Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért modják nagyon sokan,...

Miért modják nagyon sokan, hogy nem való semmire sem az automata váltós kocsi?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy elveszi a vezetés élményet...... Hát nem tudom mi élmény van abban amikir húzatják neki és majd nem "felrobban" a motor olyan hangja van már........stb-stb...

Előzni is könnyebb, jobban gyorsul.



2016. jan. 9. 20:47
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Sajnos a környéken sok agyon foltozott rázós mellék út van amin lehet menni 80-100 as tempóval viszont én csak 45-50 el szoktam menni. Nem érdekel, hogy mennyien dudálnak rám. Nem fogom szét rázatni a kocsit, hogy egy zőrgő-nyikorgó vas darab legyen utánna.
2016. jan. 9. 21:43
 12/41 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy sokan úgy vannak vele, hogy jó az úgy ahogy van...."


És pont ezért nem szeretik sokan az automatát, mert van aki azt se tudja hogy egy autót szervizelni kell nem hogy még azt is tudja hogy az automatában is olajat kell cserélni.

Én sem szeretek túlzottan visszakapcsolgatni ezért van dízel autóm, de ebből is néztem anno automatát mert felszereltségben jobb volt és olcsóbb (általában olcsóbb az automata váltós mint a kézi, főleg a "régi" autóknál) és nagyot csalódtam benne: nem akar váltani, sokadikra tudja csak a fokozatot felváltani, nem kúszik hanem inkább lefullad, cseszik felváltani az utolsó sebességbe inkább csak próbálkozik majd hagyja 4.ben az autót 100nál.

Persze ha most hozzám dobnának egy 8fokozató ZF váltós vagy 6fokozatú DSG-s autót, akkor el tudnám felejteni a kézi váltót.

2016. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Az előző kocsimban DSG volt. 10.000 km-ként szervizeltettem. Váltóolajat pedig 25.000 km-ként.

Nem vagyok szakember, pontosan nem tudom, hogy most melyik fajta automata váltó van a kocsimban (bmw), de a szervizeltettni ugyan ennyk km-ként hordom.

2016. jan. 9. 22:57
 14/41 anonim ***** válasza:

Direkt nem akartam márkákat írni a váltók mellé, de akkor felfedem őket :)

DSG - VW csoport

ZF - BMW


ezen kívül talán a volvonak és a mazdának van "jó" automata váltója.

2016. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a kinézetű van benne. 6 sebességes. A VW-gen is 6 sebességes volt.

Különbséget nem nagyon tudok mondani. Max csak a lóerő. 90-es tempónál alacsonyabb a fordulat.

2016. jan. 9. 23:10
 16/41 anonim ***** válasza:

Ha már tipusok:

a DSG az BorgWarner ( de a Porsche PDK az ZF )

A Volvo/Ford/PSA/Renault/néhány NIssan, Opel - Aisin

Mazda és néhány VW,Ford,Mitsubishi,Nissal modellbe Jatco váltói kerültek.


Hajajj, van itt kavalkád :D

2016. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Kérdező: ZF 6HP26 :)
2016. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

szeretem, amikor valaki igazolni próbálja az automata váltós kocsija létjogosultságát...


..megettem kenyerem javát..több, mint harminc évvel ezelőtt Kuvaitban dolgoztam..a szolgálati kocsim egy automata váltós merikai csatahajó volt..nos végleges hazajövetelem óta csak automata kocsim van..eleinte Svájcból behozott autóm volt, majd az itteni szolgálati autóim mintájára csak új, japán automatákat vettem...


..ez alatt a harminc év alatt soha nem romlott el automata váltóm, sőt a japán autókkal sem volt probléma...inkább a szervizelést végzők agyában volt némi zavar..nem mindenki nőtt fel a jobb márkákhoz.



automata mindörökké!

2016. jan. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

"Azért mondják, mert még soha nem volt saját automata váltós autójuk"


Vagy mert láttak már automata váltó javításáról készült számlát... :-)

2016. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Úgy látom sikerült leírni az "elveszi a vezetés élményét az automata váltó" közhely után a második legnagyobbat is,hogy "láttak már automata váltó javításáról készült számlát".......nem tudom miért törvényszerű,hogy egy automatának el kell romlania,és aztán azt horror lesz javíttatni!Azért ahhoz rendesen el kell hanyagolni és/vagy ütni vágni kell egy ilyen szerkezetet,hogy az letérdeljen!Meg mintha a manuális nem tudna beszarni.....
2016. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!