Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan takarítok meg több...

JimmyJoe kérdése:

Hogyan takarítok meg több üzemanyagot autóvezetés közben?

Figyelt kérdés

1. Ha amikor csak lehet, üresbe dobom a sebességváltót, pl. lejtőkön vagy közlekedési lámpák előtt

vagy

2. Ha mindig sebességben van az autó

(Légyszíves azt most ne boncolgassátok, hogy melyik módszer a biztonságosabb)


2007. nov. 9. 06:58
 1/4 anonim válasza:
30%
Nálunk néhány buszos úgy próbál spórolni az üzemanyaggal, hogy minden megálló és lámpa előtt jó előre üresbe teszi, és odáig gurul. Mikorra lámpához ér, addigra piros lesz. Ez eléggé zavaró, amikor sietnék. (A másik véglet, amikor nagyokat fékez.)
2007. nov. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
49%
Az újabb típusú autók motorjának fordulatszáma már lehetővé teszi, hogy akár ki is hagyjuk a 4. sebességet, egyből a 3.-ból 5.-be lehet kapcsolni. Persze figyelembe kell venni a forgalmi viszonyokat is, sűrű forgalomba nem lehet kivitelezni, de pl. ha a lámpánál első vagyok, és előre jól látható, hogy hosszú szakaszon nincs autó, akkor nyugodtan megtehetem. Autópályán aztán pláne. Másik lehetőség egy szerkezet, amit a benzincsőre kell felpattintani, lehet kapni, de itt nem reklámozhatom, utána kell nézni a keresőben.
2007. nov. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
91%

Az injektoros és a nem túl régi diesel autók, motorfék üzemben egy csepp üzem anyagot sem juttatnak a motorba. Ilyenkor csak a kerék hajtja a motort.

Üresben, gurulás közben az alapjárathoz szükséges üzemanyag viszont bejut. Mérlegelni kell...

2007. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
91%

Nekem LADA Samarám van. Ennél az autónál egy vákuummal szabályozott rendszer elzárja az üzemanyagot a karburátortól, ha nincs gázadás, és a fordulat 1500 felett van. Ezt kényszerüresjáratnak hívják.

Magyarul, ha mondjuk messze előtted piros van, és elveszed a gázról a lábad, akkor minaddig nem fog üzemanyagot kapni a karbi, amíg a kerekek forgatják a motort legalább 1500-as fordulattal. Ha ez alá csökken, akkor kezd csak el benzint fecskendezni, és beáll az alapjárat.

Más autóknál nem tudom, hogy van.

2008. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!