Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy dízel? Bővebben...

Benzin vagy dízel? Bővebben lent. Várom a tanácsokat

Figyelt kérdés
Szóval konkrétan annyiszor olvastam már,hogy a dízel olcsóbb,de ha megadja magát arra rá meg az üzemanyagon spórolt pénz. Most akkor egyáltalán nem megbízható a dízel,vagy mi van? Mert 50 ember azt mondja 50 ember amazt Kocsit akarok majd tavasszal venni 1,6om van rá... A motor konkrétan az 1,9 VW TDI vagy ugyan ez csak a 2,0... Nem akarok pórul járni ugyanakkor nevetségesenek tartom,hogy egy golf szintű kocsi meg egyen 100 km 7-8 litert is BENZIN esetén... Várom a tapasztalatokat. :)
2016. jan. 4. 19:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdésedben szerepel az 1.9tdi és a 2.0tdi is így a golf5-re gondolok, hogy venni szeretnél. Én ebből az 1.9-es ajánlom 105lóval. Nekem ez volt, szerettem baja nem volt. Fogyasztása 150nél 5,7l 225 gumival.

Amit a kopó dolgokon kívül költeni kellett rá az egy adag tömítés szett a pd elem alá (200e km után szerintem érdemes kicserélni őket, szereléssel kb 10-15e ft) ami nagyobb tétel volt az a kettőstömegű cseréje kuplunggal 270e km-nél, ez olyan 150-160e. Bár az utóbbi minden dízelautónál benne van még a régi adagolós 1.9tdi nél is csak a golf3 ban nem volt(1z motorkód).

2016. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Arra azért kíváncsi leszek, hogy te hogy fogsz venni 1,6 miskáért 170 000km-es dízel VW-t, de sok szerencsét :D


"Benzin vagy dízel?"


Ki kell számolni. Ha 2 literrel tápol kevesebbet a dízel akkor az neked havi ~14 000Ft üzemanyagár megtakarítás, évente 178 000Ft.

Ha tényleg sikerül venned egy 170k km-es TDI-t, akkor 5 év alatt hajtod bele azt a km-t, amikor az igazán zsebbenyúlós dolgok kezdődnek majd, addigra 900 000Ft-to fogtál az üzemanyagon. Ilyen futásra már bőven megéri dízelt venni.

2016. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12 attól függ hová tekerik :)


viccet félretéve dízel inkább 200e és 300e között lehet venni. Én a 300e körülit preferálnám jobban mert ott már a kettőstömegű biztosan cserélve volt. (-1 gond amivel a közeljövőben bajlódni kell)

2016. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!