Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Ti se szeretitek az Opeleke...

Ha Ti se szeretitek az Opeleket? Miért nem?

Figyelt kérdés
Ronda, jellegtelen autók, sokat esznek, elavult motorokkal kínálják őket... További észrevételek?

#autó #Opel #rossz kocsik #benzinzabálók #elavult technika
2015. jan. 31. 22:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Én azért nem szeretem őket, mert relatív olcsó hozzájuk az alkatrészek és nagyon megbízhatóak. Utálom, hogy az én 9 éves G Astrámat és a feleségem 6 éves H Astráját nem hordhatom állandóan szervizbe, mert csak nem akarnak meghibásodni, pedig mindkettőben közel 200 ezer kilométer van. Utálom, hogy a közhiedelmekkel ellentétben egyáltalán nem eszik az olajat és nem is fogyasztanak sokat. Utálom azt is, hogy nem farok hosszabbítónak vagy státuszszimbólumnak tervezték őket a mérnök kollégák, hanem közlekedési eszközöknek és utálom, hogy ezt rendre teljesítik is. Úgy utálok eljutni A-ból B-be minden probléma nélkül. Néha olyan jó lenne, ha nem csak a kötelezőt kellene rájuk költeni. Úgy utálom, hogy az Opel évek óta vezeti a magyarországi eladási listákat annak ellenére, hogy ronda, jellegtelen, elavult motorokkal szerelt gépkocsik. Hihetetlen, hogy ennyi ember és cég utálja magát ennyire, hogy ilyen kocsikkal bünteti magát.
2015. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
42%
Ízlések és pofonok. De jó lesz neked a béemvé 316i, vagy valami más ezer éves sz*r. De lehet hogy neked is csak BKV bérleted van. Én pl. imádom a régi Swiftem mert 80ezer hibamentes km-et tettem bele, csak kopóalkatrészeket cseréltem, olcsó hozzá minden, az adó is kevés rá és télen se ette le a fejem.
2015. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 SándorÚr ***** válasza:
66%
VAn 2 ember akiket nagyon utálok, mindkettőnek g astrája van, ergó utálom a g astrát is. Ugye érthető?
2015. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

Az Astra F elég jellegzetes autó volt, sokat emlegették az újságírók, mint rút kiskacsát.

Az Astra G csak annyira volt jellegtelen és "ronda", hogy a 2008-as Mercedes C klasse erősen emlékeztetett rá.

A J Astráról és az Insigniáról pedig elismerően írnak, hogy egy nagy minőségi ugrás az elődeihez képest, és elég egyedien is néz ki, a ronda lenne a leguotolsó szó, ami az eszébe jut az embernek róla.

Ami valóban kissé jellegtelen lett, az az Astra H és Vectra C széria.

Való igaz, hogy az egyes típusok a maguk idejében nem a legmodernebb motorokat kapták, de ez elmondható a többi kategóriatársától, a VW-ről, a Fordról, Fiatról, és még jó néhány másik márkáról.

Egyéként a kérdést nem értem, ha nem tetszik, minek foglalkozol vele? Csak nem látens Opel fan vagy?

2015. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Az újak dögnehezek, Insignia hátul nagyon nem jó, régebbi ecotec-ek fenntartási költségébe illett betervezni az olajpótlást, rengeteg a tervezési baki. Egyébként egyik nagy kedvencem a Kadett C GT/E. Nálam az Opel tízes skálán 6.
2015. febr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
52%

ez az, kérdező, vegyél inkább egy pinafinari vagy mi által tervezett francia szart, az szép autó.

További észrevételem, hogy hülye vagy.

2015. febr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

1: az opel nem ronda.

2: nem benzinzabálók. Egy ugyanolyan korabeli bmw, golf benzinmotorral 1-1.5 literrel többet eszik. Ez a bmw-től még nem is akkora gáz az esetleges túlsúly miatt, na de a golf az kritikán aluli.

3:Elavult motor sem igaz. A fentebb említett golf-ba már a gyártásuk napján elavult benzinmotort tettek. Ahogyan a golfokban a 1.9 TDI az egyik legjobb diesel a piacon úgy az opelekbe szerelt Isuzu diesel a másik vezető. És keveset fogyaszt az 1.7-1.5 isuzu diesel.

4: mitől lenne rosszabb kocsi mint a többi?

5: Ár-érték arányban a vezetők között van.

6: úgy lenne igaságos ha leírnád hogy neked melyik márka az isten, és mivel tud többet mint az opel.

