Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mernétek venni olyan 10...

Ti mernétek venni olyan 10 éves dízel autót, ami M. o-i szervizkönyves, de több mint 300 ezer km van benne?

Figyelt kérdés

Van olyan áron 220-250e km-el, inkább azokat venném, de közel sincs olyan jó felszereltségük.

Ja és volt festve is az autó. Ilyen autót érdemes venni, vagy hülyeség pénzt adni ilyen sokat futott autóért?


2015. júl. 29. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Engem.mar hurrogtak le méret valakit leakartam beszelni egy szinten tobb mint 300ezret futott dieselrol.De ennek ellenere is azt mondom ilyen autot ne vegyél...300ezer kmter van beismerve de kitudja valójában mennyi van benne...nem biztos hogy kamu az adat de lehet de 300ezer sem keves foleg dieselnel ami egy elegge dragan javítható autó ha vmi baja van.Ha atvan festve az sajnos lehet hogy törés miatt vagyis korabban mar lehet tortek ossze esetleg rozsdal es ezzel akarjak elfedni ugymond.NE VEDD MEG AZ AUTOT.Egyebkent milyen tipusu autóról lenne szó?
2015. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én megvenném simán.Állapot alapján döntök,nem évjárat+km számít nálam.És inkább ezt,mint a kereskedő általt összegányolt,147.000-re visszatekert egykulcsos,ismeretlen előéletű venném.
2015. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy 10 éves dízelnél a 300ezer kilométeres futás reálisnak tűnik, a 150ezerrel kínáltak többsége inkább gyanús a futásteljesítményt tekintve.

Azt viszont nem lehet látatlanul megmondani, hogy érdemes-e megvenni azt az autót, meg kell nézni, átvizsgálni, illetve ezt szakemberre bízni.

A folyamatos szervizelés pozitív, de a dízeleknél pont 300-350ezer kilométer körül szokott előfordulni egy szükségszerű nagy felújítás, ami bizony százezres tétel lehet.

Ebbe viszont bele lehet futni egy visszatekert órás autóval, sőt ott még nagyobb rá az esélyed.

2015. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tomcatters ***** válasza:

Ezt igazából így nem lehet eldönteni :)

Elkell menni megnezni az állapotat.

En inkabb megvennek pl egy autopalyan 300 ezret futott példányt mint egy 40-50 ezret csak szinte varosban használt példányt :)

2015. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy dolgot tarts szem előtt: nem évjáratot és futásteljesítményt, hanem egy adott műszaki állapotot vásárolsz. Egy autót 10-20 ezer kilométer és fél-egy év alatt tökéletesen gajra lehet vágni, és van olyan 20 éves autó, ami gyári állapotú...de utóbbi a ritkább.

Lehet egy 300 000 kilométeres kocsi is jó állapotú. Ha zavar, tekertesd vissza az órát százra. Ki tudja, a 300 is honnét van visszatekerve....

Én nem venném meg, mert minden kereskedő simlis, de ősi tapasztalat, ha komolyan érdekel egy jármű, akkor vidd el egy megbízható szervízbe, leginkább márkaszervízbe, ott beütik az alvázszámot és megmondják az előéletét, meg tudják vizsgálni. Ha meg nem találják a kocsit a gyári nyilvántartásban...na, annál egyértelműbb dolog aligha van!

Ez belekerül 20-30 ezer forintba, meg egy órába, és sok bosszúságtól mented meg magad tőle.

2015. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:

azt nem írtad hogy milyen márka.én inkább a nem felé hajlok.itt egy cikk,érdemes elolvasni:

[link]

2015. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem itt több dolgot kell mérlegelni.

Hihető a sztori? Kereskedőtől vagy magánembertől van?

Milyen típus? Van valami nyűgje, ami ilyen tájban szokott kijönni? Mennyibe kerül, ha beleszaladsz? (porlasztó, nagynyomású rendszer, kéttömegű lendkerék...)

Milyen az állapota, karban van-e tartva? Milyen a tulaj? Ad az autójára, vagy csak hajtja amíg megy?

Friss a fényezés? Ha igen, akkor eladásra rakták össze, ami nem jó jel, valószínűleg olcsón akarták megúszni, nem minőségi munkával.

Ennyiből én nem tudom eldönteni, hogy jó vétel-e vagy sem.

2015. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért ne mernék? Vettem is már, legmegbizhatóbb autóm volt.
2015. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!