Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépkocsi vétele után mire van...

Gépkocsi vétele után mire van lehetőségem?

Figyelt kérdés
Gépkocsit vettem. A szabályosan megkötött Tulajdonjog Átruházási Szerződés után-az nap este-, jöttem rá, hogy a használt autó kereskedőtől vett autó nem rendelkezik azzal a felszereltséggel, mint amivel az interneten meghirdetésre került.2003/2 Suzuki Swift szervó kormánnyal volt hirdetve de nincs benne szervó. Segítséget kérek. -"SZOLNOKI".

2015. febr. 7. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most ez komoly?
2015. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad egyáltalán az autót? Könnyű észrevenni ha nincs szervó.

A kereskedők mindig odaírják hogy a tévedés és az elírás joga fenntartva.

2015. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Visszamész és reklamálsz. Mi ebben a nehéz?
2015. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Reklamálni tudsz, de egy internetes hirdetéssel nem tehetsz ellenük semmit. Én pár hónapja vettem kereskedésből kocsit és kaptam egy aláírt és bélyegzővel ellátott papírt, amin a kocsi felszereltsége volt felsorolva és az állapotfelmérő lap. Te nem kaptál olyat? Ha van olyan papírod, amin fel van tüntetve, hogy szervókormányos a kocsi, akkor menj vissza, akkor átvertek, de ha nincs sehol leírva, akkor így jártál.

Amúgy a próbaúton nem jöttél rá, hogy nincs kormányszervó? Akkor jó volt úgy a kocsi, csak később nem? Érdekes...

2015. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A gépkocsit febr. 5-én vásároltam a fiam részére Hatvanban, Szolnokra hoztam, késő du. érkeztem haza. Szombaton írom e sorokat, szerelő, szakember nincs ilyenkor, aki segíthetne. A szervó helyes vagy helytelen működését nem tudtam megfelelően értékelni szakavatottságom hiánya miatt. Kipróbáláskor úgy véltem, ez így működik üzemszerűen. A fiam állapította meg, hogy nem szervós. Lehet minősítgetni balfácánságom-ez sajnos nem segít rajtam-, de ez nem változtat azon a tényen, hogy OLX-re tett hirdetésben fel volt tüntetve a szervó, a hirdetés így szólt:

"Kavics és karcmentes újszerű állapot, makulátlan kopásmentes ülés, végig márkaszervíznél vezetett szervíz könyv, keveset futott, újszerű téli gumikkal, vezető oldali légzsák, utasoldali légzsák, központi zár, szervó. Akár Egy Új Autó". Fejléc hirdetésében ez állt: "Suzuki Swift 1.3 GC 16 V 85 LE !! 58500 KM !!! SÉRÜLÉS MENTES !!"

Az adásvételi szerződésben valóban van olyan kitétel, hogy ...."Vevő kijelenti, hogy a jelen szerződés aláírását megelőzően-akár szakértő bevonásával-megvizsgálta, kipróbálta, eredetével, gyártási évével műszaki állapotával tisztában van, a korábbi és esetlegesen fennálló sérüléseket, hibákat, hiányosságokat ismeri....... A vevő tudomásul veszi, hogy az Eladó a jelen szerződés időpontjában meglévő rejtett hibákért szavatosságot nem vállal."

Összegzem vélelmem: becsapottnak érzem magam, tudatos megtévesztésnek tekintem a meghirdetett szervó létének valóságban sajnos utólag felismert NEM létét. Ez akkor számomra teljesen reménytelen eset, hogy valamilyen kedvező változtatásban reménykedjek ? Jelen esetben a hazugságot felülírja az ilyen adás-vétellel kapcsolatban született jog ? Tény: a hirdetésben látható a szervó, a gépkocsiban nem. Az OLX-re kitett és említett hirdetést lementettem teljes egészében, ha közben letörli is, nekem megvan. Az esetemmel kapcsolatos szabad vélemény formálást elfogadom, tiszteletben tartom, de a lekezelő szavak talán csak annak esik jól aki írja, nekem sajnos nem. Bocsánat érte. Segítő szándékú véleményt kérek szépen. Köszönöm, ha ez utóbbit kapom.

2015. febr. 7. 20:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a hirdetés végén ott van, hogy a tévedés és változás jogát fenntartják. Hát erre azt fogják mondani, hogy tévedés volt, még ha nem is az. A szerződés pedig úgy van megírva, hogy véletlenül se tudj reklamálni. Összegezve azt mondom, hogy reklamálhatsz, de a kocsit nem fogják visszavenni és semmi mást nem tudsz elérni. Ezt sajnos be kell nyelned, nincs más megoldás. Amúgy nem lehet, hogy van benne szervó, csak meghibásodott?
2015. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos elszállt a kommentem...keresem...
2015. febr. 10. 02:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem küldted el kétszer privát üzenetben a kommentedet.


Egyetértek az írásom feletti véleményt íróval. DE... azért viszont azt kell hogy fűzzem: a változtatás joga talán mégsem egyenlő a tudatos megtévesztéssel, becsapással. Nem hívta fel a figyelmem-mert nem is akart korrekt lenni, mondom ezt utólag-, hogy a hirdetésben közölt tények nem egyeznek a valósággal az eladás-átadás alkalmával. A tisztességes hirdetés, üzletkötés érdekében pl. miért alkalmaz minden hirdető olyan site-t, ami rendelkezik olyan üzenő rovattal, ahova be lehet írni, ha valakit hasonló sérelem, vélt becsapás ért.

Úgy vélem a sérelmem okozója a "tévedés, változtatás jogának fenntartását" hívatott kitétel mögé bújt, megtévesztett, inkorrekt volt velem szemben. Akkor talán én is így viselkedem, s jelzem a NAV felé, hogy elfelejtett számlát adni a gépkocsi eladásáról. Ezzel nem nyerek, de talán ennek a lépésnek az említése-mielőtt valóban jelzem a hatóság felé-, lebegtetése jobb belátásra, esetleg kompromisszumra készteti. A gépkocsit eladó személy gyakorlatilag egy céget képviselt- aki egyébként tanúként írta alá a lakásán, mintha ha az övé lenne személyesen- annak a bizonyos használt autó kereskedői cégnek a bélyegzőjét nyomta rá az eladó rovatba. A cég így-ha jelzem feléjük - a NAV látókörébe, ellenőrzése alá kerülhet, s valószínűsíthető, hogy nem vagyok egyedi eset. Megéri ez bárkinek is ...Ki hogyan látja ennek a helyzetnek a megítélését ? További véleményeket szívesen veszek / még akkor is, ha ostorozni akar valaki...bár ezt nem segítség nyújtásnak szokták nevezni/.


Szerintem ha eddig nem tettél semmit, akkor már ne is tegyél. Akkor rögtön kellett volna lépni, amikor kiderült, most már túl késő. Az egyetlen, amit tehetsz, az az, hogy sok zsíros kenyeret eszel és vezetsz szervó nélkül. Vagy esetleg lehet, hogy lehet bele szervót rakni, ha azonos típusú és évjáratú autót szereltek szervókormánnyal.

2015. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az egész kocsi alig több mint 800 kiló. most ehhez télleg annyira fontos neked az a szervó? ha a kocsinak ezen kívül semmi baja, akkor tartsd meg és kész.
2015. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeteket. A történet alakulásáról, sorsáról hírt adok mintegy okulásként a hasonló helyzetbe kerülők érdekében.
2015. febr. 11. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!