2015. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Dörmögő ***** válasza:
77%
A válaszokból úgy tűnik treasury forumtársunk nem találta meg a táborát. Na nem baj had forgolódjon álmatlanul csak azért mert milyen sok opel szaladgál az utcán. Szar lehet neked közlekedni ilyen utálattal a fejedben, mivel minden 5-ik szembejövő autó opel.
2015. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%
Hát igen..ahogy előttem is írták.Szar,mert nem tudom szervízbe vinni minden héten,egy 50 literes tankkal csak 950-1000km-t tudok menni(Z17DTL Isuzu),egy Ferrarihoz képest tényleg rusnya az összes opel modell,sajnos csak 120-150 ezer km között kell vezérlést cseréltetnem.108 ezerrel vettem(ami talán 158 vagy 168 ezer is lehetett),most 230 ezer van benne.Így 12 évesen sajnos egy csomó pénzenűm rámegy az apró,elöregedő gumi és műanyag alkatrészekre.Ráadásul csúnya N-joy,belül sz@rrá krómozva minden,kívül meg színre fújva minden és a sok függöny meg oldallégzsáktól sem tudok benne kényelmesen utazni,mert ha a hátsó ülést lehajtom csak 1700 literes a csomagtér..A közös nyomócsöves 100 lovas inter cooler turbo dízel motor meg határozottan fos egy zsiguli kaszni súlyhoz(1280kg)....szóval én ezért nem szeretem...el is fogom adni és veszek helyette egy faxxa alfa rom-eot,mert szeretem a kalandos utazást(vagy odaérsz ahova indultál,vagy nem), meg hogy nehogy éhen haljon az autó szerelőm...
2015. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy minden Opel fannak tetszik ez kérdés, bár bevallom nem Ti voltatok a célközönség. Sokan írtátok, hogy az Opeletek nem fogyaszt sokat. Ezzel az a gond, hogyha például Te Opel fan vagy és szentgotthárdi és arra használod az autód, hogy hébe-hóba átugrasz Ausztriába meg elmész vásárolni, akkor nem nagy cucc, hogy kijösz 6 l benzinből 100 km-ren (esetleg kevesebből, ha 1,4-es vagy 1,2-es benzinmotorod van benne). Nem úgy, ha naponta a pesti reggeli csúcs forgalomban használod az Opeled. Akkor szerint hamar leszívja a tankját. Megeszik 8 litert is! Valamelyikőtök írta az elavult mortorokat. Igen én első sorban az ősrégi 1,7 CDTI-re és a Vectrákba tett 1,8 140 LE szívóbenzinre gondoltam... Kritikán aluli! A konstrukciók a '90-es évekből származnak és mégis, alig néhány éve vették ki a kínálatból. Bár a Chevrolet Cruze-hoz, amely az Opel testvérmárkája még mindig kínálják (javítsatok ki). Azt nem írtam, hogy az Opel eszi az olajat! Vannak olyan modellek, amelyekre ez a kijelentés igaz. Például a 2005 környékén gyártott Octaviákra igen.

Írta valaki (talán az első???) hogy olcsó hozzá az alkatrész. Ha bontottra gondolsz, akkor úgy persze... De például van olyan dolog, ami az Opelnél drága. Én úgy emlékszem, hogy pl az Astra Classic III. alapára a legkedvezőbb volt a piacon. Csakhogy légkondi az pont nem volt benne az alapárba, így eleve 3-500 ezerrel fizethetett többet a vásárló, ha légkondis Opelbe akart ülni. Az viszont, hogy a kocsi nehéz - sok acél van benne - szerintem igen is igaz. Le lehet csekkolni. Pl az Opel Insignia üresen 1650 kg! (pl a vele egy kategóriában levő Mazda6 1235 kg!!!). És ezzel meg is érkeztünk ahhoz a problémához, ami miatt a leginkább ellenszenves nekem az Opel: nem csökkentik az autóik tömegét! Így aztán az Opelek lomhák, sokat esznek stb. Sajnos ezt tapasztalatból tudom, mivel az ismerőseim közül soknak van Opelje.

És akkor most egy kicsit arról, hogy hülye vsgyok-e. Szerintem nem. Ugyanis a kérdés az volt, hogy ha nem szeretitek az Opelt, akkor miért nem. Ezzel szemben sokan közületek azt írtátok le, hogy miért szeretitek az Opelt. Akkor most ki a hülye??? Ha annyira sok ember szereti az Opelt, akkor biztos van olyan kérdés, hogy "Miért szeretik olyan sokan az Opelt?" Emberek! Oda nyugodtan megírhatjátok ezt a sok jó tulajdonságot!!! Ide inkább ne.

Az ízléssel valóban nem lehet vitatkozni. Szerintem az Opelek rondák. De ettől még ha szeretitek, akkor nyugodtan vásároljátok meg. Végtére is itthon van Opel gyár: a hírhedt 1,6-os 115 LE-s, magyar rendőr Opelekbe is beletett benzinesek pont Szentgotthárdban készülnek. Így legalább hazai munkahelyeket finanszíroztok meg! (Ez ugyan úgy áll a Suzukis kollégára).

Még valami. Valaki írta, hogy majd jó lesz nekem egy öreg BMW 316i vagy valami ilyesmi... Kérdem én, egy Opel Insigniával nem lehet felvágni? Vagy egy Mokkával? Vagy egy Opel Amperával?????????? Neeeeem, neeeeeeem azokkal nem lehet!!!! Opelt csak a szerény, törvény tisztelő polgárok vesznek... Könyörgöm... Ne viccelj!

Szóval: ha tetszik az Opel és meg vagy vele elégedve, akkor jó, vásárolj csak. De akkor ez a kérdés nem Neked szólt. Akkor ahelyett, hogy ideírod, hogy mennyire jó az Opel, ahelyett vegyél még magadnak egy 20 éves Kadettet vagy egy Asconát! Azt járjál azzal... Hulladék, füstölgő szemét telep az összes Opel. Csak nyugodtan. Engem nem zavar.

2015. febr. 1. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!