Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem lapos-e az autóm kereke?

Nem lapos-e az autóm kereke?

Figyelt kérdés
Autókhoz nem értőként hogyan tudom megállapítani,hogy nem túl lapos-e az autóm kereke?
2015. nov. 22. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
szemre vételezéssel is -tapasztalat! Pl. ha a másik kerékhez viszonyítod, és laposabbnak látod, érdemes benzinkútnál felpumpálni! Én 2,2 bárra szoktam!
2015. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megnézed a kocsid kezelési utasítását vagy a tájékoztató matricát (ami gyártótól, típustól függően az első ajtókereten, a kesztyűtartó fedelén vagy akár a tanksapka belsejében is lehet), a jellemző terhelésnek (kicsi vagy nagy) és a gumiméretnek megfelelően leolvasod a táblázatból a nyomásértéket, annyira felfújod mondjuk benzinkúton és rögtön lesz egy referenciád, hogy az adott gumi hogy néz ki, amikor megfelelő nyomás van benne.

Ezek a gyári értékek természetesen hideg abroncsra vonatkoznak, de szokott útmutatás lenni a kézikönyvben arra is, hogy meleg abroncsnál hogyan járj el (ha mondjuk 30 km autózás után térsz be a kútra).

Innentől ha úgy látod jobban rogyna (jobban kidomborodna alul) a gumi oldalfala, akkor valószínűleg kisebb benne a nyomás.

Nem árt a megfelelő gyakoriságú ellenőrzés, azzal magadnak spórolsz üzemanyagot és gumikopást.

2015. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megkérsz egy kutast, és 200 Ft-ért ellenőrzi neked. 8 Ellenőrzi ingyen is, a de azért illik neki legalább annyit adni.)


De ha kinyitod a kocsid ajtaját, akkor az egyik ajtónál ( rendszerint a vezetőoldali elsőnél) a küszöbön van egy kis plakett, amin fel van tüntetve, hogy hány személy szállítása esetén mennyi az ideális guminyomás. Utána már csak valamelyik kúton ( ha nincs saját mérőd)10 mp- alatt megméred az aktuális guminyomást.

2015. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
Annyit tennék hozzá, hogy amiket az ajtóra felirnak, azok sokat nem érnek. Nekem is valami 1,9 bárt ir az ajtón, na én 2,5-re szoktam legalább felfújni, és a gumis is akinél járok kérdezés nélül ennyire fújja, és még igy sem túl kemény. Szóval kell bele fújni bőven. Amúgy látszik az ha lapos, de sima betonon, aszfalton nézd, ahol egyenletes a felület.
2015. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

'Nekem is valami 1,9 bárt ir az ajtón, na én 2,5-re szoktam legalább felfújni'


Gratulalok, okostojas. Aztan csodalkozol, hogy az uttartas a beka segge alatt, csuszkal az auto, a gumi kozepe meg fenyesre kopik...


Kerdezo: nezd meg a kezelesi utasitast, es vegyel egy nyomasmerot (autosboltban kaphato), vagy allj be a benzinkuthoz es merd meg. Az elozo kedves ostoba valaszolo helyett hallgass inkabb a gepkonyvre, mert az abban levo adatokat mernokok talaltak ki, nem boyracerek...

2015. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2015. nov. 22. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyárilag megadott értékre fújodd abból már baj nem lehet, de nem az azt jelenti hogy az az érték a legmegfelelőbb. Az én autómnál el kell hogy térjek a gyáritól mert az első kerekek szemre is laposak a hátsók meg túl kemények, nem érnek le a gumik szélei, ezt lehet látni a futófelület koszosságából, vagy tisztaságából. Az elsőknek. Nálam az a legjobb ha elöl 0.2 Barral többet fújok bele mint az ajánlott, hátra meg ennyivel kevesebbet. A gumik így nagyon tartósak, a nyári gumik már 11 évesek de a kopás milliméterre ugyanannyi az egész futófelületen. Ha más nem, ez kellőképpen igazolja, hogy helyesen cselekszem.
2015. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Gratulalok, okostojas. Aztan csodalkozol, hogy az uttartas a beka segge alatt, csuszkal az auto, a gumi kozepe meg fenyesre kopik... "


Nem emlékszem rá, hogy mondtam volna ilyesmit :))

2015. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

#5

Pont te vagy az okostojás, hogy feltétel nélkül hiszel a plakettnek. Körbe kell mérni rendszeresen tolómérővel, aztán annak megfelelően fújni. Van olyan autóm, ami pontosan a gyári értékkel kopik jól, de van olyan is, amit 20%-kal túl kell fújni, hogy egyenletesen kopjon.

2015. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg kell mérni, ha az autó nem méri magának.

Én 2,6-2,8-ra fújom. A tankajtó mögött 2,5-3,1-et ír terheléstől függően, de ez típusonként és kerékméretenként eltérő adat.

2015. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!