Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezzel tönkretehetem a dízel...

Ezzel tönkretehetem a dízel autót?

Figyelt kérdés

Jogsira megkapom jóapám autóját, egy 2012-es Skoda Octavia Combit.

1.6 CR TDI.

Namost, szeretnék vele iskolába járni, ami napi 2-2 kilométert jelentene, kb. 10-15 perc/út.

Ez mennyire árthat egy dízelnek? Vagy nem lesz semmi baja?


Mielőtt jönne a fikázás: Igen, kb. 20 perc alatt bent vagyok busszal, mivel Budapesten lakok. Viszont egyszerűen szorongok a tömegközlekedésen, talán a sok idegen miatt. De ugyanez sehol máshol nem jön elő.

Viszont éppen elég idegesítő, és elég volt 10 év buszozás.

Télen meg nem szívesen sétálok vagy biciklizek be.


Sokat árthatok ilyen rövid utakkal egy dízelnek?

Köszönöm a válaszokat!:)



2015. jan. 23. 22:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%

#6-os

Itt nem csak a kopásról van szó, te logikai szakértő...

2015. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
51%
A dízelnél még ott van a részecskeszűrő is, ami ilyen használattal sosem tud regenerálódni és majd pár hetente járhatsz márkaszervizbe vészregenerálásra.
2015. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nem csak ekkora távokat menne!

Becsúszna hét közben pár 30 oda,30 vissza km-es út a barátnőmhöz, meg mindehova ezzel közlekednék a városban.

Aztán néhány hétvégente 2-300 km autópálya.

Csak elsődlegesen suliba szeretnék járni.


Nem mondanám hogy olyan nagyon tehetősebb. Eddig ezt használta apum, most cserélne az új Passatra. Nekem meg kocsi kell, így sok nyűgöt megspórolunk, és tudjuk hogy vigyázva volt rá.


De akkor nem tudom mit kéne.

2015. jan. 24. 10:29
 14/31 szántóvető ***** válasza:
így már más a helyzet,akkor nyugodtan bevállalhatod apud dízeljét,nem fog tönkremenni.
2015. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%
De amúgy tényleg röhejes, hogy egy egészséges fiatal 20 perc buszozástól fél :D
2015. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
78%
De 20 perc alatt simán le is sétálhatja. 10 perc 1 km ha nem siet... nem tudom mi lesz ebből a generációból. A nyugdíjasok, akiknek fáj mindenük, azok is tudnak 20 percet sétálni, nem taxit hívnak, egy tizenéves p*csnek, akinek semmi baja nincs, az meg lusta rá. Röhej.
2015. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Már csodálkoztam hogy eddig nem jöttek az oltások..:D


Mivel szorongok ha kis helyen össze vagyok zárva idegenekkel. És ez csak tömegközlekedésen jön elő ahol egymás nyakában vagyunk. Nyilván nektek ismeretlen az érzés, és őszintén kívánom hogy sose éljétek meg.

De ez nem olyan dolog hogy csak úgy átkattan az agyad hogy áá, mostmár tök jó lesz buszozni.

Így amikor tehetem sétálok vagy bringázok.


Szakadó esőben meg 0 fokban nem fogok se sétálni, se bringázni.

Szerintem nem miattam fog kilyukadni az ózonpajzs meg összedőlni a világ, mert nem egykilenctádé koromgyárat akarok, hanem egy jó kocsit. Szerintem egy régi Ikarus 200 méteren okád annyi retket a levegőbe mint az én kocsim azon a két kilométeren.

Jó, persze azon sok ember van, de nehogymár miattam dőljön össze a világ, hogy be merek menni kocsival a sulimba.

2015. jan. 24. 11:43
 18/31 anonim ***** válasza:
26%

Itt a szar logikájú ír!

Akkor mégis mi az előnye ha 100km-t megy és nem 2km-t. A többi 98 km hogyan és mit javít az autó állapotán? Az első kilómetereken mindig hidegüzemben jár a motor.

A részecskeszűrőnek meg tök mindegy mert városban használja, annak autópálya menet kellene hogy elérje a öntisztulási üzemmódot.

2015. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
72%
Aki nem tud tömegközlekedni, arra nem a kocsi a megoldás, hanem egy pszichológus. Hidd el, hogy hosszabb távon jobban jársz vele ;)
2015. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kéne, de nem fogok menni. Nem célom hogy gyógyszereken éljek. ;)

És ez miatt alkesz, meg drogos se szeretnék lenni. Szerintem nem szenvedek hatalmas hátrányt az életben, azt a pár alkalmat meg ki fogom bírni, amikor muszáj vagyok tömegközlekedni. Talán még hiányozni is fog néha.


Eddig is meg tudtam szervezni a kis életem, ezután is meg tudom, csak mondjuk könnyebb lesz kocsival.


Ezek szerint azt írtátok hogy ilyen 2-2 km-es használat mellett nem lesz baja, ha hosszabb utakat is beiktatok, meg néha "kikormolom" autópályán.


Köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 24. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!