Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tudják fent tartani az...

Miért tudják fent tartani az árukat a Golf 4esek?

Figyelt kérdés

Gondolom nem csak ezek az autók az egyetlenek a Volkswagen családból, meg úgy amúgy is. De pl az Opel Astra F-nek csökken az ára, míg a Golf 4-é stagnál.


Nem csak az Astráé csökken, csak épp ez a kettő autó egy kategóriában van.



2016. jan. 5. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a piac így alakította. Van autókereskedő ismerős aki szintén kedveli ezt a típust mert a kategóriájában a legtöbbet keresi rajtuk.


Röviden a lényeg: Sok fiatal: " Golf kell! " és veszik, ha túl is van árazva, inkább a gatyájukat is odaadják érte.


Ilyen egyszerű a magyarázata.

2016. jan. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a G Astrával hasonlítsd össze.

Én sem értem a sok fiatalt egyébként, bár nekem is volt Golf 4-em de nem azért vettem kert "Golf kell", hanem mert ez volt olcsó és a legjobb a környéken. Aztán amint tudtad cseréltem is Astrára. Motorikusan meg sehogy semmi baj nem volt vele, csak a belseje a kopogós műanyagokkal meg a kék műszerfalvilágítás meg úgy az egész autó nem jött be.

A G Astrába légkondi van légkondi, 4 elektromos ablak, gerinctámaszos ülés stb.

2016. jan. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam én se, hogy mind ilyen, csak ahogy ismerős is mondta sok van. Hiába van más típusból hasonló állapotú, akkor se azt viszik, ha olcsóbb, inkább drágábban a Golfot... ezért lehet tartani az árukat jól, mert megveszik úgy is ha drágább.
2016. jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Nyilván, mert a korszak és a kategória egyik legjobb autója. Ezt max az nem ismeri el aki nem akarja. Így jól tartja az árát. Másrészt a VW az utóbbi években egy olyan márkahype-ot és közösségi szellemet épített fel (Wörthersee, Golf találkozó stb stb), ami még inkább erősíti a vágyat egy VW után. Az meg már Magyarország szegénységi bizonyítványa, hogy a magyar fiatalok túlnyomó többsége ennyire nem tud a saját lábára állni, hogy egy olyan autót tud megengedni magának amiből a jobbak 900.000-1.000.000 körül mozognak
2016. jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igaz is, elírtam, a G Astrára gondoltam, és nem az F-re! :)
2016. jan. 6. 09:28
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Mert nagyon sokan keresik. Egy leharcolt 4es Golfot is el lehet adni 2 nap alatt. G Astrából viszont több van az országban, nagyon sok G Astra újonnan volt vásárolva itt Magyarországon, mégpedig azért, mert újkorában is sokkal olcsóbb volt, mint a Golf. És legyünk őszinték, a VW sokkal jobb is majdnem minden tekintetben az Astránál, hiába egy kategória.
2016. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Tetszik, hogy a realista válaszok le lettek pontozva megint valami megkeseredett márkairigy nyikhajok által:)
2016. jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Azért tartja az árát, mert idehaza azt hiszik, hogy nincs tőle jobb autó, kelet európában élünk, jellemző. A golf egy sima alap autó, semmivel nem jobb mint társai a kategóriában, az meg hogy felsőkategóriás lenne, ez mosolyt csal az ember arcára :)
2016. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

Szia, pl azért mert beváltak... A szomszédaim Astra és Renault autójába a gatyájukat is ráadták, a kocsit már 2x kifizették alkatrészben, és akkor is mindig romlik :)

Nekünk Renault Laguna 1 van, már 3x körbe ment 20 év alatt minden alkatrész.


Én a 4-es Golffal, második tulaj, 8 éve csak tankolom és olajcsere... Ember, 1x nem hagyott volna pácban ez a dízel, se hidegben, se Osztrákban. Ha véletlenül összetörném, biztos hogy megint Golfot vennék, 4-est vagy már 5-töst, bármilyen túlzott árral :)

2016. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Csak megjegyzem hogy Hollandiából hoztam be, 1700€+600€ papírok.

Hollandiában se domb nincs, se hó a fűtött autópályán...(csak a tenger mellől ne vegyél mert ott a só miatt hamarabb rozsdált bármilyen márka)

2016. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!