Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zetor Super powershift váltókr...

Zetor Super powershift váltókról vélemény? (pl.5341, tehát az 1-esek) Nem tudom melyiket vegyem,5340 vagy 5341?

Figyelt kérdés
Pár ismerős szerint rövid életűek és elromlanak. Jobbak a régi Zetor váltók, mint pl. az 5340 és társai. Gondolom ez csak az első pár szériára igaz és a mai Zetoroknál nincs velük probléma, mivel áthidalták. Gondolom én.

2015. ápr. 21. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én az új Zetorokról nem sok jót hallottam, nem véletlenül nem is terjedtek el felénk.

Én inkább a Case-IH/ New Holland konszernt javasolnám

2015. ápr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi, de más márka szóba sem jöhet. Zetorjaim voltak és lesznek is. Nem kívánok váltani. Zetornak olcsó az alkatrész, IH-nak macerás és drága felénk, New Hollandok-nál meg néhány tipus kényes az üzemanyagra és el sem indul. Felénk a Zetorok beváltak, nehéz munkákban jól helyt állnak. Most adtam el a 7211-est és most maradt a 3511-es. Akarok mellé egy másik nagyot, csak nem akarok váltómacerásat. Nem sürgős, mert nyárig meg leszek nagyobb nélkül most már. :)
2015. ápr. 22. 10:58
 3/19 anonim ***** válasza:

Na igen, a félreinformáltság magasiskolája:)


A Case-IH és a New Holland ugyanaz csak más színben...Innentől nagyon nincs mit magyarázni. Nekünk két Case-IH volt, mostmár az egyik helyett MF van. De sose volt gond alkatrésszel, max másnapra szinte minden megvan. Üzemanyagra csak annyira érzékeny, mint egy normál gép. Mondjuk nem is fáradt olajat tankoltunk vele.

2015. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem magyarországi vagyok és itt drága az alkatrész, akár a JD-nek. Meg nekem nem kell bonyolult elektronikás traktor. Ha baja van, akkor otthon szét tudjam kapni. Mivel nálunk nem sok szerviz van, ha van is egy városban, akkor nagyon drága és nem is csinálják meg jól a gépet, vagy nem is tudják. Nincsenek szakembereik. Szóval még mindig nem kaptam választ a kérdésemre. :D
2015. ápr. 22. 13:21
 5/19 anonim ***** válasza:

Csak felszereltség kérdése a dolog. Ugyanannyira bonyolult mint a többi, ha ugyanazt a szintet veszed, sőt a Zetor macerásabb javítás szempontjából, felénk így ismerik. Meg nem is a legmegbízhatóbb

Az mondjuk elég elkeserítő, ha JD árban van a Case is. Románia?

2015. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Vajdaság. Itt sok Zetor van nálunk, bevált traktorok. Nekem a 3511-es ami első volt és meg is van. Mellette volt 5718, aztán azt eladtam és vettem egy 7211-et. Itt nálunk nem sok újabb Zetor van, max bácskán, de ott jobbak a földek is. Itt a nehéz rétföldekbe a Zetor bizonyított generációk óta. Vannak régi 57-esek, 60-asok, 72-esek. Na vannak IMT-k meg MTZ-k, de hát azok olcsók még újan is. Egy új 82-es annyiba kerül, mint egy használt 7341-es. Az IMT-k meg 40 éve nem változtak semmit de az áruk meg ment felfele. A minőség meg romlott. A rétbe 82-vel se lehet három vassal szántani, meg még többet is zabál. Eddig minden traktoromat itthon kaptam szét, meg másokét is szoktam javítani. Besegíteni.
2015. ápr. 22. 14:33
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, a Vajdaságban a Zetor az isten, ahogy nálunk az MTZ. Csak hát az idő túlszaladt ezeken egy kicsit. Az MTZ-n nagyon.
2015. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kapok itt sok jó választ, de a kérdésemre nem jön válasz. :)
2015. ápr. 22. 16:36
 9/19 Zebra3328 ***** válasza:
Szerintem inkább ebben a fórumban érdeklődj: [link] .Zetor traktorok a fő témájuk, és nem tűnik kihaltnak.
2015. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A zetorral az újabakkal sok a baj, drága, a javítása is, satöbbi.


Most te régebbi "major" 5340-est akarsz venni? Vagy nem értem. Azok meg még hasonlóak a 6245-höz pl.

Egyébként a nyomatékváltója hasonló elven működhet mint a kristályé (és tönkre is mehet).


Bár nem nagyon ismerem a kis zetort de jobban járnál egy 7340-el szerintem.

2015. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!