Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezzel tönkretehetem a dízel...

Ezzel tönkretehetem a dízel autót?

Figyelt kérdés

Jogsira megkapom jóapám autóját, egy 2012-es Skoda Octavia Combit.

1.6 CR TDI.

Namost, szeretnék vele iskolába járni, ami napi 2-2 kilométert jelentene, kb. 10-15 perc/út.

Ez mennyire árthat egy dízelnek? Vagy nem lesz semmi baja?


Mielőtt jönne a fikázás: Igen, kb. 20 perc alatt bent vagyok busszal, mivel Budapesten lakok. Viszont egyszerűen szorongok a tömegközlekedésen, talán a sok idegen miatt. De ugyanez sehol máshol nem jön elő.

Viszont éppen elég idegesítő, és elég volt 10 év buszozás.

Télen meg nem szívesen sétálok vagy biciklizek be.


Sokat árthatok ilyen rövid utakkal egy dízelnek?

Köszönöm a válaszokat!:)



2015. jan. 23. 22:47
1 2 3 4
 1/31 petizacc ***** válasza:
58%
Nem erre lett kitalálva. Ilyen rövid táv alatt képtelen bemelegedni a dízelmotor és ha folyton hideg motorral van használva nem tesz neki jót.
2015. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%

2km 5 perc alatt az kb 8km/h sebesség.

A dízelnek egy gyilkosság.


A bringa sokkal jobb vagy a gyaloglás.


Persze te tudod, ez a te dolgod, hogy mennyire használod rendeltetésszerűen a járművet.

2015. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
28%
Jár a pont mindenkinek. Én egy 1.3-as swiftet öltem meg 5 km-es távon, két év alatt, mert nem volt kerékpár út és nagyon kacifántos lett volna eljutni a munkahelyemre (pl. átmászni egy nagy kerítésen, keresztül szaladni egy gyorsforgalmin, átmenni egy híd alatt bokáig sz*rlében, stb. Hallod, meghalt a swift! Ezért meghal az octavia is.
2015. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%
2 km 15 perc? Kocsival? Ha gyorsan megyek gyalog hamarabb odaérek...
2015. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem adok neki egy évet és kifingik.
2015. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
16%

Gondolom mész meg jössz. Ez napi 2 hidegindítást jelentene mindkét esetben függetlenül attól hogy 5km-re vagy 100km-re mész.

Ne hallgass rájuk, hülyeségeket beszélnek! Ha 5km-re mész annyi a különbség, hogy 5 km után már nem kopik a motorod mert leállítottad . Ha 100km-re akkor 5km után már melegen de még mindig jár azaz kopik a motorod 100km-en át. Tehát egyértelmű ha távolabb mész akkor jobban kopik.

Ez puszta logika.

2015. jan. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
A logikád egy szar kedves utolsó :)
2015. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Esetleg egy turbóbenzines TSI?

Sokkal hamarabb bemelegszik.

Ha jobb, akkor talán megbeszélhetem hogy cseréljük le egy benzinesre.



Tavasszal és nyáron bringázok, vagy sétálok. Viszont ebben a dzsuva időben semmi kedvem semmihez.


Az lehet hogy lesétálod, mert a főtéren keresztül 15-30 perc alatt gyalog bent vagyok (tempótól függően).


Köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 24. 00:46
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
Benzinesnek is árt. Ott meg kicsapódik a benzin a hideg hegerre és lemossa az olajat.
2015. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Vizéli László ***** válasza:
Én a turbós autókat ilyen távokra elfelejteném a helyedben. Nyilván tehetősebb családból való vagy, inkább kérj egy picit régebbi benzines autót iskolába járni. Gyilkolni jobb ötlet mint egy 3 éves autót. Bár ha fater friss jogsisnak ad egy 3 éves kocsit, akkor nyilván a szervizeltetése se okoz problémát a rendeltetés szerűtlen használat miatt.
2015. jan. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!