Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha autóvezetés...

Mi történik, ha autóvezetés során elszakad a vezérműszíj?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 19:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
AZ BIBI!!
2010. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
54%
Megáll a motor
2010. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Általában összetöri a motor fontos részeit. Utána egyszerűb a motort cserélni, mint rendbe hozni. Mivel a vezérmű szíj csere lényegesen olcsóbb a motorcserénél, nem illik elmulasztani.
2010. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
hát azon kívül hogy tönkre megy a motor és leáll az autó semmi.
2010. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
5%
Újabb motorok nem tudom mennyire törékenyek, de nem hiszem hogy olyan nagy kárt tudna okozni, hisz van rajta fédő burkolat mit ha összetör már annyira nagy ereje nem maradhat max 1-2 vezetéket elszakít még de fém alkatrészben nem tehet kárt. 19:33 voltam
2010. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szevasz!

Kocsi /iletve/ motortípusa válogatja, nagy valószínűséggel összetörik a motor. A szelepeket a vezérműtengely mozgatja a szíj által, ha az elszakad, a szelep nyitva marad, belóg a hengerbe, a dugattyú meg jön-jön felfelé, merthogy a motor ettől még /egy darabig/ forog. Egyszer csak felér, és ott van a szelep... Sok minden törhet.. Vezérműszíjat inkább 2* sűrűbben cserélni, mint az előírás, semhogy továbbfuttatni..

Üdv: StMiklos

2010. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Konstrukciótól és a szakadás módjától függően csattan egyet a motor, kicsit felaprítódik a vezérműszíj burkolata és megváltozik a hang, mert onnantól a vezérlés nem forog. A szíjas autók jelentős részén erre fel vannak készülve: szeretnek zsebes dugattyúkat alkalmazni, amik nyitott szelepek esetén sem vernek bele a szeleptányérokba.
2010. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

húú ebbe bele sem gondoltam. igazad van!

én csak az arra gondoltam mit csinálhat egy elszabadult szíjj :S

2010. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Üdvözlünk a honlapunkon

Ez csupán háttér információ, hiszen a kérdéseknél és válaszoknál nickneveket nem láthatsz, azért, hogy az legyen fontos, ami tényleg fontos: a kérdések és válaszok, ne pedig a kérdezők és a válaszadók személye.

Kellemes időtöltést kívánunk a honlapunk használatához!

2010. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:46

nem attól fog tönkre menni egy motor hogy elrepül a vezérműszíj hanem a motorblokkban lévő alkatrészek mennek tönkre mi nem kevés pénz és munka.

szerintem a régi és az új autóknál is ugyanolyan kárt tud okozni ha elszakad.

Szóval érdemes cserélni.

19:43 mas voltam

2010. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!