Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs a kocsikban...

Miért nincs a kocsikban pontos üzemanyagszint jelző?

Figyelt kérdés
Nem a mutatós, szám nélkülire gondolok, hanem olyanra ami kiírja hogy hány liter van benne. Mint a km számláló.
2015. ápr. 22. 22:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Amint meggmtatod, hogy egy folyamatosan lotyogo, mozgo, a kocsival egyutt ide-oda dulongelo, es nem utolsosorban lapos tartalyban hogyan lehet literre pontosan szintet merni, lesz. Eleg 1 centit tevedni, es maris literekkel tobbet vagy kevesebbet mersz.


Masfelol, siman nincs igeny ilyen pontossagra. Nem porszaraz tankkal kell beallni a kutra, es akkor nem er mehlepetes.

2015. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
az enyém pontosan mutatja az analóg is és kiírja azt is,hogy hány km-t teszek még meg.
2015. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Amint meggmtatod, hogy egy folyamatosan lotyogo, mozgo, a kocsival egyutt ide-oda dulongelo, es nem utolsosorban lapos tartalyban hogyan lehet literre pontosan szintet merni, lesz. "


Nem lehetetlen megoldani, csak -szerintem- fölösleges. Pl álló helyzetben, amikor gyújtásra teszed, akkor meg lehet mérni egész pontosan. Egy beépített gyroszkóppal és egy kis matekkal (a tartály formájának pontos ismeretében) kiszámolható a pontos üzemanyagszint. Onnantól kezdve pedig átfolyásméréssel lehet számítani az elfogyasztott mennyiséget (ezt használja a pillanatnyi fogyasztást kijelző műszer is). Illetve mivel elvileg zárt tér a tank, így nyomás (illetve annak változása) és hőmérséklet alapján is számolható lenne. Mindez egy kis fizika meg matek. De egyik sincs ingyen. Az úszós megoldás arra pont megfelel, hogy tudja az ember, hogy lassan megint itatni kell a járgányt. Főleg annak nem érné meg, akinek literek is számítanak.

2015. ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
A komputer egész pontosan megtippeli mennyire elég az üzemanyag, a műszer pedig csak tájékoztató. Igazából nincs is szükség mutatós műszerre, úgyis csipognak a mostani autók, és akkor tudja a vezető, hogy 50-80 km-en belül tankolni kell. Egy korábbi VW Caddymban pl. nem volt hőmérő, csak egy lámpa, ami világít ha felforr a víz...
2015. ápr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Koplárovics Béci: A tank nem zárt...


Egyébként persze megoldható lenne, csak felesleges, és nem fizeti meg senki. Meg ugye nem lenne elég ha álló helyben méri csak hajszálpontosan.

2015. ápr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Nekem szinte halál pontosan mutatja a fedélzeti. Ha kigyullad a sárga lámpa van még 7 liter a tankomban. Volt olyan, hogy ezután megtettem még 60km-t teletankoltam és a 47 literes tankban 44-et tudtam tenni, úgy, hogy már folyt ki az üzemanyag. A fedélzeti még ilyenkor is 50km-t írt megtehetőre. Szóval nekem teljesen pontos.

De általában nem szoktam így kifogyasztani. Ha kivillan a lámpa megyek tankolni, vagy pár 10 km-en belül ha úton vagyok.

2015. ápr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Én nem azért kérdeztem mert attól félnék hogy kifogy, hanem amiatt mert gyakran szállítok másoknak. Hogy számoljam ki hogy mennyibe került az üzemanyag?
2015. ápr. 23. 08:47
 8/36 anonim ***** válasza:
Atlagfogyasztassal. Decire pontosan ugysem tudod megmondani mennyi volt a benzin, raadaasul a kutak kozott is siman van neha 5% kulonbseg az arban. Ez is percre pontosan nyilvantartod, hogy kinek mikor mennyit tankoltal?
2015. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mennyi fogyaszt az autód 100-on, tudod hány km-t mentél és ebből visszaosztod...
2015. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Nekem a félig lemegy a jelző, akkor tudom, hogy 17 liter fogyott, és még 25 van benne, ha kigyullad a sárga, akkor még 100 km körül el tudok menni vele, ugyanis 12 liter maradt. 2 hónapja van autóm, és az első hónap után tudtam ezt. Aki ennyit nem képes megtanulni a saját autójáról, az ne is vezessen! A másik nincs egyenes tartáj, vagyis midegyiknek más az alakja. Vannak autók, már elég rég, amik kiszámolják, pontosan hány km tudsz menni, de ez mindig változik, hiszen függ attól, hogyan nyomod a gázt. 10 liter pl, az autópályán teljesen más távolságra elég, mint a városban. :D
2015. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!