Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A lassan hajtókat miért nem...

A lassan hajtókat miért nem büntetik?

Figyelt kérdés
Országúton nem ritkán tapasztalom, hogy az engedélyezett 90 helyett, 60-70-es sebességgel tartja fel valaki a forgalmat, kielőzni meg nem lehet, mert jönnek szemből. Ez miért jó neki? Ráadásul a legtöbb esetben ugyanezzel a sebességgel bevágtat az 50-es zónába is. Ennyire buták lennének egyesek, hogy nem tudják a sebességhatárokat, és egy fix sebességgel közlekedik mindenhol? Mellesleg mivel előzésre kényszerít, ezáltal balesetveszélyes helyzetet provokál ki, mert nem vagyok hajlandó az ő ritmusához alkalmazkodva a sebesség kétharmadával menni.

2016. jan. 29. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

sporolos idiotak.


sajnos nemigen lehet oket buntetni.

2016. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
"mert nem vagyok hajlandó az ő ritmusához alkalmazkodva" Akkor meg mi a kérdésed?
2016. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyeneket én sem értem. Próbálom gyorsan megelőzni vagy lemaradni, mert az ilyenek egyéb rosszaságokra is képesek. Annál jobb, minél távolabb vagyok tőlük.
2016. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

A párom 50-nel megy országúton, joga van hozzá. Persze nem a főúton, hanem kihalt úton. Sose zavar senkit, aki gyorsabban akar menni, megelőzi, az, hogy még szembe is jöjjön valaki, elég ritka, de akkor ő is ráhúz. Ez így korrekt.

Autópályán főleg nem zavar senkit, ha lassan megy.

A forgalmas főút az, ahol muszáj felvenni a ritmust.


Hogy miért jó neki? Van, aki szeret lassan menni, élvezi. Jó, hát spórolási technika is kisautóknál, de nem hiszem, hogy ezért sokan beáldozzák a sebességet, ha haladni akarnak. Én sosem teszem, igaz, az én hipermiler technikakészletem elég bő, amúgyis hobbimotoros vagyok, ha valaki, én nem áldozom be az élvezetet, elég jó fogyasztást tudok hozni anélkül is (nem spórolásból, nyilván. hobbi, szórakoztató s ésszerű is, fájna pazarlóan vezetni s nem nyernék vele semmit, mert az egyenes akkor is dögunalmas).


De persze ismerem a tötymörgőket, akik feltartják a forgalmat főúton vagy forgalmas kanyargós mellékúton, na ők idegesítőek. Az a fajta OK, aki rosszul vezet, bizonytalan s nem mert menni. Inkább menjen lassan, mintsem baleset legyen, ez világos. Egyszer láttam valakit, aki elém hajtott a 81-esre s kellett vagy 10 km, míg felgyorsított 85-re... Ehhez már valami speckó agyberendezés kellhet, ilyen lassú gyorsítást csak akkor láttam.

De van, aki 70-nel megy mindenütt, feljön rám a falvakban, de nem előz, áááááááááá, akkor se, ha 40-re lassítok. Ha kicsi a táv két falu közt, hiába húzok el, újra feljön. Brrr.


De azt sem szeretem, amikor valaki mondjuk 70-80-nal megy országúton (hullámozva a sebességgel) de

1. kanyarban (az mindegy, hogy főúton vagyunk és 90-nel is nagypapás) lelassít 50-re.

2. ha előzésbe kezdek, rálép a gázra.

Ez utóbbi tőrölmetszett bunkó, az elsőt nem értem, mert ha ennyire nem tud kanyarodni, miért vezet autót? S mióta? Túl gyakori fajta, pedig aki nem iszonyatosan kezdő, annak már csak abszolválnia kéne a vizsgán szereplőnél jóval könnyebb feladatot...


Nem kötelező a maximális sebességgel menni, ezzel nincs gond. Kivéve nagy forgalomnál, ahol nem lehet biztonságosan előzni.

De ha nem túl kicsit a sebesség és nem extrém sürgős az embernek, akkor egyszerűen be kell nyelni az ilyesmit, nem is kell ehhez lassan haladó autós. Léteznek lassú járművek is, amik nem tudnak mit csinálni. Ez benne van a pakliban. S ahogy írtam, az autósok egy részének is megvan az oka. 20 éve nem vezetett, akkor is feleakkora autót, lehet, hogy a 60-70 is vakmerőség tőle...

Amúgy elvárható a normális hozzáállás s a forgalom ritmusának felvétele, de az emberek jelentős része nem az az előzékeny fajta, egyeseknek az intellektusa sem elég arra, hogy rájöjjön, gond van azzal, amit csinál.

2016. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Jaj én is azokat imádom a legjobban, aki zötyög 70-nel, aztán (mivel én betartom a korlátozást) a faluban meg menőzik, hogy utolért, mert ő ott is 70-nel megy.

A másik kedvencem meg, aki véletlenül pont akkor találja meg a gázpedált, amikor előzni kezdem. Persze előtte nem sikerült rálépnie.

2016. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Azért nem büntetik, mert az autópályák kivételével nincs minimum sebesség megszabva a közutakra.


Én sem szeretem ha kerülgetni kell a szabályos tempónál jelentősen lassabb sofőröket, de mindenki annyival mehet, amennyit jónak lát, amennyinél a saját belátása szerint biztonsággal tud közlekedni.


Autópályán viszont büntetnék, de ott nem jut eszükbe az embereknek 60 km/h-nál (ez a minimumsebesség) lassabban menni.

2016. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért ül autóba egyáltalán az ilyen ember? Ha nem mer még a megengedettel sem menni, miért nem tömegközlekedik? Sajnos Budapest agglomerációjában ez elég gyakori, ahol ugye a tömegközlekedés elég jó, tehát választhatná azt, kevesebb autó lenne az úton, olcsóbb is lenne neki stb. És igen volt, hogy közel volt, hogy összemegyek a szembejövővel, mert elkezdtem kielőzni a lassan haladó delikvenst, erre rálépett a gázra, alig tudtam megelőzni. Olyan is előfordult, hogy miután megelőztem, le akart tolni az útról és villogtatott(!!!!!). És én is rendszeresen találkozom olyan típusúakkal, hogy megelőzöm országúton, majd 5 perc múlva utolér lakott területen belül, mert ő ott is 70-el megy fixen.
2016. jan. 29. 21:34
 8/8 anonim válasza:
Vigyázni kell ezekkel a lassan hajtókkal, egyszer előttem ment egy m6-os bmw 60-al az országúton, és elkezdtem előzni erre ő lepadlózta a bömbit és kb 160-nál tudtam legyőni szóval..........
2016. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!