Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezzel tönkretehetem a dízel...

Ezzel tönkretehetem a dízel autót?

Figyelt kérdés

Jogsira megkapom jóapám autóját, egy 2012-es Skoda Octavia Combit.

1.6 CR TDI.

Namost, szeretnék vele iskolába járni, ami napi 2-2 kilométert jelentene, kb. 10-15 perc/út.

Ez mennyire árthat egy dízelnek? Vagy nem lesz semmi baja?


Mielőtt jönne a fikázás: Igen, kb. 20 perc alatt bent vagyok busszal, mivel Budapesten lakok. Viszont egyszerűen szorongok a tömegközlekedésen, talán a sok idegen miatt. De ugyanez sehol máshol nem jön elő.

Viszont éppen elég idegesítő, és elég volt 10 év buszozás.

Télen meg nem szívesen sétálok vagy biciklizek be.


Sokat árthatok ilyen rövid utakkal egy dízelnek?

Köszönöm a válaszokat!:)



2015. jan. 23. 22:47
1 2 3 4
 21/31 szántóvető ***** válasza:
100%
lehet hogy csak klausztrofóbia,nem biztos hogy szorongásos depresszió :)
2015. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Így vegyen az ember kevés km-es használt autót ;)
2015. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
28%

12:27es válaszolónak higgy!


Amúgy kár volt ide kiírnod a kérdést mert az oldalt látogatok nagy része dízel ellenes és csak azt tudják hajtani, hogy stift, fastra meg vegyél béééemvéét!


Érdekes, hogy a taxik nagy része dízel mégis van bennük alsó hangon 5-600 000 km.

Nevetséges amit egyesek írnak, hogy 2 km-en tönkre megy az autó de ha 100km-t mennél vele akkor semmi baja nem lesz... Szóval ezek szerint a 98km "kijavítja" a hideg indítás által okozott kopást?!?!

A hideg indítás semmilyen autónak nem tesz jót, de azzal, hogy feleslegesen 2szer körbemész a városon nem lesz jobb.


Az autó egy használati eszköz azzal hozza vissza az árát ha szolgálja a tulajdonosát. Így ha garázsban hagyod és gyalogolsz meg buszjegyre költöd a pénzed ezzel csak pénzt dobsz ki az ablakon.


Én a kérdezőnek válaszoltam. Egy okoskodónak se érdekel a véleménye a hozzászólásomról!!!

2015. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
11%
Szóval ha kocsival megy és nem gyalog azzal pénzt spórol :D az év vicce :D
2015. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
#25 XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Még a holnapi napomat is bearanyoztad xDDD
2015. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én dízel autóval járok munkába kb fél éve van nálam az autó, igaz 10 éves de jól bírja, és ugye 2 hónapja járt szerelőnél műszaki előtt mert annyira még nem ismertem az autót így inkább átnézettem teljesen egy szakemberrel hogy van-e valami gubanc és mondta ott a szerelő többen is, hogy ilyen kis távokra halál az autónak. Persze ha fel van melegítve a motor akkor már más tészta, most nem akarok részletezni de egy dízelnek kell legalább 2-3 perc járatás alapjáraton állva mielőtt elindulunk vele. Mivel nekem többnyire garázsban van az autóm így hamar bemelegszik kb 1 percig szoktam járatni mielőtt kiállok vele és után is még kb 1 perc mire bezárok meg becsukok minden ajtót meg kaput és aztán óvatosan indulok el vele tehát nem huzatom keményen. És mivel nekem a munkahelyem innen 10-15 percre van, sajnos nekem muszáj az autó munkába járásra mert busszal odáig elmenni lehetetlen mert a megálló innen a házunktól igaz 5-6 percre van, de a munkahelyemtől 15 perc még tempósabb sétával is. Autóval meg ennyi idő alatt vagyok ott a házunktól busszal meg kell bő fél óra hogy teljesen odaérjek mert busz is negyed óra mire beér az adott város szélére én meg rövid úton megyek ahol biciklivel vagy motorral halál járni, sima az út de elég keskeny és kivilágítva sincs igazán s többen mondták bent hogy motorral csak világosba és csontszáraz időbe menjek.

Nekem a szerelő srác mondta hogy ilyen 10-15 perces távokra az autónak ez halál mert akkor jóformán még hidegen van, tehát előtte ha esetleg hidegbe mínuszba kint áll járassam 3-5 percig a motort mielőtt elindulok vele hogy egy picit bemelegedjen. De amikor munkából jövök haza ott is mondták a kollégáim hogy járassam legalább 5 percig hogy átmelegedjen és utána is csak nagyon kímélve induljak el vele.

És ugye eddig ez volt nálam is a gond a szerelő srácnak szerencsére nem volt különösebb gondja, olajat cserélt benne meg a szűrőket és ő is mondta hogy próbáljam betartani ezeket a szabályokat hogy ha csak rövid távra megyek akkor hagyjam bemelegedni ha több évre kell az autó.


Meg a szomszédom is mesélte hogy a húga is így nyírta ki a dízeles suzukiját hogy erős fagyokba beindította és már ment is vele, és másfél év alatt annyira kikopott benne minden hogy már majdnem komplett motor cserét javasoltak neki de annyiból már egy másik autót vehetett volna, sajnos jó sok 20 ezresébe került az hogy az autóját rendbe hozták mert a motorját még megtudták menteni csak fel kellett újítani és mivel utána sem kímélte igazán így megint a halálán van és az autó annyira rosszul megy hogy már csak a garázsban áll 4 hónapja és eladás vár, de mindenki mondja nekik hogy 60 ezerért elviszik azért hogy alkatrésznek eltudják adni. Mert neki nem csak a motorja halt meg, hanem a futóművet is sikerült kinyírnia meg a kormányművet is agyon gyilkolta.

2015. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

A Logikus Úr téved,ami 2km-en lerakódik korom,kosz stb,az a 98km-en kitisztul,a kicsapódott pára (pl.kipufogóban) kiszárad,a nem 100%-os kenés helyreáll.


20 éves fiú,iskolába inkább vehetne az Octavia egy éves értékvesztéséből egy használt benzines autót,amiért nem kár.

2015. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Ez tévedés.

A kosz korom nem tisztul ki mert városi használatú autóról van szó.

A kicsapódott párától kirohad a kipufogó kb.10 év múlva.

"A kenés helyreáll" de ilyenkor még mindig kopik a motor ha járatjuk viszont leállítva már

nem kopik tovább (ez a rövid táv esete). Nem a megtett távot kell nézni hanem

az hidegindítások számát! Ez meg 2/nap. Ettől nem fog tönkremenni ha hidegen nem forgatja szét.

Amúgy 2 km-re autóval menni tényleg hülyeség.

2015. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Amúgy simán mehetnél gyalog.. Én is napi 3 km-t gyaloglók csak a suliig és van egy rész ami csupa mocsár szóval ha esik az eső akkor úgy kell a szélén menni hogy el ne hasalj a sárba. Ha fagy van akkor pedig arra a részre még korcsolyát is szoktam magammal vinni (hülyéskedek)
2015. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ja és hozzáteszem nekem is van jogsim és lehetőségem autóval járni
2015. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!