Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tartós hőemelkedés, gyengeség,...

Tartós hőemelkedés, gyengeség, szapora szívverés, ami olykor iszonyatosan meglódul mostanában nyugalmi állapotban is, lehet szívizomgyulladás miatt?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja van hőemelkedésem és hetekig olyan gyenge voltam, hogy alig bírtam kikelni az ágyból. A szívem olykor gyenge volt, olykor nagyon vert, mostanában is nekiiramodik, de alapból is gyorsan ver. Az egész hőemelkedéssel, majd nagyon erős fura köhögéssel kezdődött, ami miatt úgy éreztem, víz van a tüdőmben. Fulladtam is, később már akkor is ha nem köhögtem. Tüdőgondozóban nem találtak nagy bajt, kaptam antibiotikumot, a köhögésem szépen javul, kb. 4 napja alig köhögök, de a hőemelkedés nem múlik. Az erős köhögős, fulladós tünetek miatt inkább a tüdőmet vizsgálták, és mivel az elején kértem egy EKG-t, ami jó lett, nem foglalkoztam vele. Csak most azon gondolkozom, nem lehet, hogy ez szívizomgyulladás? A torkom gyulladt, de más panaszom már nincs, alig köhögök, a fulladás is elmúlt, mégis iszonyú gyenge vagyok, amit nem értek.

Leginkább azoktól kérdezem, akiknek volt már szívizomgyulladásuk.

32 éves nő vagyok.

Amúgy megyek kardiológiára, ezen is kiakadtam, a legközelebbi időpont április, így bejelentkeztem egy fizetős helyre. Nem akartam előbb menni, se időm, se pénzem nem volt felesleges, de valahogy ki kéne derülnie, mitől van még hőemelkedésem és miért vagyok annyira gyenge?


2010. febr. 23. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Akinek hőemelkedése van az gyengeséget érez. A hőemelkedés viszont valami gyulladásra utal. Jó lenne egy laborvizsgálat

a vérkép kimutatná.

2010. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csináltattam labort még a legelején, de rég volt már ilyen jó a vérképem, mint most.:) Semmi nem utal gyulladásra, 2 minimális eltérés van, az egyik már vagy 7 éve kicsit magasabb (trombocitaszám),a másik meg olyannyira határon van, hogy az sem nevezhető kórosnak. Nem tudom, így 1,5 hónap után mutatna-e valami változást a vérkép, de akkoriban sokkal rosszabbul voltam, mint most.

Mivel a leleteim alapján eddig nem találtak semmit, kénytelen vagyok én menni jobbra-balra, most a kardiológiát és a fül-orr-gégészetet céloztam be, ez utóbbiban nagyon bízom, hogy kiderül valami banális ok. De az orrmelléküreg és a mellkasröntgen nem mutatott gyulladást. Igaz, ettől függetlenül nagyon piros a torkom, de nem nagyon érzek fájdalmat, viszont csorog a váladék folyamatosan a garatomban.

Köszönöm azért az ötletet.

2010. febr. 24. 21:58
 3/3 A kérdező kommentje:

Hónapokig tartott a tortúrám. Így utólag úgy látom, hogy a szívverés Valeriána túladagolás, majd megvonási tünet volt. A hőemelkedés ettől független volt, a köhögéssel együtt, egy fül-orr gégész jött rá március közepén, hogy atípusos tüdőgyulladás. (Kardiológiai kivizsgálás negatív volt.) A tüdőgondozóban nem ismerték fel, így a köhögésem csak a pihenés miatt javult, ahogy visszamentem dolgozni, sokkal rosszabb állapotba kerültem. A fül-orr gégésztől kapott speciális antibiotikum (Klacid) hatására 3 nap után jobban lettem. Akkor már a mellkasom is fájt, az egész hónaljam fájt, szúrkált, szerintem mellhártyagyuladás lett a 2 hónapnyi nem kezelés eredménye, de ezt se mutatta ki semmi. Olyan rosszul voltam már ekkor, egész nap a víz vert ki. A közérzetem a 3. napon jobb lett a Klacidtól, akkor elmúlt egy csapásra a hónalj és mellfájdalom (amit én nőgyógyászati problémának hittem addig), a mellkasszurkálás is elmúlt. 1 hónapon át szedtem a Klacidot, a hőemelkedésem csak az utolsó héten múlt el. A köhögésem viszont nem múlt el egészen. Néhány alkalommal bipotron lámpáztam a tüdőmet ezután. Majd szedtem egy kombuflavonoidos erősen maró gyümölcskoktélt, ami vitaminbombának biztos jó volt, de abba kellett hagynom, mert iszonyatos büfögés kezdődött nálam. Ezt eleinte antibiotikum-mellékhatásnak hittem, bár folyamatosan szedtem laktobacilust. Egy Normaflore szakértő azt mondta, ez nem a gyógyszertől van, hanem valószínű reflux. Elkeseredtem, mert az állandó köhögés miatt az elején én is gondoltam refluxra, csakhogy aztán az atípusos tüdőgyulladás diagnózis elég oknak tűnt, ráadásul a gyógyszer is hatott...És most kiderül, hogy mégis reflux??? 1 hónapig ezután ittam a Salvus vizet és jót tett. Az is lehet, hogy a gyümölcssavas vitaminbomba marta ki a nyelőcsövemet. Most Lucerna tablettát szedek, és a büfögésem jelentősen javult. (1 hónapon át elviselhetetlen volt.)

Ettől függetlenül azt is el tudom képzelni, hogy az elején csak reflux miatt köhögtem, és erős a gyanúm, hogy a Valeriána miatt alakult ki nálam a reflux. Ugyanis a nyugtatók ellazítják a gyomorszájat is. Azóta egy darabot se vettem be abból a méregből.

Aztán nem kizárt, hogy a refluxtól gyulladt légcsövem felülfertőződött az atípusos kórokozóval.


Mivel az orvosok még ennyire se jöttek rá, mi bajom van, kénytelen voltam én összerakni a dolgokat magamban.


Csak azért írtam le, ha valakinek hasonló lesz, talán tudtam segíteni. Ha előbb kapom a Klacidot, már hónapokkal korábban meggyógyultam volna. Így januártól május elejéig tartott a legrosszabb időszak, a reflux meg nem tudom, elmúlik-e valaha. De most már alig büfögök és a köhögés szinte teljesen elmúlt.

2010. jún. 1. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!