Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezzel tönkretehetem a dízel...

Ezzel tönkretehetem a dízel autót?

Figyelt kérdés

Jogsira megkapom jóapám autóját, egy 2012-es Skoda Octavia Combit.

1.6 CR TDI.

Namost, szeretnék vele iskolába járni, ami napi 2-2 kilométert jelentene, kb. 10-15 perc/út.

Ez mennyire árthat egy dízelnek? Vagy nem lesz semmi baja?


Mielőtt jönne a fikázás: Igen, kb. 20 perc alatt bent vagyok busszal, mivel Budapesten lakok. Viszont egyszerűen szorongok a tömegközlekedésen, talán a sok idegen miatt. De ugyanez sehol máshol nem jön elő.

Viszont éppen elég idegesítő, és elég volt 10 év buszozás.

Télen meg nem szívesen sétálok vagy biciklizek be.


Sokat árthatok ilyen rövid utakkal egy dízelnek?

Köszönöm a válaszokat!:)



2015. jan. 23. 22:47
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
A Totalcaron olvastam egy jó cikket,ami válaszol az itt kialakult vitára.A lényege,hogy bármilyen diesel vagy benzines autóval,ha keveset megyünk,hideg üzem alatt a hideg/meleg változása miatt kondenzvíz csapódik ki a forgattyúsházban is,amitől víz lesz az olajban.Ez csak 30-40km folyamatos haladás után párolog el,ha az olaj felmelegszik 100-120 fokra.Ha soha nem megyünk ennyit habos-vizes olaj komoly kárt okozhat.
2015. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!