Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6 millióért új autó vagy...

6 millióért új autó vagy használt prémium?

Figyelt kérdés

Ennyi pénzből lehetne új Octaviát venni (aminek egy használthoz képest nyilván nagyobb az értékvesztése) de mivel vadi új az autó és tudod, hogy ha jól használtad akkor megbízhatóság szempontjából mindenképp jó döntés. (azonkívül nincs benne sok km mint a használt prémiumban) Viszont ennyi pénzből lehetne prémium felső

közép kategóriás használt autót venni (Mercedes E W212, BMW F10) Ezeknél nem tudod azt, hogy pontosan hogyan használta az előző gazdája és már sokat futottak (150.000-200.000km esetleg több) Megéri e kockáztatni a prémium érzés miatt, ha az embernek újra is van pénze? Ti melyiket vennétek figyelembe véve persze azt is, hogy fent kell tartani és a prémiumok esetleges nem várt javításait.



2016. jan. 15. 23:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A prémium autókban sincs túl sok extra alapból, csak nem létezik extrázatlan prémium autó.


Ami van egy prémium autóban alapbólvan az egy multifunkciós kormány, klíma, szövet ülés, CD-s audió, 6fokozatú váltó, led nappali menetfény, pótkerék és fújószett nélkül 12millió (legolcsóbb E merci)

Tehát se navi, se usb(legalábbis nem írja), se bőr, se nagy kijelző, se automata, tehát itt is kb minden extrás.

2016. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Számomra már kicsit bugyuták az ilyen kérdések. Akinek valahogy sikerül is összeszednie ennyi pénzt, az tudja mit vegyen. Másik dolog meg az, hogy már-már túl nagy követelményeket felállítani sem jó dolog, értem ez alatt azt, hogy ha kicsit lejjebb adná őket, fél millióból lehet venni egy olyan utcai autót, ami még 10 évig autó lesz, ha vigyáznak rá. Számomra két dolog nem tartozik ebbe bele, a típus iránti fanatizmus, valamint az olyan tulajdonságok, amiket tényleg meg kell fizetni, pl. ha 400 lóerős motorral rendelkezik az autó.
2016. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én ennyiért egyiket sem venném. Mint írták ez az Octavia kb alapára, 200k km-t futott "prémiumautó" meg lassan pénztemető lesz - azért is esik az ára.


Ennyiért néznék egy max 1,5 éves bemutató autót, vagy használtat 50k km-ig. AZ értékvesztése is kisebb és fenntarthatóbb is. Ha ezek igazak akkor mondjuk ilyesmit:


[link]


[link]


Meg van még vagy 70 autó ami nem idős, alig van benne futás. Itt már nem te fizeted meg az első értékvesztést illetve nem is lesz pénztemető az első pár évben.

2016. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

John McClane megelőzött


Én is arra szerettem volna rátérni a válaszomban, hogy nem csak Octavia vagy BMW F10 van, hanem a kettő közt is jócskán akadnak olyanok, amik megfelelnek a célnak.


Azért egy full extrás Insignia vagy Passat nagyságrendekkel jobb az Octavia-nál és ennyiért lehet kapni egy-két éves tizen-huszon pár ezer km. es futásút. Pár tény hogy nem Merci vagy BMW, de legalább nem száz-kétszázakárhány ezer km-el veszed.


#11-nek. Én speciel a BMW konfigurátorára alapoztam a válaszomat. Mondjuk az tény hogy egy 1-es BMW-ből elég sok kimaradt (távolságtartó tempomat, gerinctámasz állító, stb. felára) de pl. egy alap navi képes fejegység telefon kihangosítással és nagy kijelzővel benne van. (ugye minden BMW-ben már ez az i-drive rendszer van, az pedig nagy kijelző nélkül nem is tud működni) Egy 5-ösben már tényleg csak olyanok vannak a feláras extra listán, mint a fékenergia visszanyelő, antracit tetőkárpit, hangulatvilágítás, guminyomás figyelő rendszer, adaptív kanyarvilágítás, éjjellátó berendezés, 4 zónás klíma (gyárilag két zónás) stb.

2016. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"...guminyomás figyelő rendszer..."


Az nem kötelező pár éve, talán 2012-től (de ne kövezzetek meg ha tévedek) minden EU-s új autóban?

2016. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen új autó. A hazsnált ezer seből vérezhet... Az új autó meg új autó, akárhogy is nézzük.
2016. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!