Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfej probléma. ( Többi...

Hengerfej probléma. ( Többi lent )?

Figyelt kérdés

Már tettem fel itt kérdést. ( akit érdekel megnézheti )

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__658..


Most abba a problémába ütköztem hogy lehetséges "kezdetleges hengerfejes" az autóm. Elvittem egy ismerőshöz hogy nézesse át ( nagyjából ért az autókhoz hobbiból rengeteget szerel ) és átnézetettem vele. ( opel vectra 1.6 16V 101-ló ecotec motoros autóról van szó. ) Amiket észre vett h a hűtőfolyadék fehéren habzott ( bár szinte a minimum alatt volt a folyadék szintje...) a motor olaj is fehéren habzott és elég nagy mértékben fehéres kékes füstöt tol ki a kipufogó. Lehet ezekre alapozni hogy tényleg hengerfejes lesz egy idő után? vagy talán más is közre játszódhat? Hidegben indításkor elég hamar felmegy a motorhő 80-85 fokra talán néhány perc alatt viszont használatban 90-95 fok között üzemel. Egyszeri alkalom volt amikor 100 fölé ugrott. illetve mondott nekem egy olyan dolgot hogy a hűtőfolyadék tartályba öntsek velemi 3000 Ft-s tömítő pasztát-ott ( nem vagyok benne biztos h ezt mondta de erre emlékszem ) és majd ez segít kihúzni még néhány évig hogy ne legyen henger fejes a kocsi. Ez lehetséges? Ill. a felsoroltak közül lehetséges a kezdődleges hengerfej a motorba? Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. febr. 15. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem értek az autókhoz. Sajna. Ám itt úgyis boldog boldogtalan beleszól mindenben, miért épp én lennék kivétel?


Szerintem ez már krónikus hengerfej és nem kezdőleges :)


"Elvittem egy ismerőshöz hogy nézesse át ( nagyjából ért az autókhoz hobbiból rengeteget szerel ) és átnézetettem vele."


Nem lehet, hogy azért szerel rengeteget, mert csak nagyjából ért az autókhoz ez a Mester? Nem lehet, hogy mindig ugyanazt szereli már több éve és csak kisebb sikereket ért el? :)



"( opel vectra 1.6 16V 101-ló ecotec motoros autóról van szó. ) Amiket észre vett h a hűtőfolyadék fehéren habzott ( bár szinte a minimum alatt volt a folyadék szintje...)"


Ez bennem már gyanút keltene, hogy ugyan hova tűnt a hűtővíz...Lehet, hogy ementáli szerű a hűtőd?


"a motor olaj is fehéren habzott és elég nagy mértékben fehéres kékes füstöt tol ki a kipufogó."


Ha vársz picit még, lehet szivárvány minden színében fog pompázni! Az lesz ám csak a vidám látvány!


"Lehet ezekre alapozni hogy tényleg hengerfejes lesz egy idő után?"

Nem lesz. :) Segítek: a lesz-en van a hangsúly :)



"vagy talán más is közre játszódhat?"

Hát más is, pl a rettenetes hűtővíz szúnyog dézsmálta meg a tartályt, esetleg a vízpumpa pók tojt bele a rendszerbe.


"Egyszeri alkalom volt amikor 100 fölé ugrott. illetve mondott nekem egy olyan dolgot hogy a hűtőfolyadék tartályba öntsek velemi 3000 Ft-s tömítő pasztát-ott ( nem vagyok benne biztos h ezt mondta de erre emlékszem ) és majd ez segít kihúzni még néhány évig hogy ne legyen henger fejes a kocsi."


A tömítőpaszta biztos valami nanotechnikás cucc ha képes pl egy sérült hengerfejpakolást is megjavítani néhány évre (!!! ) Ha Mester mondja az biztos úgy van, kézrátételt is tud ez a Mester? :)


"Ez lehetséges?"


Minden lehetséges. Ha imádkozol Szent Antalhoz akkor lehet, hogy az Eco Tec helyett egy v8-as erőforrás lesz reggelre, az opel villám helyett, pedig egy ágaskodó fekete paripa emblémája lesz az autódon. Ámen.


Ez nem valami Monty P bohózat modernizált változata? :)


Valóban létezik ilyen cucc, de azzal a hűtő problémáit szokták orvosolni ( ahol még nem krónikus lyukadás van a hűtőn, hanem csak kezdetleges lyukadás :) )

2015. febr. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az általad leírt jelenségek egyértelműen henger fej tömítés szakadásra utal. Ez a motor nem lesz hengerfejes, hanem már az! Azonnal vidd szerelőhöz. Másod perce vannak már hátra ahhoz, hogy besüljön.

A víz a motor olajat felhígítja nincs meg a megfelelő kenése a csapágyaknak. A motor indítása után azonnal kinyomja a hűtő vizet magából ezért nincs meg a motor hűtése. A hőfok mérő ilyenkor már nem érintkezik a vízzel, hanem csak a gőzzel. Így nem pontos értéket mutat.

2015. febr. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy kezdődő hengerfejesség. Egy autó vagy hengerfejes vagy nem. Ez olyan mint nőknél a terhesség, ott sincs olyan hogy csak kicsit terhes.

Na mindegy, a hengerfejet le kell venni, szétnézni hogy mi a gond és megcsinálni. Ehhez szakember kell. Ha a hűtőrendszer el van szennyeződve akkor ki kell mosni azt is, mert valószínűleg attól lett a baj. Az hogy a minimum alatt van a hűtőfolyadék szinjte még nem végzetes dolog, ha már egyáltalán nem látsz a tartályban folyadékot na akkor kell aggódni (ha már nézed rendszeresen). Hűtőtömítőt meg véletlenül se önts bele az csak tovább ront a helyzeten. Azt az ismerőst meg aki azt javasolta neked hogy öntsd bele azt meg hagyd ki ebből a saját érdekedben.

2015. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez bizony hengerfejes.
2015. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :) holnap megy szerelőhöz bár a fehér füst megszűnt de kitudja holnap kiderül a teljes igazság! :)
2015. febr. 15. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
A fehér füst megszűnése max annyit jelent a te esetedben, hogy szünetel a konklávé. :)) De bizony attól még hengerfejes, és nem tudom, el mernék-e indulni a szerelőhöz "saját lábon"...
2015. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megmondom az őszintét. Amikor megvettem akkor kb 70Km hosszú volt az út haza. Ha azt kibírta bármi baj nélkül akkor szerintem egy 3km-re arrébb át lehet gurulni vele anélkül hogy szét forrna a motor. Sőt tisztába vagyok vele hogy bármikor bekövetkezhet a baj de ma is ment az autó 20-25Km-ert. holnapit kibírja utána úgy is kiderül minden. De az biztos hogy helyre fogom pofozni a kocsit elejétől a végéig. :) nem volt sok autóm de mind közül ezt imádom. De hogy miért azt nemtudom. ragaszkodom hozzá és rendbe teszem! Válaszokat köszönöm még 1x! :))
2015. febr. 15. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!