Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztaltabb motorosok...

Tapasztaltabb motorosok tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén tavasszal meglett a b-s jogsim. Autó mellé vásárláskor adtak ajándékba egy Simson s51-t. Ahogy ráültem, és elindultam egyből beleszeretem. Április óta tettem bele kb. 500 km-t. Igen, nyáriszünet van, van idő csapatni :D.

Story vége


Kérdés:

Jövő szezonra a B125-öt tegyem le vagy menjek az A2-re? (Tavasszal leszek 18). Szóval iktassak be egy + lépcsőt, vagy nem? Egyébként nem vagyok a tipikus janigyerek aki húzza neki mint az őrült, de még néha a Simsonon se érzem magam biztonságban, ezért gondoltam egyelőre 1-2 szezonig az A1-re.


Válaszaitokat előre is köszi.


2015. júl. 7. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindig az elérhető legnagyobb kategóriát kell választani, esetedben A2.
2015. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van értelme a magasabb kategóriának, ha azt ki is tudod használni.

Azért fölösleges költeni magasabb kategória megszerzésére, ha utána is csak a Simsonnal jársz...

Sőt igazából neked az lenne az ésszerű, hogy a Simoval sok rutint szerezz, amíg azon nem érzed magad biztonságban, korai magasabb kategóriára váltani.

2015. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem magasabb kategória egy lehetőség amit kihasznál vagy nem használ ki a kérdező.


A B125-ös képzés olcsóbb lehet mint egy A2, de ha már rászánja az időt az ember akkor szerintem érdemesebb már az elérhető legmagasabb kategóriát választani.


A rutin és forgalmi vizsga - szerintem - nem nehezebb egy nagyobb motoron - nyilván gyakorolni is kell. Az iskolák egyébként is könnyen kezelhető gépeket választanak oktatási célra, amivel bármely átlagos képességű ember el tud boldogulni.

2015. júl. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem, hogy még a szezont a simsonnal végigtolom, aztán ha jól érzem magam rajta akkor b125, ha nem akkor még 1 szezon szimóval. :)
2015. júl. 8. 01:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos az A2-nek az a nagy előnye, hogy ha megszerzed 18 évesen, akkor 20 évesen megcsinálhatod a korlátlan jogsit, nem kell kivárnod a 24 éves kort! Előnye akkor van, ha később nagy motort is szeretnél vezetni.
2015. júl. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a hülyeség, ha megcsinálná most a B125-öt, és egy év múlva az A2-ŐT. Mindenképpen tedd le az A2-őt szerintem, aztán nem muszáj egyből 250-es vagy 500-as motort vegyél, elég lesz a 125-ös is, de tudod, hogy vezethetsz nagyobbat is, és mint irták, 20 évesen mehetsz a korlátlan A jogositványt csinálni.
2015. júl. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem A2 tedd le.Addig sokat menj a simsonnal hogy megszokd és később biztonságba érezd magad
2015. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!