Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nők nem mehetnek el autĂłszer...

Nők nem mehetnek el autószerelőnek? Vagy nem megszokott, fura, esetleg kifejezetten nevetséges ötlet?

Figyelt kérdés

Elég fiús lány vagyok, és érdekelnek a kocsik (nem vagyok kifejezetten autóbolond, de szeretem őket), és csak úgy átfutott az agyamon ez az autószerelő dolog. Furcsa lenne, vagy nem is választhat ilyen szakmát egy nő?


17/L



#kocsi #autó #autószerelő
2013. nov. 24. 12:54
 1/7 A kérdező kommentje:

Váó, ezer bocs a fura karakterekért, telefonról írtam a kérdést.... Szóval:


Nők nem mehetnek el autószerelőnek? Vagy nem megszokott, fura, esetleg kifejezetten nevetséges ötlet?


Elég fiús lány vagyok, és érdekelnek a kocsik (nem vagyok kifejezetten autóbolond, de szeretem őket), és csak úgy átfutott az agyamon ez az autószerelő dolog. Furcsa lenne, vagy nem is választhat ilyen szakmát egy nő?


17/L

2013. nov. 24. 13:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Autószerelőnek tanulok, nálunk nincs lány, de egy evfolyammal felettünk van egy. Nem egy világszépe, meg nem is nagyon bírják az osztálytársai.
2013. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább szokatlan. Ha végzel és elkezded a munkát, akkor talán eleinte kisebb forgalmad lenne, mert azt gondolnák, hogy egy nő nem annyira műszaki szaki. De az is lehet, hogy inkább nagy lenne a forgalmad, mert egy csinos nő vagy.

Szerintem mindenképpen vágj bele, főleg, ha ez a vágyad. Tetszik az ötlet.

2013. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Én jól kijövök a fiú osztálytársaimmal, bár nem tartozom abba a nagyon menő csoportba.

Második válaszoló: Igen, lehet ez is, lehet az is, mondjuk van szerelő ismerősünk, ő biztos tudna segíteni elhelyezkedni vagy ötleteket adni. Még meglátom, mi lesz, 2 évem van eldönteni, hogy hova megyek tovább, csak ötleteket gyűjtök. :)


Köszi a válaszokat!

2013. nov. 24. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Nők is lehetnek autószerelők, de sokkal nehezebb a dolguk, mint a férfiaknak. Egyrészt ott vannak az előítéletek: a nők maradjanak a fakanálnál, nem nekik való ez - holott a mai, egyre inkább orvosdiagnosztikára hajazó hibakeresési eljárásokban nincs különbség a két nem között, aki érti a motor működését és a műszerek jelzéseit, az rájön, mi ment tönkre.

Másrészt rengeteg gyakorlati probléma merül fel a képzés során. Az autószerelő műhelyekben például nincs női mosdó és öltöző. Apróságnak tűnik, de nem az.

A harmadik probléma a fizikai erő. Egyre ritkább a nagykalapáccsal-feszítővassal végzett munka, de mondjuk a hengerfejcsavarok meghúzása vagy az összerohadt nyomtávrudak szétszerelése még mindig nagy erőt igényel. Persze, tudom, a nők sem mind törékeny virágszálak, de általában nem annyira erősek, mint a férfiak. Persze egy kis leleményességgel ezen is lehet segíteni.

Úgyhogy ha szeretnél az lenni, lehetsz autószerelő. Bár a "csak úgy átfutott az agyamon" sajnos nem elegendő indok. Annak idején a húgom is szemezett ezzel a szakmával, neked is csak azt tudom mondani, mint neki: ha reggel 7-kor elkezdesz melózni és este 6-kor, 11 óra hellyel-közzel megszakítás nélküli meló után a nyakadba ömlik az olaj a motorról másfél óra alatt lekínlódott váltóból (amivel utána már csak három órányi munkád van, de végre lejött) - na, majd akkor dől el, hogy tényleg szereted-e. Mert bizony ilyenek is előfordulnak, nem csak sikersztorikból áll az élet.

(a húgom egyébként akkor utálta meg az autószerelést, mikor sikerült neki rozsdás, vízköves, olajos fagyállóban megfürödnie két órával a tervezett randija előtt)

2013. nov. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm, köszönöm, hogy így kifejtetted. :) Valóban, én is tudom, hogy hátránnyal indulnék (a nemem és a fizikai állóképességem miatt, mivel ugye nem vagyok férfi..), és valószínűleg nem is találná mindenki olyan jó ötletnek... Majd meglátom. Sok mindenen múlik, akkor azért gyúrni kéne járnom meg ilyenek, gondolom.. :D Jól át kell gondolnom. De köszönöm, hogy a tapasztalatodat (a húgodét.:)) is megosztottad velem!
2013. nov. 24. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Koszos nehéz , retkes meló, rengeteget kell kifacsart helyzetben kínlódni egy berohadt és éppen csak hozzáférhető csavarral ami aztán beletörik és jöhet a több órás szívás. Kezed állandóan olajos és össze vissza vert lesz .De ha mondjuk csak autódiagnosztikára állsz rá az tisztább meló és szükség is van rá, meg sokat el lehet kérni érte.
2013. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!