Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy a motorosok...

Miért van az hogy a motorosok jórésze nem képes betartani a kresz szabályokat?

Figyelt kérdés

Írhatnám azt is hogy szimplán bunkók, csak nem akarom azt, hogy valaki magára vegye, és megsértődjön.

A főút mellett lakom és egyszerűen nem tudok elmenni amellett, hogy minden nap vagy 100 motorost látok hogy 130-al húz el az ablakom elött (50-es a sebességkorlátozás). Ezzel mások életét veszélyeztetik. Nem érdekli őket semmi, jó ha sisak van rajtuk. Múltkor megyek át a zebrán és látom, hogy a távolból száguld felém egy motoros, de gondoltam csak van annyi agya, hogy lelassít, hogyha látja hogy valaki már rég lelépett. Természetesen az utolsó pillanatban satufékezett, hogy meg tudjon ijeszteni (igazi érett felnőtt) majd nekem mondja felháborodottan, hogy ez egy hajszálon múlott.

A személyes történetem után azt kérdezném a normális motorosoktól, hogy ők hogy érzik magukat mikor meg vannak bélyegezve a közvélemény áltál az ilyen infantilis gyökerek miatt. És aki magára ismert, attól pedig azt kérdezném, nekik milyen személyes kudarcok vezettek ahhoz, hogy így szeretnek mások életével játszani? Egy hozzátok hasonló ember miatt halt meg nem rég egy ismerősöm 15 évesen.

Ja és AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA.


2015. jún. 6. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem babettám van, és szabályosan közlekedek vele.

Múltkor még egy versenybiciklis is rám vert, pedig nyélgázon mentem, és tekertem is!

2015. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagymotorom van és szabályosan közlekedem. Amúgy szerintem ~ 20%-a a motorosoknak az, aki renitens.


A kérdés a válaszodra pedig az, hogy azért, mert motorral (mivel erősebb, mozgékonyabb, kisebb ,stb...) sokkal könnyebb megcsinálni, mint autóval.

2015. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mert az IQ-ja és a járműve teljesítménye nem arányos egymással.

Valaha én is sokat motoroztam, mégsem veszélyeztettem sem más, sem a magam testi épségét. Akinek az agya elszáll a nagy sebességtől vagy a járműve nagy teljesítményétől annak nem való jogosítvány.

2015. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Mert a motorozás a szabadságról szól, a Kresz szabályok csak ajánlások lesznek amint a MOTOROS motorra ül. Autóval egyáltalán nem vagyok duhaj, de motoron átszellemülök. Nem lehet kibírni a városi 50-es tötymörgést (sem) egy komoly, viszonylag nagy teljesítményű motoron. Itt a hangsúly a viszonylag szón van mert nem kell 100 vagy 200 LE-s motoron ülni ahhoz hogy az ember az autóhoz képest sokkal jobb súly/lóerő arányt érezzen amit meg kell zaboláznia. Az én motorom "csak" 50 lóerős, de 70 km/h alatt menni kínszenvedés vele, arra kell folyton figyelni hogy ne menjek gyorsabban, mert a motor menne, illetve ezt érzem olyankor. 70 felett kinyílik a világ, lelazulnak a szabályok és az ember úgy érzi hogy egy másik dimenzióba került át. Ez pedig függővé tesz, olyan ez mint a kábítószer, rá lehet szokni. Tehát a "száguldó" motorost ne "állatnak" nézd (vannak kivételek, mint mindenhol) hanem inkább "szenvedélybetegnek". A dohányos füstjét is beszívod, ő is játszik az életeddel, lehet hogy neki is a halálát is kívánod, de ennyire nem szabad elvetni a sulykot. Mélységesen sajnálom az ismerősödet, hogy egy "hozzám hasonló" okozta a vesztét, de azt megkérdezném tőled mi lenne a véleményed az autósokról ha történetesen egy autó(s) lett volna az okozó, vagy bárki más ezen a világon?
2015. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
30%

Nincs velük semmi bajom, sosem.okoztak kellemetlenséget.

Egy motor elég keskeny. Hogy csináltad hogy fékeznie kellett? Miért nem fért el melletted?

Gyalogosként tudom hogy a motor, autó, kamion, tank, stb sokkal keményebb nálam. Amíg nem vagyok meggyőződve a nyugodt áthaladásról, addig nem szambázok az út közepén.


Engem nem zavar ha túl gyorsan közlekedik, elsőbbséget adok akkor is ha 50nel, akkor is ha 130cal közlekedik.


Nem védeni akarom őket, de ha az emberek nem csak az orrukig látnak, akkor nem ilyan veszélyes ez

2015. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Engem nem zavar ha túl gyorsan közlekedik, elsőbbséget adok akkor is ha 50nel, akkor is ha 130cal közlekedik. "


Ez tök jó, és ha 130-nál megcsúszik a tetves motor egy faluban és letarol 5 gyalogost akkor mi van? Akármilyen járművön is csinál ilyet az illető, nem normális.

2015. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Beviz Elek ***** válasza:

Gondolom egy motorral is lehet ésszel gyorsan hajtani, nem csak autóval.

Igen, a 130 túlzás (ugyanúgy ahogy a kérdező is túloz), itt maga a gyorshajtás ténye a lényeg.

2015. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én nem száguldozok lakott területen csak kihalt félreeső helyeken,akik lakott területen száguldoznak (autós motoros) vagy dübörögtetik a szar a kocsijukban azokra kiadnám a kilövési engedélyt
2015. jún. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4: Lehetett volna autós is természetesen. Tudom, hogy köztük is van egy csomó ember akit nem érdekelnek a szabályok. Csak az a baj hogy a motorosok között arányaiban több ilyen alak van.
2015. jún. 6. 16:43
 10/12 anonim válasza:
Ugyanúgy tele van a világ idióta autósokkal, biciklisekkel, görkorisokkal... Meg az összes közlekedési eszközön ugyanúgy megteremnek mint motoron. Te motorosból fogod ki ezt a fajtát, én speciel autósból. Egyszerű példa: Sietek munkába, lámpa nélküli zebrán akármilyen agresszívan követelem az elsőbbségem, inkább elütnének. Majd jön a sorba egy motoros aki megállítja a forgalmat hogy átrohanjak. És akkor arányba nálam: 5ből 5 autó elütött volna, 1ből 1 motoros megadja az elsőbbséget. De azt is megcsináltam már hogy igenis kiléptem az autó elé mert láttam hogy látja hogy jövök, lefékezett, és persze kaptam az ívet hogy az én jó édes anyukám. Ha autóval vagyok akkor meg persze a szabad zebrán átszökkenő biciklisekkel van a baj, mert ugye ott tolnia kellene a biciklit, de ha 30al átsüvít előttem és elcsapom? Persze nem én leszek a hibás de na... Elég trauma az. Na szóval nem a jármű típusával van itt a baj hanem az emberrel aki vezeti
2015. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!