Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Ford, és Opel, meg hasonlók...

A Ford, és Opel, meg hasonlók tönyleg jobbak mint egy Audi, BMW vagy Mercedes?

Figyelt kérdés

Sokaktól olvasom, hogy a prémium márkáknál csak "az emblémát fizetik meg". Meg hogy "a BMW népautó, mert olyan sok van belőle eladó használtan."

Meg azt is beszélik a rossz nyelvek, hogy csak a magamutogató senkiháziak veszik, közben nem ér semmit, sőt sokkal megbízhatatlanabb mint bármi más.



2015. szept. 8. 09:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem jobbak. Én nem szeretem a BMW-t audit,de azért nem az Opel meg a Ford az ami jobb tőlük.
2015. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jó én se cserélném el Anyámék 6 éves Chevroléját(újonnan vették 6 éve) a 12 éves Mazdámra és amikor 9 évesen vettem azt is újnak nézték és mindenki azt mondta szuper vétel volt... Nem mindegy milyen Opelt és milyen BMW-t hasonlítunk össze...
2015. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm Renaultból ült át Mercibe azt mondta soha többet nem vesz más kocsit... Én viszont Mazdából sosem ülnék át BMW-be max Toyotába vagy Lexusba...
2015. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A jó autó fogalma is olyan hogy nincs meghatározása..

Mert lehet jó az autó,mert alig fogyaszt valamit, mert sose romlik el akkor is olcsón javítható, mert 300 felett még vadúl gyorsít , mert a ringen a legjobb köridőt lehet vele menni, mert megnézik ,mert szépen csillog és jó a formaterve és kényelmes az üllése, mert annyi elektronika van belepakolva mint egy űrállomásba. és még lehetne sorolni. Szóval a jó autó relatív. Van akinek az Opel a jó ,van akinek a Bmw

2015. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy jobbak, csak minden gazdag ember hulye, azért veszik a prémiumot. úgy gazdagodtak meg, hogy csont hulyék voltak mindenhez és csak úgy dolt hozzájuk a pénz :)
2015. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nagyon lehúzták az előttem írót, de valahol igazat mond.

Jobb egy új Ford/Opel, mint a prémium trió akármelyik tagja? Háát jó kérdés. Főleg, hogy a Ford/Opel nem is gyárt abban a kategóriában autót ( Európában ) amiben a másik három igen... :D


Nem véletlenül van akkora árkülönbség újonnan közöttük és ennek csak kisebb része a márkafelár.


Az hogy mi számít jónak az erősen relatív, kinek ez, kinek az. Egy fullra felszerelt Mondeo megáll 15 millió alatt, egy S80 már elmegy 23-24 millióig. Az E-Klasse alapára ott indul, ahol egy fullos Mondeo végetér, ~12 milla a legolcsóbb E-Klasse !!ALAPÁRA!!. Jó extrém példa, de az E63 AMG alapára 34 milla. Erre jönnek még az extrák. Olyanok amiket egy Mondeohoz nem is lehet rendelni :D


Butaság ezt így összehasonlítani. Méretben, akár kényelemben lehet őket, de árban és felszereltségben akkora különbség van ezek között....

2015. szept. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Nagyon régi kérdés, de hozzászólok, hátha még olvassa valaki.

Hozzátenném azt is, hogy kinek mire kell.

Én most egy 330i és egy astra j opc között vacilálok...

BMW prémium, a 330 (2008) elég jó teljesítményű, és a 3000-es motorok szinte mind jók.

Ugyanakkor az OPC, nem egy sima Astra... Simán prémiumba sorolom. A H-t még nem, de a J már elég komoly paraméterekkel rendelkezik. Brutálisan erős, dugig extrákkal, plusz egy 2012-eset veszek, egy 2008-as 330i áráért.

Én hosszútávon gondolkodom. Az Opeles közösség pl sokkal barátságosabb, mint a BMW-s. Ez pláne akkor jön jól, amikor fanatikusok között találsz egy jó szerelőt, aki nem ver át... És rengeteg segítséget.

Szóval nálam az Opel felé billen a mérleg, de csakis az OPC jöhet szóba.

Alkatrész árak hasonlóak, de egy Opellel szerintem könnyebben boldogul az ember, mint egy BMW-vel.

Persze elfogult vagyok, most is Opelem van, de sok ismerősöm jár BMW-vel, és ha nincs jó kapcsolatod szervizelési körökben, nagyon durva pénzeket húzhatnak le az emberről. Úgy gondolom, egy Opeles közösségben könnyebb megtalálni a jó segítséget.

Persze a véleményem szubjektív. Biztos vagyok benne, hogy van ellenpélda is.

2019. máj. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!