Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emlékszik valaki, hogy a...

Emlékszik valaki, hogy a 80-90-es években is elviselhetetlen volt a nyár egy klíma nélküli autóban?

Figyelt kérdés
Mostanában nem ritka a 35-38 fok sem, ráadásul több napon keresztül. Akkor is voltak ilyen melegek? Ki lehetett bírni klíma nélkül?
2015. júl. 23. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Most is ki lehet bírni klíma nélkül. Csak épp az emberek baromira elkényelmesedtek az elmúlt 20-30 évben.
2015. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

2007-től kezdődően az összes nyári időszak az első 15 legmelegebb nyár között kapott helyet. Országos átlagban 1901-től kezdődően Magyarországon a 2003-as nyár volt a legmelegebb, melyet a 2012-es, majd a 2007-es nyár követ – írta a meteorológiai szolgálat.

Ma sem használ mindenki klimát és életben maradnak.

2015. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Nos én csak arra emlékszem, hogy 30 éve még ha a nyáron 27-28 fok volt, akkor mindenki szörnyűlködött, hogy itt a világvége, most meg 40 foknál csak megvonjuk a vállunkat és bekapcsoljuk a klímát.
2015. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Régen remekül kibirták az emberek, msot is ki elhetne bírni, csak erre szokták mondani hogy a jót könnyű megszokni.

Bár azt is hozzá kell tenni, hogy 80-as 90-es években még 40 fok közelében sem jártunk sose, nyári rekord talán ilyen 34-35 körül alakult, amúgy inkább a 28-32 fokot neveztük kánikulának, nem a mostani 40-et.

A telek viszont jóval durvábbak voltak, igaz akkor is elközlekedtünk, nem volt az, hogy 2 cm hó és megbénul a fél ország közlekedése, holott elvileg a technika csak fejlődött...

2015. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Tomcatters ***** válasza:
83%
En szinte sosem használom a klímát,inkább lehúzom az ablakot :)
2015. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig is utáltam ezt a nagyon meleg időjárást, de a 90-es években se volt klímás autóm, és mostaniban pedig hiába van nem működik ideiglenesen. Sokat számított viszont régen a napfénytető, az volt klíma helyett. Akkor is, most is kibírtuk/kibírjuk csak hát kényelmesebb a klíma.


Sokan amúgy ventillátort is szereltek az autójukba, meg napon letakargatták, és akkor nem volt elviselhetetlen beülni. Igazából most sem menetközben van pusztulat, hanem amikor kint áll a napon az autó, és be kell ülni. Azzal meg a klíma sem tud egyelőre mit kezdeni hirtelen.

2015. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Az én autómban most sincs klíma, a '80-as, '90-es években meg autóm sem volt, viszont fiatalabb voltam néhány évtizeddel, s jobban elviseltem a kánikulát is.

Mindezekhez hozzá tartozik, hogy akkoriban nem nagyon voltak olyan hosszú ideig tartó hőhullámok, mint az utóbbi években, de azért nem fáztunk akkor sem :-)

Talán akkoriban több volt az eső, bennem legalábbis az maradt meg, hogy meleg volt (bár nem 40 fok), de délutánra sokszor megjött az eső, dörgött, villámlott, leszakadt az ég, az eső lehűtötte a levegőt, egy óra múlva már ismét sütött a nap.

Nem napi rendszerességgel esett, de több volt az eső, mint az utóbbi években, s ennek köszönhetően akkoriban kevésbé volt forróság nyáron, arról nem is szólva, hogy télen sokkal többször volt jelentős mennyiségű hó, és előfordultak minusz 20 fok alatti hidegek

2015. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Csóró vagyok, nem volt még klímás autóm. A legrosszabb, amikor beülök a 60 fokra felforrósodott kocsiba. Ha már mozog az autó, huzat van és lógatom a kocsiból a karomat, úgy már elviselhető.

A következő már klímás lesz. Igazából már a mostani is lehetetne klímás, mert 99-ben már sok autóba rakták.

2015. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

A 4 es válaszoló mond nagyon jókat. Én a 80 as évekbe nem is éltem sőt a 90 es évek végén voltam igazán gyerek. Akkor a telek jóval havasabbak hidegebbek voltak, de én nagyon is élveztem. Akkor nálunk gázfűtés volt, meg is bírtuk fizetni, most már 2008. óta fával fűtünk mert nekünk ez éri meg igaz hogy dolgozni kell vele. De nekem megér egy fél szombatot hogy 1 hétre vágjak tüzelőt.

A nyarak szüleim, kollégáim elmondása szerint nem volt ennyire meleg mint most. Ők mondták hogy a 35 fok is maximum 4 évente egyszer ha előfordult de ott inkább a 30 volt a jellemző és nem a 40. Klímaváltozás van, el van cseszve a légkör stb... ezért van ekkora forróság már ma, és ugye a napsugárzása is jóval erősebb. régen ugye klímás autók nem is léteztek szinte. de sokan lehúzták az összes ablakot és úgy közlekedtek, ki lehetett bírni. gyerekként én is amikor autóval mentünk valahová a szüleimmel csontra le volt tekerve az összes ablak és nem szenvedtünk ennyit mint ma. Nekem klímával felszerelt autóm van de nem használom mert könnyen meg lehet így fázni, én egyedül amikor 8 óráig áll a tűző napon akkor szoktam picit lehűteni, utána kikapcs, ablakok le és szépen el lehet viselni, ha megyek van huzat, nem vagyok rá érzékeny, simán jól érzem magam. Nálunk nincs klíma sehol, munkahelyemen a csarnokba igaz nagyon meleg van de jó a szellőzés így ki lehet bírni. A vezérlő terembe vagy az irodába is van klíma de jobbára csak ventilátort használunk klímát csak akkor nyomjuk be amikor betűz a nap és már agyon nem lehet bírni, de akkor is max 1 órát ha megy mire lehűl a helyiség aztán kikapcsoljuk. Igaz nehezen viselem ezt a meleget pedig amikor tízen éves voltam már akkor is voltak igen hasonló hőségek de akkor vagy strandon voltam vagy otthon a medencébe. Most már sajnos nem ilyen egyszerű az életem nem tehetem meg azt sem hogy munka után strand, 2 naponta járok tanulni mert előre lépésem lesz a munkahelyemen és ez munka után van 2 órával később. Meg persze vannak plusz munkáim, szombatonként pedig egy ismerősöm szórakozóhelyén segítek be néhány dologba.


Most persze sokan hozzá vannak szokva a klímás helyekhez, klímás bevásárló központokhoz pedig régen még a 2000 es évek elején sem volt ez jellemző, legalább is a környéken ahol élek.

2015. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tomcatters ***** válasza:
61%
#9 -es en is pont így csinálom... indulás előtt lehűtöm ,utánna ablakok le,sokkal egeszsegesebb... meg már a pollenszűrőt is jo lenne cserélnem ... :( :D
2015. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!