Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépkocsi vétele után mire van...

Gépkocsi vétele után mire van lehetőségem?

Figyelt kérdés
Gépkocsit vettem. A szabályosan megkötött Tulajdonjog Átruházási Szerződés után-az nap este-, jöttem rá, hogy a használt autó kereskedőtől vett autó nem rendelkezik azzal a felszereltséggel, mint amivel az interneten meghirdetésre került.2003/2 Suzuki Swift szervó kormánnyal volt hirdetve de nincs benne szervó. Segítséget kérek. -"SZOLNOKI".

2015. febr. 7. 14:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szevasz!


Értem én a problémádat, de az írottak azért mérvadóak.

Figyelmesen végigolvasva, az van a hirdetésben, hogy "szervo"..

Van benne, fékszervo.

Hol van az az állítás, hogy kormányszervo? Mert az nincs ott, akkor mire alapozod a reklamációt.

Másik: ugyan nem találtam meg gyári felszereltség leírást erre a modellre, de nem zárom ki, hogy nincs is benne.

Nagyon könnyű kocsiról van szó, nem feltétlen szükséges, hogy legyen benne.

Én így látom/nézem, mert az írás az írás..

2015. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed a szervó létének, nem létének az értelmezésével kapcsolatban. "Alapjáraton" tökéletesen igazad van, hogy a szervó szó nem foglalja magába a kormány szervót vagy a fék szervót. Ilyen szintű értelmezés már-már szőr szál hasogató, amit szintén el tudok fogadni. DE...ha már hasogatunk: nem általános jelleggel, de az esetek többségében a laza értelmezés, fogalmazás hirdetésbeli megjelenésekor-többre is rákérdeztem már- a szervó szó magában megjelenően a kormányra értelmezett. Persze ezt felfoghatjuk úgy is, hogy értelmezés, nézőpont kérdése. Ha ezen "nagyvonalúan" átlépek, s utalok a korábban általam leírt hirdetés megjelentetésére, akkor ugyan miért szerepel adott nap estéjén a hirdetésben a szervó szó, amire rákérdeztem, s "igen, szervó kormányos" választ kaptam. A vétel, átvétel sikeredett úgy, ahogy, mánap este derült ki, hogy nem kormány szervós, s amikor este rámentem az OLX-beli hirdetésre, a megvett kocsi hirdetése még megvolt, de a szervó szó már nem. Ugyan miért is ??? Ez a fejezet lefutott, MÁS, de ehhez köthető. miután elküldtem "emilben" levelem-kritikám-reklamációm az eladónak, s abban közöltem, illetve hiányoltam azt is, hogy, nem kaptam a kocsi vételéről számlát. Másnap hívott az eladó telefonon, hogy a jogászával beszélt, aki megnyugtatta, hogy az a kereskedői vállalkozás, amitől származik a Suzuki, nem köteles számlát adni. Közöltem, hogy eddig azt sujkolta-sujkolja a NAV /fentebb írtam/, hogy minden árú eladása számla köteles. Ezt követően 10 percenként felhívott, majd közölte: igazam van, kell számlát adnia, küldi. Beszélgetésünket követő 3. nap elsőbbségivel megküldte a számlát !!! Lefordítom a történetet röviden: becsinált az eladó, kompenzálni már nem akart vagy nem mert a reklamációmat követően /mert nem a pénzt-kocsit visszacserélni akartam, hanem a részéről kompenzálni közös megegyezés értelmében/. Inkább belement a hivatalos adózásba-mert a teljes vételárról kitöltött számlát küldött, mint elismerje, az inkorrektségét. A céges pecséttel ellátot, sorszámozott számlán egyébként ez a megjegyzés szerepelt: "A számla a különbözeti áfa törvény alapján készült." Ezt nem értem, de most már mindegy is. Azt hiszem, tanúságos volt ez az egész történet, s azért írtam le, hogy más okuljon belőle, ne járjon így, mint én. Üdvözlöm minden véleményezőt és köszönöm.
2015. febr. 16. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!