Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi fél vagy egy óra járatás...

Napi fél vagy egy óra járatás mennyit árt az autónak?

Figyelt kérdés
Amikor munkába megyek reggelente a garázsban beszoktam indítani az autót hogy bemelegedjen. Persze amikor nincs nagyon hideg akkor csak egy rövid időre, de volt olyan is hogy mínusz 20 fok volt, és akkor egy órát járattam. Nekem az a napi plusz fél, vagy legfeljebb 1 liter benzin megéri hogy meleg autóba szálljak be. Csak az a kérdés hogy ez mennyire koptatja a motort? A régi motoroknak tudom hogy nem árt a járatás, de az új motoroknak? 1.3 2005 Swift.
2016. jan. 16. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Semmit nem árt,10 perc után szépen beáll az alapjárat

Énis ezt szoktam csinálni,kilehet venni a kulcsot a gyújtáskapcsolóból járó motornál xD

2016. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A régi motoroknak ugyan úgy jár a hidegen járatás, mint az újaknak.


Lassan melegszik alapjáraton a motor, hideg az olaj, nem ken megfelelően.

Ráadásul alapjáraton nincs megfelelő olajnyomás és olajszállítás mindenhova, ami tovább ront a helyzeten.


El kell a kocsival indulni vagy kell bele állófűtés. olcsóbb is, mert áramról tudod nyomatni.

2016. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
*ugyan úgy árt
2016. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Vagy a szomszédom azt csinálta, hogy egy sima ventillátoros áramos hősugárzót ( ilyet: [link] ) berakott a kocsiba hosszabbítóval résre lehúzott ablakon. 5 perc alatt -20-ban is meleg lesz benne.
2016. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Nekem egy Ducato-m van, elektromos vízmelegítővel.A konnektor kapott egy időzítőt.Tudom, hogy reggel 3-kor indulok este amikor leállok vele beállítom, hogy 2 órakor kezdjen el fűteni. 3-ra nincs jég az ablakon, és langyosat fúj be......Amúgy nem árt neki a járatás ha minden jól működik benne, hiszen a dugókban araszolásnál sem állítjuk le a motort
2016. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha kellően híg, és jóminőségű fullszint olaj van a motorban akkor nem árt neki semmi. Máe olajjal sem, de jobb a jó...


Egyébként a gyártó nem írja, hogy nem szabad így járatni.. az enyém is 2005 ös..ha a lambdaszondák teszik a dolgukat, az olaj is, akkor mi történhet? semmi.

2016. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Maga az alapjárat nem árt neki, inkább az a rossz, hogy hidegen megy a motor, és alapjáraton szinte semmit sem tud melegedni (csodálkozok, hogy egyáltalán fúj meleg levegőt fél óra után). De nem olyan számottevő a dolog, ha rendesen cseréled az olajat, nem lesz gond.
2016. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
3.: "A régi motoroknak ugyan úgy jár a hidegen járatás, mint az újaknak. " Azért az újaknál is előfordul hogy káros neki ha sokáig járatják, pl. a turbóknál. Teljesen igazad van hogy lassan melegszik az olaj, nincs megfelelő olajnyomás az alacsony fordulat miatt. Viszont városban se sokkal nagyobb a fordulatot, 4-edikben 5-ödikbe 2 ezres fordulaton pörög (tudomásom szerint a 3 ezre fordulat a legideálisabb az autónak, ekkor mindenhová bőségesen eljut az olaj és ekkor van a legjobb kenés), alapjáraton a kocsim beindítás után télen 1800-2000-es fordulaton pörög amíg hideg, aztán lemegy 900-ra, amikor meg már meleg a motor, szerintem teljesen mindegy neki hogy mekkora fordulaton pörög terhelés nélkül.
2016. jan. 16. 15:31
 9/15 A kérdező kommentje:
6.: Castrol Magnatec 5w-40-es olajat használok. Erről már nem sokan mondják hogy rossz minőségű, egyébként érdemes jobb minőségű olajat venni belőle? 15 ezrenként cserélem, és szinte hetente megyek vele 100 kilométer fölött, szóval hosszú távon is sokat használom.
2016. jan. 16. 15:36
 10/15 anonim ***** válasza:

Sőt..északi országokban -10 alatt a taxisok nem állítják le a motort...órákig is járatják alapon, ha kell. Alaszkában, Szibériában előfordulnak néha igen hideg napok...na ott tényleg nem tanácsos leállítani, és mégsincs bajuk a motoroknak.


Járasd nyugodtan.

2016. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!