Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs a kocsikban...

Miért nincs a kocsikban pontos üzemanyagszint jelző?

Figyelt kérdés
Nem a mutatós, szám nélkülire gondolok, hanem olyanra ami kiírja hogy hány liter van benne. Mint a km számláló.
2015. ápr. 22. 22:34
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Az átlagfogyasztás nem jó semmire, hiszen mindenféle úton mindenféle sebességgel megy az autó. A mutató se pontos, mert két vonal között is ki tudja hogy épp mennyin áll, nincs olyan sűrűn bevonalazva.

Ha másoknak szállítok , hogy kérjem el tőlük az üzemanyag árat ha nem tudom pontosan hogy mennyit fogyasztott az autó?

A gyártók miért nem gondoltak erre?

Amit itt egy-két ember említett hogy mennyi km -t tud még megtenni, az csak becslés és nem visszamenőleg hanem előre vonatkozik hogy tudd hogy mikor kell tankolni.

2015. ápr. 23. 10:26
 12/36 anonim ***** válasza:

B&szki ilyen gondokat..

Akkor teletankolod csutkára a kocsit, hogy már a betöltőnél álljon a benzin. Elfuvarozod az embereket, megint teljesen telenyomod. Így tudod század literre.

Egyébként ha én fuvarozok, akkor annyit kérek, hogy nekem is megérje. Hiszen ott van az amortizáció is amivel senki nem szeret számolni. Tudom, hogy 5,5-et eszik a kocsim, így mindig 6 literrel számolok. menünk 140 kilométert, az 7,7 liter * 370 = 2772, kérek 3000 Forintot csá.

2015. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Elszámoltam. Tehát 140km 6 literrel = 8,4 * 370 = 3108, kérek 3500-at.

Ha magamat vitetem, akkor is inkább réteszek pár százat, nehogy már az járjon rosszul akitől szívességet kérek, koptatja a kocsiját, stb. Ennek oda-vissza működni kell.

Volt olyan, hogy valaki elkezdte számolgatni, hogy hát ez nem is eszik szerinte 6-ot elvan az 5-el is, hiszen kisautó ne akarjam már lehúzni. Elküldtem a halál f#szára, mehet busszal az ilyen ahova akar.

2015. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Te se ebből fogsz meggazdagodni.
2015. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Miert, draga baratom, szerinted a taxisok milliliterre tudjak, mennyit fogyaszt az autojuk, es aszerint kerik a fuvardijat? A butorszallitosok szerinted merik a benzinfogyasztast minden egyes uton? Dehogy merik, kiatlagoltak sok-sok menet fogyasztasat, es ugy szamolnak, hogy nekik is megerje.


Nem tudom mit akarsz elerni, de ha gyakran fuvarozol masokat, es decire akarod elszamolni a benzinkoltseget, a vilag talan legnagyobb balekja vagy.

2015. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Hasznot nem számolok, csak üzemanyagot. Többet se akarok fizettetni de kevesebbet se!
2015. ápr. 23. 12:39
 17/36 A kérdező kommentje:
és hosszabb úton nagyon elszámolhatja magát az ember!
2015. ápr. 23. 12:41
 18/36 anonim ***** válasza:

De nem érted mit magyarázunk itt neked? Használod el, amortizálod le a kocsidat más kedvéért, akkor minek centized a benzint?

A motorolaj, gumi nem kopik ilyenkor? Ha 60 ezer egy szett gumi ami kibír 60 ezer kilométert, akkor a 200 kilométeren az -200 Forint. Ezt le lehet vezetni szinte minden alkatrészre ami az autón van.

Minek szopatod magad azzal, hogy a tényleges költség 70-80%-ért viszel embereket? A szabadidődet nem is számolva..

2015. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Wadmalac ***** válasza:

Nekem van elég pontos átfolyásmérő, a fogyasztott litert folyamatosan látom.

Tudom, hogy nyolcvanas a tank, teletankolásnál nullázom az átfolyásmérést és máris tudom, mi a stájsz.

Persze amikor csak pár litereket löttyintgetek bele, borul a képlet.

De azt is tudom, hogy a tartaléklámpa kb. 6 liternél gyullad. Ott km nulláz és tudom, hogy 40-50 km-en belül illene tankolni.


Ennél minek bármi pontosabban tudni?

2015. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Hol lehet olyan átfolyásmérőt kapni?
2015. ápr. 23. 13:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!