Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen állapotban...

Szerintetek milyen állapotban lehet?

Figyelt kérdés

Még életemben nem volt kocsim, jogsim nincs, nem is lehet!

Viszont mint minden férfi én is álmodok egy álmaim családi autójáról! Az én gyerekkori álmom egy Barkas kisbusz.

Ma van a szülinapom Feb22 és pár hete megismert haverom aki fiának tart már mert olyan jóba vagyok vele megkérdezte mi az álmom, mondtam neki hogy egyszer utazni egy Barkas kisbuszban. Megfog egy kulcsomót átmegyünk a szomszédos telekre rámutat két egymás melett álló barkasra az egyik platós a másik a busz és azt mondja válassz neked adom ajándékba!

Itt úgy viselkedtem mint bárki más ebben a helyzetben.

Rátérek a kérdésre:

Szerintetek milyen állapotban lehet?

5 éve több éves műszakival parkolt le oda hibátlan új felnik tartalék téligumi meg mindene meg volt hozzá de nem a gyári motor van benne hanem valami erősebb nagyobb teljesítményű tuning motor. Mondta mi a márka majd reggel megtudakolom. Sajnos nem tudtam még közelről megnézni mert már besötétedett de talán ma többet tudok meg. De izgatott vagyok.

A lényeg hogy meg akarom szerelni és újra beindítani.

Imádom a kihívásokat és jobb szórakozást életemben nem találnék mint megtanulni megjavítani és beindítani, utána mi lesz vele nem érdekel a birtokon teszek pár kört és utána nem érdekel. Az alváz nagyon elrohadhatott ha az udvaron állt?

Ha 5 éve jó állapotban volt?

Mire számítsak ha meg akarom javítani?

Gumi alkatrészek a nem használattól az üzemanyag tankban ha 1-2 l üzemanyag kotyogott csinálhatott valami kárt? Mire gondoljak mi probléma lehet vele?

Állítása szerint amikor leparkolt akkor naprakész volt, csak váratlan üzleti dolog miatt hosszabb ideig távol volt!

Köszönöm hogy meghallgattál, kérlek a leg rosszabbtól se kímélj, és reményt is adj.



2016. febr. 22. 01:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jajj ne tudd meg alig kapok levegőt ha megnézem a barkas képeit. Éltél már át ilyent? Szerintem ma nem alszom.
2016. febr. 22. 02:10
 12/18 anonim ***** válasza:
Még nem kaptam autót. Kell írni egy adásvételit, a névreírás az kb 50-60 ezer forint lesz, és ha a neveden van, akkor kezdheted rendbe rakni.
2016. febr. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

KB & LK modellek.

8-12L 1:50 benzint fogyaszt 100-on.

Összesen, nem kevesebb, mint 175 740 darabot gyártottak.

1962-es

Mennyi mindent megtudtam róla.

2016. febr. 22. 02:20
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Szereltél már autót?
2016. febr. 22. 02:21
 15/18 anonim ***** válasza:

*dilatáció


De komolyra fordítva-ami 5 évet állt szabad ég alatt,az már ócskavasnak számít pláne ha azt vesszük hogy már akkoris veterán volt.. Jó oké ajándék meg minden..de az összes gumialkatrész (szilent,szimering,munkahenger)szétöregedett,ha valahogy be is indítod meg sem fog moccanni,papírozni pedig effektive már lehetetlen,nyílván nem fizetett rá semmit,és ez az "üzleti ügy miatt hagytam szétrohadni" szöveg is sántít nekem elég erősen.


Méltányolom a lelkesedésedet de én lebeszélnélek erről a projektről,én trabantokkal foglalkoztam nagyon sokáig.

2016. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"8-12L 1:50 benzint fogyaszt 100-on."


A tiéd nem nagyon fog keverékbenzint enni, hiszen dízel.


A barátod lehet, hogy ún. "csapatós" autónak adta, nem közútra ha tudja, hogy nincs jogsid.


Nem akarom a lelkesedésedet letörni, de az is lehet, hogy már régen ki van tiltva forgalomból, ha nem fizette a biztosítást. Ettől függetlenül kertek alatt mehetsz vele néha pár kört, csak a rendőr ne lásson.

Tegyél bele egy új akksit, tölts bele üzemanyagot, és ha szerencséd van beindul. Először csak óvatosan, mert az évek óta álló fékek biztosan berohadtak, de ha szerencséd van pár km után bevasalódik.


A névre íráshoz kell biztosítás, eredetiségvizsgálat. A forgalmihoz szükséges a műszaki vizsga. Ha mégis megpróbálod, akkor ne ajándékozási szerződést írjatok, hanem adásvételit valami minimális összegről, mert ajándékozásnál dupla az illeték.

2016. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

ennyi időt a szabad ég alatt tölteni nem szerencsés, de messze nem menthetetlen! 10-15 éve még könnyebb volt típusidegen motort bepapírozni, ezen annyira nem aggódnék, meg kell nézni mi van a forgalmiba írva.


A legnagyobb ellenséged a korrózió lesz, elporladó gumik, műanyagok, szilentek, berohadt fékek, bovdenek, a karosszériáról ne is ejtsünk szót.

A 4 gumi valószínűleg kuka, összes olaj, szűrő, szíj, gumiharang mehet a levesbe úgyszint.

De az ndk-s acél még nem hűlt ki, ezekben a gépekben még bőven benne van a bugi, a retro, valami kis elveszett szerelem, egy platós kivitelt én is szívesen elnézegetnék a garázsban.


Merre vagy helyileg? ha a közelben vagy nagyon szívesen segíteném egy matuzsálem feltámasztását :)

írj privátot ha érdekel!

2016. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Sajnos csalódtam a kocsiban. Szép állapotban van tény ami tény és honda motor van benne nem is olyan régi megvannak az érvényes papírjai álllapota tényleg olyan hogy tankolni tölteni és indul de nem a barkas kisbusz hanem a barkas platós ha jó láttam a háromtengelyes én meg a kéttengelyes 8 személyes kisbusz B1000-est akartam volna.

Így nem is kell akkora csalódás. Többe kerülnek a papírok mint ammennyiért el lehetne adni. Amúgy a kaszni 1989-es gyártmány 2009-es honda motorral összes papírral 2014-ben járt le a forgalmi és le volt takarva kamion ponyvával a kocsi azért nem láttam a hátulját, meg sötét volt! Kész csalódás! :(

2016. febr. 22. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!