Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit ér mostanában egy...

Mennyit ér mostanában egy simson s50B jó állapotban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! felújítottam az immár negyven éves simson S50B apáról fiúra öröklődő motorunkat. Most viszont egy új motorra gyűjtök, ami persze nem olcsó, és érdekelne ebből mennyit tudnék nyerni. Nemrégiben festettem újra, most új kipufogórendszert kapott (persze az eredeti mintájára) lecseréltem a kisebb optikai dolgokat teleszkóp harmonika stb. Motorikusan tökéletes állapotban van és ráadásul így már jól is néz ki. A teleszkóp kicsit kopog de meg tudom oldani :). Papírokat csak adásvételit találtam a legelső tulajdonosától (ő egy közeli ismerős volt). Ezekkel a papírokkal együtt és láthatólag nagyon jó állapotban mennyi lehet az eszmei és valódi értéke? Azért érdekelne mert sehol sem találtam eladó ilyen jó állapotú simson s50b-t a neten és nincs hasonlítási alapom. Válaszokat nagyon megköszönöm!

2015. dec. 28. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen "jó" állapotúak 50-60 körül vannak, az igazán jókat olyan 100-120 körül láttam.


De ha tényleg jó, akkor inkább tartsd meg :)

2015. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha én simson-t vennék fontos lenne a gyári fényezés bármennyire kopott is,hisz a tulaj fényezési tudománya egyáltalán nem érdekel.Valamint az hogy volt-e már széthúzva a blokk,ez talán a legfontosabb mert szeretik teletömködni olcsó lengyel szarokkal,és utána már sosem lesz a régi.A szép kínai tükröket is otthagynám neked amit vettélrá mert ugye kötelező.

Az utángyártott kipufogó is hulladék a gyárihoz képest,reped törik lazul.Elkérném az eredetit is,hogy kikormolhassam.

Summa summárum:ne elsősorban hozzáértőnek add el,ha nyerni akarsz a bolton:)

2015. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem találtál? egészen biztos lehetsz benne, hogy tonna számra vannak legalább ilyen állapotú szimók a neten. Eszmei érték? Hát figy eszmei értéke egy védett állatnak van, nem egy felújított simsonnak. Szerintem a realitás talaján maradva, nagyon nagyon full patent állapotban MAXIMUM 100ezer, aki ennél többet ad egy simsonért az nem normális (ha csak nem bizonyíthatóan nincs benne több pár ezer kilométernél), ha szimplán csak használható, normális és nem lelakott, az olyan 60ezer.
2015. dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem sokat, mert gondolom nem eredeti DDR cuccokkal került újra a gép és ha már a festés se eredeti az is érték csökkentő.

Ilyen s50b kilószámra van 40-50ért!

2015. dec. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!