Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel chiptuningról mi a...

Dízel chiptuningról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Turbó dízel chiptuningjának van értelme? a weboldalakon azt írják, pl. egy 90 lovas 2008-as crdi motorra (hyundai i30), hogy 300nm nyomaték lesz a vége akár, vagy ha úgy kérem akkor akár még több. Érezhető lenne a változás, jobban húzna az autó? Be szoktam tartani a sebességhatárokat, max. a tűrés alatt autózom, de a nem eszement kigyorsítást azért szeretem, meg előzésnél is jól jön a plusz.
2015. júl. 20. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy mi a véleményem? Elmondom. Hülyeség. Ha kihasználod a teljesítménytöbblet akkor rövidül az alkatrészek élettartama. Nem igaz hogy egy 90 lóerős autóval nem lehet normálisan közlekedni. Oké, mondjuk felhúzatod 120 lóerőre, de egy idő után meg az is kevés lesz, mert nem tudod vele megelőzni az Audi Q7-eseket. Tehát ha elindulsz ezen a lejtőn nem tudsz majd megállni. De nincs ezzel baj igazából, csak győzzed önteni a pénzt az autóba.
2015. júl. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van olyan tekintetben ha csak teljesítményt akarsz növelni. Ha viszont optimalizálás a cél, az hoz némi plusz dinamikát, erőt, viszont jobb motorkarakterisztikát is. Ami nem káros. Csak ugye az nem a "garázsban megoldjuk okosba" szint
2015. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ára van, de 100 alatt marad még az optimalizálás is. Olvastam tegnap pont, hogy lehet ezt okosan is csinálni, mert 3 féle tuningot különböztetnek meg, ebből egyik ez előző által említett optimalizálás. Az is jó. Köszi.
2015. júl. 20. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván ha teljesítményt növelsz azt fogod érezni is. Viszont a common rail motorokat én nem piszkálnám, kényes a magasnyomású rendszer, ha valami félremegy az sokba kerül.


Optimalizálás az oké.

2015. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!