Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért modják nagyon sokan,...

Miért modják nagyon sokan, hogy nem való semmire sem az automata váltós kocsi?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy elveszi a vezetés élményet...... Hát nem tudom mi élmény van abban amikir húzatják neki és majd nem "felrobban" a motor olyan hangja van már........stb-stb...

Előzni is könnyebb, jobban gyorsul.



2016. jan. 9. 20:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
57%
Azért mondják, mert még soha nem volt saját automata váltós autójuk és csak ismételgetik mind azoknak a véleményét akiknek szintén nem volt még saját automata váltós autójuk.
2016. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Számukra abban (is) rejlik a vezetés élménye, hogy kell kapcsolgatni a fokozatokat, nem csak nyomod a gázt. Illetve akik a manuális váltós autókat szeretik, azt mondják, hogy így jobban megvan az az érzésük, hogy ők vezetik az autót. Egyébként az esetek nagy részében kézi váltóval alacsonyabb fogyasztást lehet kihozni, viszont az tény, hogy az automata kényelmesebb.
2016. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell velük foglalkozni. Akinek van komolyabb személyes tapasztalata automata váltós autóval ( nem csak annyi, hogy Józsi odaadta egy körre a tesco parkolóban ) és nem tetszik neki, az normálisan meg tudja ezt indokolni. Akik meg csak összevissza fröcsögnek mindenféle sületlenséget, meg olvastak róluk valamelyik fórumban... :)
2016. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
47%
Az elsővel teljes mértékben egyet értek.
2016. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

5-7 literes a fogyasztásom. Nem szeretek váltogatni, főleg vissza nem.

Napi szinten vezetek kézi és automata váltós kocsit is de akkor sem élmény az amikor felváltok negyedikbe majd hirtelen vissza kettesbe majd megint fel negyedikbe és ezt ismételgetni folyamatosan a lassú forgalom miatt.

Automata D-be és normális gyorsitás és lassítás.

Tempomat használata is kényelmesebb így.

2016. jan. 9. 21:14
 6/41 A kérdező kommentje:

Most, hogy eléggé jegesek az utak a hó és az ónos eső miatt sokkal jobb az automata váltó. Hagyom, hogy magátol elinduljon nem kell csúsztatott kuplunggal 50-60 métereket menni. Enyhe fékezéssel megtartam.

Kicsit erősebb gáz adás kizárt. Azonnal kipörög a két hátsó kerék.

2016. jan. 9. 21:20
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Valóban érdekes,hogy általában azok köpködik a legjobban az automata váltót akiknek sosem volt ilyen autójuk,vagy egyszer sem vezettek még ilyet!

És mindig ez a legfőbb indok,hogy elveszi a vezetés élményét.....

Nyilván a manuálisnak meg az automatának van előnye-hátránya.....mindenki döntse el magának neki melyik a szimpatikusabb,de attól még a másik nem szar!

2016. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Fogyasztást nem hasonlítgattam mert nem egy kategória a kocsi. Viszont kézinél kb 2300-2400 körül szoktam váltani fokozatos gázpedál benyomással.

Automata pedig ha fokozatosan gyorsítok akkor kb 1800 nál vált.

2016. jan. 9. 21:36
 9/41 anonim ***** válasza:
75%

Csak azok mondják, akik életükben nem vezettek automatát.

Egyébként az automataváltók nagyon kímélőek a motorral szemben. Kéziváltós autónál gyakran előfordul, hogy lusták az emberek visszaváltani egy gyorsításnál, és alacsony fordulatnál nyomank padlógázt, ami nagyon terhelő a motornak. Ilyenkor az automata mindig visszavált, hogy ne erőlködjön a motor. Vagy egyenletes tempónál is igyekszik alacsony fordulaton tartani, de emelkedőn pl visszavált, sokszor ezt a kéziváltós autók sofőrjei nem teszik meg.

2016. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Na igen, valahogy ezt akartam még írni.


Plusz kímélem ahogy csak tudom, hogy amikor majd eladom akkor ne egy szart adjak el amire költenie kelljen az új talajnak, csak a tankolásra költsön.


Az a baj, hogy sokan úgy vannak vele, hogy jó az úgy ahogy van....

2016. jan. 9. 21:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!