Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények a BMW E34-ről?

Vélemények a BMW E34-ről?

Figyelt kérdés

Kinéztem a neten egy bimmer szekeret, mégpedig egy e34 525TDS-t.


-Mit kell róla tudni?

-Hol rohad, rozsdásodik (általánosságban hol fordul elő)?

-Megéri kiadni rá egy 1 milla körüli értéket egy ilyen viszonylag öreg kocsinál?

-Azt olvastam, hogy átlagban 8-at eszik, de ez igaz?

-Meghallgatnék személyes tapasztalatokat is!



2015. júl. 22. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Objektívan nézve nem éri meg, már csak szerelemből éri meg. De ne vegyél ilyet, mert nem kell, hogy még hülye ''bimmeres'' miatt utáljanak minket. Köszi
2015. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem 525i van.

Nem vagyok panaszkodós, de ezzel az autóval már a fa*om kivan, mindig valami rossz rajta.

Azonkivül rozsdázik mindenütt, főleg a sárvédőknél, de a csomagtartó alatt is, meg kitudja még hol.

1 millát nem ér meg, csak ha tényleg újszerű állapotú, amit kétlek.

A 8 litert megeszi a TDS is, esetleg hosszú úton kevesebbet. De ugye tudod, hogy ez a TDS nagyon beteges motor.

Mondjuk ha hosszú távra tervezel, és karbantartod, akkor mindenképp megéri, mert már most felfelé megy az ára, mint az E30-nak.

Esetleg egy link jöhet, aztán meglátjuk, hogy megéri e.

2015. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Kicsit ellentmondásosra sikeredett a válaszom: szóval nem ér meg maga az autó 1 millát, viszont befektetésnek sem rossz, mert pár év múlva mégtöbbet fog érni.

2015. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Legjobb barátom 500 ezerért vett egy valóban soha nem karabolos, egész szép fekete fényezésű, sötétített ablakos, automata 150 lóerős benzines 520i-t 17-es felnikkel. A fényezés azért lent a küszöbnél, sárvédő ilyesmi rozsdásodik, de máshol tényleg szép. Szóval 500 volt, de költős... Ülés szakadt, meg kellett rá azért költeni, de jó nagyon, megbízható. Csak sokat fogyast. Ilyen 12-13-at simán.


Azt kell róla tudni, hogy marhajó vezetni, jó nagy batár, nagyon kényelmes, jól megy, nagyon szeretem vezetni. Nekem nagyon tetszenek a 90-es évek BMW-i. A maiak nagyon csicsásak már, agyon vannak kerekítve, meg játszva. Ugyanez a Merciknél is azokkal a hülye kerekítésekkel. Mennyivel jobbak voltak ezek az erőteljes szögletes formák, Istenem....


1 milliót akkor ér meg, ha patika. Hol rohad? Hát az íveknél, éleknél, meg ahol írtam barátomét. De 1 millióért tényleg ne vegyél olyat, ami rohad, ennyi pénzért már illik szép állapotút adni.


Ha a benzines automata 12-13-at eszik a dízel biztos kevesebbet. Viszont a dízelnek ott az a hülye traktorhangja, meg nem annyira élvezet vezetni, mint a benzinest, na meg a dízelhez sokkal drágább minden, ha valami baj van. Sokan veszik az ilyen régi kocsikat dízelben a spórolás végett, aztán jól rá ba...


?Még annyi személyes tapasztalatom van, hogy még mindig megnézik ezeket az autókat az utcán. A szép állapotúakat persze. Én nagyon sajnálom, hogy már nem ilyenek a BMW-k.

2015. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Baromi jó autó, csak a TDS-t felejtsd el. Igen, vannak aki alatt hibátlanul üzemel, de nem kell hozzá extra tehetség hogy kihengerfejesítsd vagy ilyesmi.
2015. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az e34 nem "bimmeres szeker" tulajoknak valo.

Jo lesz neked az e36-316i compact is!

2015. júl. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan erről a példányról lenne szó:

[link]

2015. júl. 24. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:

6-osnak

Pedig az E34 az egyik legtipikusabb BMW, és van bőven belőlük itthon is.


A linkre: képen nagyon jól néz ki az autó, és ennyi pénzért Ausztriában bizony jó daraabokat adnak (ebben az országban 100 euróért is adnak BMW-t). Csak itt fokozottan kell vigyázni a rozsdára.

2015. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább ennél pont az a jó, hogy a rozsda látható helyen van, küszöb, ívek, még mindig jobb mint amik ott rohadnak ahol nem látod aztán csak kirohad alólad... ezeket kikell hegeszteni és utánna pár évig nem lesz gond, rá, rá kell szánni, a TDS pedig nem lesz hengerfejes, ha odafigyelsz, hogy hidegen véletlenül se gyilkold, szépen oda kell figyelni a motor melegítésére. De én Benzinessel vennék ilyet, és csak hobbi célra, tehát nem egy minden napos autónak, egyrészt benzinesbe nem lenne gazdaságos másrészt sajnálnám harmadrészt ha nagy baja lenne akkor addig nem lenne mivel járnod, ha második autó akkor pedig ráérsz megcsinálgatni. Én nézegetek ilyet és nem kérdeztem senkit, hogy mennyire éri meg, ha lesz annyi pénzem veszek majd egyet, és lehet rámegy mégegyszer annyi de mivel tetszik és mivel az újabbak nem jönnek be ezért nekem megérné akkor is ha más bolondnak néz, hogy 30 éves kocsira költök ennyit. Szóval szerelemből vagy ha szereted az autókat meg ezt az egész Bmw-s dolgot akkor meg éri, de ha csak tényleg A-B be autóként gondolsz rá akkor nem éri meg.
2020. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!