Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennél-e fiatalabb autót, a...

Vennél-e fiatalabb autót, a jól megszokott, bejáratott helyett, csak azért mert lenne rá pénzed?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 15 éves autód ami karban van tartva, tudod, hogy mit mikor cseréltél, keveset eszik, kevés rá a biztosítás, az adó, minden alkatrész fillérekből megvan, és esetleg még hozzád is nőtt.

Most azonban lett 3-4 millió forintod, úgy hogy közben nem változott meg az életszínvonalad, tehát nem lett jobb állásod, hanem csak nyertél a lottón, vagy örökölted...

Lecserélnéd-e a régi autódat egy pár éves használtra, amin kellene vezérlést, olajat szűrőket cserélni, plusz az átírás költsége? Magasabb lenne a biztosításod, megnőne az adó, ne adj Isten többet is fogysztana 2-3 literrel mint a mostani. Illetve a nem várt hibákról ne is beszéljünk, kezdhetnéd elölről a rendberakását.


2016. jan. 11. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Na várjál már egy kicsit!Pár éves használt autón nem cserélünk vezérlést,max olajat meg szűrőt!Az új kocsira miért törvényszerű,hogy több lesz a biztosítas,többet fog fogyasztani?Milyen nem várt hibák?Azért mert a régit rendbe tartod,az sem lesz örök életű azon is elromolhat bármi!Szóval azerintem ennek a kérdésnek így nem sok értelme van!
2016. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pár év alatt elmennek ma már az autók 60-90.000 km-t (és ha csak nem láncos) bőven mehet a vezérlés csere.


Egyébként egy mai autó ugyanazt a fogyasztás magasabb teljesítményszinten produkálja, mint a 15 éves. Szóval választanék egy olyat ami hasonlóan eszik de erősebb és kész.


Most vagyok éppen ebben a cipőben. Többi meg relatív, egy öreg autóval egyre több gond lesz, míg egy újat jó eséllyel használsz hosszabb távon kevesebb hibával

2016. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerinted a gyártók miért 5 évre adnak garanciát? Ha annyira bitos, hogy semmit nem kell cserélni rajta, semmi nem használódik el akkor miért nem 10 évre adják?

Miért lesz több a biztosítás? Talán mert manapság egy 1.4-es autó is legalább 1,5-szer akkora teljesítménnyel rendelkezik mint egy 15 éves ugyan akkor térfogatú. ebből következik a fogyasztás növekedése.


Szerintem van értelme a kérdésenk, mert miután megvetted azt fenn is kell tartani, és ha idáig annyit kerestél, hogy örültél ha tudtad tankolni meg karban tartani akkor ez után sem lesz nagyobb kereted rá.

2016. jan. 11. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már tényleg nem nagyon tudnám mire költeni a pénzt akkor persze hogy vennék egy újat szalonból. Na de ez az állapot nem valószínű hogy bekövetkezik. Másik használt nem kéne mert nem tudom hogy milyen állapotú illetve csak akkor kéne ha nagyon kevés kevés kilométer van benne. A mostaniban 20600 km volt mikor hozzám került alig 2 évesen és nem is csalódtam benne, szépen teszi a dolgát.
2016. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most semmilyen autóm nincs, de ha lenne, és ahogy írod teljesen rendben lenne, akkor csak abban az esetben cserélném, ha már elérte a tényleges 200 ezret. Azért, mert még az sem sok és annyival könnyen eladható.

Minek vegyek újabbat, ha a meglévő tökéletes? Az ideiglenes szomszédoknak, hogy még jobban utáljanak (ami persze kit érdekel)?

Lottó nélkül most is képes lennék akár új 10 milliósat venni. De akkor sem vennék újat, hanem inkább egy másik keveset futott használtat. Viszont most télen nincs is szükségem rá.

2016. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, és nem is azért veszek fiatalabb autót, mert félek hogy a régebbi elromlik. Hanem mert az újabb jobban tetszik, szebb, erősebb. Mondjuk én már túlvagyok ezen a dolgon, lecseréltem az olcsón fenntarthatót egy fiatalabb, drágára, többet is eszik, fenntartása is sokkal több. De én autószerető ember vagyok, nem mindenkinek van igénye erre.
2016. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Értelme van a kérdésnek, csak nem kellett volna részletezni..az én japán autóm tíz éves, még nem volt szervizben..még a gyertyák is eredetiek. a műszakin gond nélkül átmegy...


Azért nem gondolkodom új kocsin, mert ezt megszoktam, és hibátlan...ráadásul automata, ami megfizethetetlen.


Ha cserélek, akkor meg nem egy telefingott kétévest veszek, hanem egy zsír újat...


mert mint tudjuk, a legjobb autó az új autó.

2016. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, a házra költeném.
2016. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

" miután megvetted azt fenn is kell tartani, és ha idáig annyit kerestél, hogy örültél ha tudtad tankolni meg karban tartani akkor ez után sem lesz nagyobb kereted rá."


Akinek arra sincs pénze,hogy megfésülködjön annak nem kell pár éves használt autót venni!

2016. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vélaszokat. Ment minenkinek a zöld pacsi.

Igazából úgy látom, hogy a többséggel egy véleményen vagyok, és ahogy látom itt nem igazolódik az a szép magyar szokás, hogy ha van egy kis pénzem akkor minden áron jobbat akarok, az sem számít ha teljesen fölösleges, de lássák, hogy nekem van rá pénzem.

2016. jan. 11. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!