjelző használatáról, hogy nem is olyan régen olvastam egy rendőrségi felhívást, amelyikben az irányjelző használatára figyelmeztetnek, elmulasztása 10ezer forintos büntetési tétel lehet (ezt is az új traffipaxokkal figyelik)

2016. márc. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

elvi síkon, és praktice is mindkét irányba kell jelezni...ugyanis a mögöttedjövő, éa a szembejövő is látja, hogy aki épp a kamion mellett oson, az figyel..

...ráadásul az is eéőfordul, hogy a kamion kénytelen picit balrahúzni, tehát neked is korrigálni kell...ezért nem árt ha a bal irány addig villog, míg el nem hagytad a kamiont...aztán jobbra..


senki nem fog strébernek tartani...

az irányjelzés nem a vizsgabiztosnak, nem a rendőrnek, hanem a közlekedés más résztvevőinek szól...

2016. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:
9%

Szerintem kellene, de én se oda, se vissza nem használnám, kivéve ha szükségesnek ítélném, személyautóval pl: megyek 120at lakott területen kívül, a másik folyamatosan közeledik és lassan készülne előzni. Ilyenkor kiteszem hogy lássa hogy megyek ám befelé.

Más esetben nem nagyon, a szembejövő és a mögöttem jövő is remélhetőleg meglát egy nagy kamiont, ha nem akkor sok nagy baj lehet vele.


Dobozos furgonnal, kamionnal már indexelek hiszen sokat kitakarok a képből, így tudja a mögöttem közlekedő hogy nem sms, pia vagy esetleg alvás miatt megyek középre, hanem valami mellett elmegyek.


Visszafelé ezzel sem indexelek, egyértelmű hogy nem fogok középen/ a szembe sávban közlekedni.

2016. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Én csak akkor indexelek vissza, mikor másik autót előzök. Kikerülésnél szerintem még megtévsztő is lehet, nincs értelme visszaindexelni, sőt, bizonyos esetekben még balra sem szoktam indexelni, hiszen úgyis egyértelmű, hogy előzni fogok.
2016. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem kell teljesen átlépni a felezővonalat és mindkét irányváltáskor indexelni kell, mert a KRESZ azt írja elő hogy minden irányváltoztatást jelezni kell. Még akkor is ha pl motorkerékpárral úgy előzöl vagy kerülsz ki valamit hogy nem is érinted a felezővonalat. Persze ha a sáv kanyarodik, akkor nem kell jelezni.
2016. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!