Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Ford, és Opel, meg hasonlók...

A Ford, és Opel, meg hasonlók tönyleg jobbak mint egy Audi, BMW vagy Mercedes?

Figyelt kérdés

Sokaktól olvasom, hogy a prémium márkáknál csak "az emblémát fizetik meg". Meg hogy "a BMW népautó, mert olyan sok van belőle eladó használtan."

Meg azt is beszélik a rossz nyelvek, hogy csak a magamutogató senkiháziak veszik, közben nem ér semmit, sőt sokkal megbízhatatlanabb mint bármi más.



2015. szept. 8. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Figyelj a Japán után a Német márkák a legjobbak, de tény, hogy ma már minden autót nem csinálnak meg olyan jóra mint régebben. BMW-vel tényleg sok ismerősöm szívta meg, de abból is vannak jók, bár én inkább Mercit vagy Audit vennék ha németet akarnék. Ha olcsó fenntartású kocsit keresel ami viszonylag megbízható akkor tényleg Fordot vegyél vagy esetleg Opelt. (ha Toyotában meg Mazdában nem gondolkodsz) A BMW meg a gazdag sznoboknak való mint a főnököm is. Volt Mercije is meg VW Phateonja, azokkal sosem volt gondja, utána a BMW-jével folyamatosan szívott és alig tudta eladni, most mégis azt vett magának is meg a feleségének is... Ő tudja az ő pénze nem mindenki tanul a hibáiból...
2015. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát egy 3 éves Opelt én szívesebben vezetnék, mint egy 15 éves BMW-t. Egyébként mit jelent, hogy jobb?

Itthon sokan ezer éves autókat vesznek az általad említett 3 prémium autóból, mert arra telik csak. Azoknak szerintem jobb egy újabb Opel vagy Ford, olyan szempontból, hogy megbízhatóbb és kevesebbe fog kerülni a fenntartása.

Viszont egy BMW, ha idősebb is, nyilván erősebb, mint egy kis Opel Corsa.

Szóval, kinek mi számít?

2015. szept. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy Londonban a javítási listát a Mini-k vezetik, az is BMW gyártmány, tény, hogy sok van belőlük, mint nálunk a Suzukiból, így arány tekintetében lehet nem a legrosszabb, de azért mutat valami, hogy abból kell a legtöbbet javítani ott.
2015. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Miben jobb?


Uj autokent a Ford meg az Opel a kozelebe sem er a premiummarkaknak.


Ha meg arrol van szo hogy 500.000bol jobb Opel-t kapsz-e mint BMW-t akkor az akar igaz is lehet.

2015. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Hát egy 3 éves Opelt én szívesebben vezetnék, mint egy 15 éves BMW-t. "


Én meg gyorsabban futok mint egy döglött gepárd.

2015. szept. 8. 09:48
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Ár-érték arányban az Opel a legjobb kocsi.

Ha megbízhatóságot nézzük, akkor a Ford-tól nem kell elájulni, az Opel nagyon jó ilyen téren. Viszont a prémiumok nem véletlenül azok amik. Ott sokkal több és komplexebb rendszer működik a kocsiban, és ami elromolhat az el is romlik előbb utóbb. A nyújtott színvonalhoz képest nem rosszabb egy prémium, mint egy átlag kocsi. Csak akkor ha abszolút értékben nézzük. Azt meg igazából azok szokták akik csak köpködnek és irigykednek

2015. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem összehasinlítási alap az ha valami egy korú, kb egy méretű, egy fajta üzemanyag hajtja.
2015. szept. 8. 09:52
 8/17 A kérdező kommentje:

"Ha meg arrol van szo hogy 500.000bol jobb Opel-t kapsz-e mint BMW-t akkor az akar igaz is lehet."


Persze, de ennyiért olyant lehet kapni amit 500ezerröl tekert vissza a szabadúszó nepper. Opelben meg egész normálisat. A családban van 1. tulajos megkímélt Focus, senki Sem adna 500-at érte, így marad még pár évet bontásig.

2015. szept. 8. 09:57
 9/17 A kérdező kommentje:

"Itthon sokan ezer éves autókat vesznek az általad említett 3 prémium autóból, mert arra telik csak."


Na, a vegén kiderül, nem is a prémiumosok nézik le többit.

Jelentem, nekem Volt hogy öreg VW-ra telt "csak" de ki Volt fizetve. A legtöbb autókereskedés nem is tud mit kezdeni az olyan madarakkal, aki odamegy 4 millával hogy kérek egy focust. Volt akinek 1.5 hónapot kellett várni az autóra.

2015. szept. 8. 10:16
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
nekem volt egy 2éves Opelem másfél évig, azóta van egy 9 éves BMW-m és soha nem cserélném vissza a 2 éves Opelre!!! Sokkal szivesebben ülök be a BMW-be, és nem látszik meg rajta hogy ennyi idős...voltak olyanok akik azthitték újan vettem, persze ők nem annyira ismerik a BMW-ket...
2015. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!