Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen állapotban...

Szerintetek milyen állapotban lehet?

Figyelt kérdés

Még életemben nem volt kocsim, jogsim nincs, nem is lehet!

Viszont mint minden férfi én is álmodok egy álmaim családi autójáról! Az én gyerekkori álmom egy Barkas kisbusz.

Ma van a szülinapom Feb22 és pár hete megismert haverom aki fiának tart már mert olyan jóba vagyok vele megkérdezte mi az álmom, mondtam neki hogy egyszer utazni egy Barkas kisbuszban. Megfog egy kulcsomót átmegyünk a szomszédos telekre rámutat két egymás melett álló barkasra az egyik platós a másik a busz és azt mondja válassz neked adom ajándékba!

Itt úgy viselkedtem mint bárki más ebben a helyzetben.

Rátérek a kérdésre:

Szerintetek milyen állapotban lehet?

5 éve több éves műszakival parkolt le oda hibátlan új felnik tartalék téligumi meg mindene meg volt hozzá de nem a gyári motor van benne hanem valami erősebb nagyobb teljesítményű tuning motor. Mondta mi a márka majd reggel megtudakolom. Sajnos nem tudtam még közelről megnézni mert már besötétedett de talán ma többet tudok meg. De izgatott vagyok.

A lényeg hogy meg akarom szerelni és újra beindítani.

Imádom a kihívásokat és jobb szórakozást életemben nem találnék mint megtanulni megjavítani és beindítani, utána mi lesz vele nem érdekel a birtokon teszek pár kört és utána nem érdekel. Az alváz nagyon elrohadhatott ha az udvaron állt?

Ha 5 éve jó állapotban volt?

Mire számítsak ha meg akarom javítani?

Gumi alkatrészek a nem használattól az üzemanyag tankban ha 1-2 l üzemanyag kotyogott csinálhatott valami kárt? Mire gondoljak mi probléma lehet vele?

Állítása szerint amikor leparkolt akkor naprakész volt, csak váratlan üzleti dolog miatt hosszabb ideig távol volt!

Köszönöm hogy meghallgattál, kérlek a leg rosszabbtól se kímélj, és reményt is adj.



2016. febr. 22. 01:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet jogsid?
2016. febr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mert rokkant nyugdíjas vagyok mentális problémák miatt!

És 27 éves!

2016. febr. 22. 01:29
 3/18 A kérdező kommentje:

Figyelem kieléseim vannak. Elmélyülök egy valamiben és nem figyelek bizonyos dolgokra. Pl: diletáció a járdán.

Az én esetemben nem kezelhető. Ha kicsit fogyatékosabb lennék akkor lennék egészséges, ne kérdezd mit jelent mert személyes dolog.

2016. febr. 22. 01:32
 4/18 anonim ***** válasza:
A Barkasban gyárilag Wartburg motor van. Ha öt éve jó állapotú volt, akkor szerintem most is jó szerkezet lehet. De mivel a benzin benne volt, így a benzincsöveket megmarhatta a benzin, nyilván új akksi kell, a fékmunkahengerek beragadhattak. Egyből nem fog indulni, ki kell tisztítani a benzin útját.
2016. febr. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
És a műszakit két évre adják, tehát már tuti lejárt.
2016. febr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A hosszú ideig használaton kívüli állás alatt gyorsabban tud amortizálódni az autó, mint a használatban lévő.

Át kell vizsgálni, felmérni a válós állapotát.

Remélhetőleg javítható, de 5 év után érdemes lenne darabokra szedni, megtisztítani, cserélni a szükséges alkatrészeket... s ez talán neked még örömet is jelent.

Bízva abban, hogy az elektromos vezetékeket nem rágta szét az évek alatt valami féreg, ki lehet pofozni a gépet, de a hosszú parkolásnak biztos vannak következményei.

Rozsda, gumi, műanyag alkatrészek elöregedése, tönkre ment tömítések, esetleg besűrűsödött olaj, stb.

2016. febr. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kínai motor volt benne és nem benzin hanem dízel! Erre emlékszem. De boldoggá tettél a válaszoddal, köszönöm szépen. Még annyi hogy a motort amivel túningolta 8 éve gyártott autóból vették ki. Ezt onnan tudom hogy most sokkos állapotom miatt nem emlékszem kulcsszavakra de ott megbeszéltük. Így is csak 2 évre kap műszakit? Egy új autó a márkaszervízből is csak 2 évre kaphat műszakit? De mintha azt mondta volna hogy a felfüggesztés a T5 transporter vw. Vagy valami az alján volt tőle való. T1 transportert is csak azért szerettem volna mert a Barkasra hasonlít! :D
2016. febr. 22. 01:58
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha kínai motor van benne, és nincs átírva a forgalmiba, akkor lesz még pár köröd a papírozással. Az új autók 3 vagy 4 évre kapják a műszakit, de ez nem új gép.
2016. febr. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezek állnak ott.

Felmerült bennem hogy milyen bajom származhat abból hogy ajándékba oda adta papírok nélkül ezt a kocsit.

Megvannak a saját papírjai a zöldkártya a műszaki a forgalmi meg a mittudom én mi csak nincs a nevemen jelenleg. Mit csináljak hogy tényleg az enyém legyen?

2016. febr. 22. 02:05
 10/18 A kérdező kommentje:
Értem. De több évig ez volt a céges autó! Csak megvannak azok a papírok. Munkás szállító volt. Rengeteg minden mondott vagy 45 percen át szóhoz sem jutottam és minden második mondatában benne volt a Barkas szó!
2016. febr. 22. 02:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!