Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tipo 1.6 vajon hengerfejes-e?

Adokveszek1984 kérdése:

Tipo 1.6 vajon hengerfejes-e?

Figyelt kérdés
A tünetek: pár hete elkezdett 3 hengerezni ez a problem megoldódott gyertyacserével. A motor szépen jár, erővesztést nem tapasztalok, az olaj szine nem változott, a hűtősapkát levéve kis örvénylő fehér békanyálszerű vacakokat látni néha. Járó motornál sincs buborék, vagy buborékolás. Ami aggaszt : Hidegindításnál jó sok fehér füst, kb 40-50mp múlva nyoma sincs, menet közben se tapasztalom. Ha eléri a 90fokot a vízmutató, venti kapcsol, de amint megállok és leállítom a sapkánál már nyomja is kifelé a vizet. ha nem éri el a 90et, nem folyik viz, ebben az esetben hosszabb távon sem tapasztaltam vizfogyást. Fűtést még nem ellenőriztem. Egyszer hajtottam meg beinditás után 3perccel egy vasúti átjárón egyes, illetve kettes fokozatban, akkor jelentkezett a háromhengerezés de amint irtam az gyertyacsere óta megszünt. Tippek?? Segítség??

2015. jún. 2. 01:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nem hengerfejes. Viszont lehet hogy kevés a víz benne, illetve a hűtősapka szellőzője eltömődött. Ezt a 2 dolgot ellenőrizd.

A 3 hengerezés gyújtáshibára utal.

2015. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. a 3 hengerezés gyújtókábel csere után egy nap mulva ujra jelentkezett, aztán kapott új gyertyát azóta tökéletes. Ez hozzávetőleg 3 hét. Na most azt elfelejtettem irni, hogy azóta van ez a vizes problem, amióta egy ellenőrzés után csak a motortérbe raktam a hűtősapkát nem pedig a helyére. mikor észrevettem ideiglenesen megpróbáltam helyettesiteni ezzel azzal pl kupak de azokat már lelőtte. Utána rendeltem egy uj sapkát azóta ez van.
2015. jún. 2. 10:39
 3/25 A kérdező kommentje:
Tehát a sapka új, és alóla folyik a víz. Rá van szoritva ahogy kell, gondolom ez a normális hogy el tudja engedni ezért nyomásáteresztős nemdebár??
2015. jún. 2. 10:49
 4/25 anonim ***** válasza:
Igen, túlnyomásra nyit, de víznek akkor sem szabad onnan folynia csak pici gőz távozik el normál esetben. Esetleg lehet túltöltött is a vízes rendszered, vagy eltömődött a tágulási tartály és a hűtő közötti cső, vagy a tágulási tartály szellőzője.
2015. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Úgy tünik hozzáértőre bukkantam. Ha az ön által felsorolt lehetőségek egyike sem, akkor van esély a hengerfej problémára? Esetleg légtelenítés?
2015. jún. 2. 11:47
 6/25 anonim ***** válasza:
A hűtősapka lehet rossz.
2015. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Dehát új. Bár utángyártott. Szóval annak nem szabadna vizet kiengednie?
2015. jún. 2. 12:06
 8/25 anonim ***** válasza:

Hengerfej hibát a következőképp lehet ellenőrizni:

- olajos a hűtővíz

- vizes (fehéres/szürkés) az olaj

- a tágulási tartályban a víz buborékol ha jár a motor

De az elején ez ellenőrizve lett, esetleg egy új ellenőrzés nem árt, a biztonság kedvéért.

Ha ezek közül egyik sem áll fenn, akkor nincs hengerfej probléma. Akkor a vízkörben van a hiba.

Ha tartós városi használat esetén ebben a melegben a vízhőfokmérő középen marad vagy legfeljebb nagyon lassan picit feljebb kúszik, akkor a vízrendszer rendben van, igazából nincs gond a kocsival, talán egy kis elesleges vizet nyom ki a rendszer.

Ha viszont gyorsan megy fel a mutató, akkor vizsgálódunk tovább.

2015. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyenes válasz. Tegnap ellenőriztem viz nem olajos olaj betöltőn illetve nívón olaj egészséges szinü. Új olaj van bent. Átlag 35-40percet megyek a városban, ha 2-3 pirosat fogok meg és nem araszol a forgalom a hűtővíz mutató végig 75-80 fok körül van, leállitva egy csepp viz sem jelentkezik. Ha hazafelé megfogom az összes pirosat (6, utsó a házunktól 15m-re) hazaérek mutató 90en venti zúg, kocsi leállít csöpög, folyik. Csak a sapka meneténél, amint abbahagyja letekerem bekukkolok és a tartály alján van kb1-1,5cm víz. Belenyúlok vmi pálcával kicsöppentem semmi szineződés.
2015. jún. 2. 12:21
 10/25 A kérdező kommentje:
Buborékolás nincs csak az a finoman uszkáló békanyál szerű 1-2centis valamik
2015. jún. 2. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!