Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitol szorulhat az autom...

Khhmkhhm kérdése:

Mitol szorulhat az autom hatso kereke?

Figyelt kérdés
Szorul az auto jobb hatso kereke..mikor kuplungal tolatok vagy megyek elore(gaz nelkul) sipol a hatso jobb kerek. Es kuplungolaskor is neha fura hangokat ad ki. De csak a jobb hatso kerek..Mitol lehet ez? Az auto egy Opel Omega B

2016. jan. 15. 23:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Nem állt hosszabb ideig? Nekem a jobb első szorult meg, a féknyereg lesz cserés. (normál esetben elég a dugattyú meg a gumi alkatrészek)
2016. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszu ideig nem. Max 1-2hetig.de lehetseges,hogy csak az egyik fele? Es akkor a masik hogy hogy nem? En arra gondoltam hogy nemenged fel a fek,de akkor a bal oldali is szorulna,nem?
2016. jan. 15. 23:51
 3/32 tothp ***** válasza:

Esetleg kézifékbovden berohadva?

Ilyen szutyok időben könnyen koszolódik, aztán meg rájönnek a jó kis minuszok...

Astránál jártam úgy, hogy a pofákon valamelyik rugócska kiakadt (letört a vége) és folyamatosan karistolta a dobot.

2016. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nemreg megneztem a tarcsat de nemvettem eszre rajta hogy pl.kikezdene valami vagy barmi..a fekbetet az szerintem nagyon szorosan rajta van. A fekbetet es a tarcsa kozt mekkora helynek kellene lennie alapesetben mikor kivan engedve a fek? A kezifek szeribtem jo eleg konnyen leenged
2016. jan. 16. 00:07
 5/32 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a bal szorul. Illetve a bal látványosan.

3 hetet pihent, majd elinduláskor érzetem hogy kattannak ahogy engednek. Kiértem a városból, menetközben feltűnt hogy kicsit talán még lassul is, ha dombnak lefelé gurulok.

Megálltam, mejd lehetett is érezni, hogy a bel tárcsa rendesen forró.

Elég egyébként egy kis lyuk a porvédőgumin, és bemegy a víz, esetleg au útszóró cucc, és elkezdi enni.


Először is emeld fel, tekerd meg kézzel hogy menyik szorul jobban. (az enyém brutális volt, kézzel alig ment, elvittem haza és visszanyomtam és le is tettem pihenni amíg nem jön meg az új fék)


Ha nem annyira veszélyes, akkor menj vele 10-20km-t, majd fogdosd körbe, hogy melegszik-e jobban az adott tárcs/dob a másikhoz képest.

Ha igen akkor lehet kézifékbowden, vagy egyszerűen a dugattyú, mint nálam. Tárcsaféknél nem igen tudod a távolságot mérni, szinte rajta ül a betét a tárcsán. Inkább abból tudsz következtetni, hogy szabadon fut-e vagy nem.

2016. jan. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nem forosodik csak valamikor ilyen egett szag jon elore de nem eros hanem enyhe szag..menet kozben pedig minimalisan,de erezhetoen huz arra az oldalra a hatso kerek..Csereltessem az egesz hatso feket?
2016. jan. 16. 00:43
 7/32 A kérdező kommentje:
Jajj es porgetni pedig nemtudom kezzel..ha megis akkor csak egy nagyon minimalisat. Az auto is csak akkor tudja megmozditani mikor mar majdnem felig felengedem a kuplungot ha tobb mint felig engedem akkor mar nemis sipol.
2016. jan. 16. 00:44
 8/32 A kérdező kommentje:
Elirtam,nem a jobb fele hanem a ball szorul:) fekbetetet mar kellene csereltetnem,mert mar nem mai darab..de attol hogy kopott a betet lehet ilyen problema belole? De akkor a masik fele is szorulna nem? (Ugyanakkor lettek cserelve)
2016. jan. 16. 00:53
 9/32 vatafak ***** válasza:
berohadt a féknyereg/dugattyú, van hozzá felújító készlet nem nagy tétel. így ne járj mert kinyírod a tárcsát meg a betéteket. alaphelyzetben legalább 1 mm hézagnak kéne lennie kiengedett féknél. én megcsináltam corsánál a barátommal nem nagy ördöngősség
2016. jan. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 tothp ***** válasza:

Attól,hogy a kézifék kar könnyen jár, hátul simán be lehet rohadva. A kocsi hasa alatt "Y"-ban elágazik a két kerék felé. Az elágazás után meg kell nézni.

Ha sokáig így mész vele, elégeted a fékbetétet.

2016. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!